حلب در معادله سوریه؛ واقعیتی سخت و روزنه امید

مطالب جدید

حلب در معادله سوریه؛ واقعیتی سخت و روزنه امید

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه حلب در معادله سوریه؛ واقعیتی سخت و روزنه امید را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:باشگاه خبرنگاران: حلب در معادله سوریه؛ واقعیتی سخت و روزنه امید
در پی اعلام آغاز عملیات ارتش سوریه علیه افراد مسلح در شرق حلب رخدادها در این شهرستان و حومه آن و مشخصاً در روزهای کنونی به سرعت اتفاق می‌افتد.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه سرگرمی روسیا الیوم، به نظر برسد حملات هوایی شدید روسیه و سوریه اشاره‌ای به آغاز عملیات زمینی گسترده برای آزادسازی مناطق حلب و حومه آن بود. شدت این حملات بی سابقه علیه مقرهای افراد مسلح در محله‌های شرقی حلب سؤالاتی را درباره اهداف این حملات برانگیخت. ارتش سوریه در بیانیه‌ای رسمی آغاز عملیات را اعلام و تأکید کرد که آزادسازی این مناطق زمان زیادی به طول خواهد انجامید. نیروهای دولتی سوریه به سرعت این عملیات را آغاز کرده و موفق شدند کنترل کامل اردوگاه حندرات در شمال شرق حلب را در دست بگیرند.
کاملا واضح است که ارتش سوریه از انتخاب اردوگاه حندرات به عنوان اولین قسمت عملیات خود هدف بسیار مهمی داشته است؛ هدفی استراتژیک که در گسترش دایره سیطره ارتش سوریه بر مناطق مجاور محله‌های شرقی حلب نهفته است. تعداد زیادی از افراد مسلح در این محله‌ها مستقر هستند. آمارهای اولیه نشان می‌دهد که حدود ۱۲ هزار فرد مسلح در این مناطق هستند.
شهرستان حلب و حومه آن در طول دو سال گذشته هم از نظر داخلی و هم از نظر خارجی مورد توجه قرار گرفته است. در زمانی که بسیاری از شهرهای سوریه شاهد درگیری‌هایی بودند اوضاع حلب برای دوره‌ای با بقیه شهرها فرق داشت و همین مسئله سؤالاتی را درباره واقعیت اوضاع این شهرستان برمی‌انگیزد. تحلیلگران معتقدند که این شهرستان بخش اعظمی از معادله سوریه را به خود اختصاص داده است. از جمله دلایلی که شهرستان حلب را به مرکز جذب قسمت‌ای و بین المللی تبدیل کرده است می‌توان به این موارد اشاره کرد:
-موقعیت جغرافیایی این شهرستان و حومه آن با توجه به هم مرز بودن با مرزهای شمالی ترکیه اهمیت زیادی دارد چرا که این مرزها گذرگاه استراتژیکی برای ورود سلاح و افراد مسلح به داخل سوریه هستند.
-شهرستان حلب و حومه آن با شهرهایی هم مرز هستند که از مدت‌ها پیش در کنترل گروه‌های مسلح هستند. مثل شهرستان ادلب که تحت کنترل جیش الفتح است و شهرستان رقه که تحت کنترل داعش است.
-شهرستان حلب از نظر اوضاع انسانی در وضعیت وخیمی قرار دارد و از اوضاع میدانی تأثیر زیادی پذیرفته است. این شهرستان در دوره اخیر با اوضاع میدانی و انسانی خود به محور توافق ابرقدرت‌ها یعنی روسیه و آمریکا تبدیل شده است. این شهرستان به ورودی برای آتش‌بس و عملیات انسانی گسترده در چارچوب سیاسی بدل شده به این امید که با پایان درگیری‌ها در این شهرستان راه برای حل سیاسی بحران سوریه باز شود هرچند که تمامی این تلاش‌ها تا به این لحظه نتیجه‌ای نداشته است.
در سایه حوادث نظامی، سیاسی و استراتژیک در حلب و اطراف آن، این شهرستان همچنان روزنه امیدی برای اجرای آتش‌بس در سوریه و هموار شدن راه برای حل سیاسی بحران در این کشور است.

۰۳ مهر ۱۳۹۵ – ۱۷:۲۰

حلب در معادله سوریه؛ واقعیتی سخت و روزنه امید

منبع : سایت واضح

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我

乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 را ببینید. 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 北京时间۶月۹日,洛杉矶快船以۱۰۹-۱۱۲输给了犹他爵士。此役,保罗-乔治在客场被嘘了整场,赛后,他接受记者的采访谈到了此事。  乔治说:“我喜欢这些,这不会干扰到我,这是对我的尊重。我在这里打出过好的比赛,也打出过不好的比赛。”  “这是比赛的一部分,球迷会参与到比赛的过程中来,我喜欢这些。作为一个客队球员,你会期待得到这种待遇。”  本场比赛期间,爵士主场的球迷在乔治罚球时高喊“被高估”,除此之外,还有爵士球迷高喊:“干掉他”!(Emily) 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我استان مرکزی نیازمند اکتشافات جدید معدنی و تکنولوژی و دانش روز لطفا نظر خود را درباره 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 با ما در میان بگذارید. چرا و دلیله این که قرآن به زبان عربی نازل شد و به زبان …

مطالب جدید
تنفس هوای مطلوب در تهران طی اولین روز زمستان

پورتال یک:با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز ( اول دی ماه) وزش با سبب بهبود کیفیت هوا و برقراری شرایط قابل قبول شده است. ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (اول دی ماه) با وزش باد مؤثر، کیفیت …

مطالب جدید
انتقاد سازمان جنگل‌ها از میزان اعتبارات جنگل‌های شمال در لایحه بودجه

پورتال یک:پس از انتشار لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، سهم جنگل‌ها از این لایحه در قالب برنامه حفاظت، احیا و بهره‌برداری جنگل‌ها و مراتع کنار گذاشته‌ شده است اما برخی عبارات در این لایحه به صورت دقیق تشریح نشده‌است و تعاریف کلی و مبهمی برای توضیح این برنامه دیده‌می‌شود. به همین …