نیاز بازنشستگان شهرداری تهران به انسولین

مطالب جدیدپورتال یک:مدیرعامل شرکت شهر سالم گفت: ۷۳۴ نفر از کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران نیاز ضروری به انسولین دارند. بنابراین وزارت بهداشت برای حل این مشکل در همه کشور، باید به فکر چاره باشد تا واردات انسولین بهتر صورت بگیرد.

به گزارش پورتال یک به نقل از ایسنا، حمید چوبینه درباره مشکل کمبود انسولین، با بیان اینکه در همه نقاط کشور هر اتفاقی که درباره مسائل دارویی رخ دهد، عوارض خود را به جا خواهد گذاشت، گفت: استرس برای بیماران دیابتی مضر است و وقتی گرفتار استرس دیگری برای تامین دارو می شوند روی نحوه درمانشان اثر منفی می‌گذارد.

وی تعداد کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران را که نیاز ضروری به انسولین دارند را ۷۳۴ نفر برشمرد و عنوان کرد: این افراد انسولین خاصی را استفاده می کنند و نیاز ضرورری به آن دارند و سایر بیماران دیابتی مشکل کمتری دارند. بنابراین وزارت بهداشت باید به فکر چاره باشد تا واردات انسولین بهتر صورت بگیرد و از طرف دیگر در عرصه سیاست‌های بین‌المللی تحریم‌های ظالمانه در کشور ما باعث اجحاف در حق مردم شده و عوارضش را در تمام قسمت‌های زندگی افراد به جا گذاشته است.

چوبینه با بیان اینکه با وجود تحریم‌کنندگان البته دولت و حاکمیت تحت فشار قرار می‌گیرند اما واقعیت امر این است که عارضه‌های سنگین آن متوجه ملت و مردم به ویژه افراد ضعیف می‌شود، ادامه داد: بیماران از ضعیف‌ترین افراد جامعه هستند که دسترسی به دارو برای‌شان سخت می‌شود. بنابراین هم از سیاستمداران کشور می‌خواهیم که به فکر راه چاره باشند و هم از مسئولان وزارت بهداشت و دست اندرکاران حوزه سلامت این انتظار وجود دارد که شرایط را برای رفع این کمبودها پیگیری کنند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در ادامه به مبحث استفاده از پلاسما برای درمان کرونا در مجموعه شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: پلاسمادرمانی بیماران کرونایی در بخش امور رفاهی شهرداری تهران آغاز شده و طرح ابداعی آنها بوده و شرکت شهر سالم نیز برای کمک کردن در این کار، فراخوانی برای آحاد مردمی که آنتی‌بادی در خونشان هست داده تا پلاسمای خونشان را در اختیار قرار دهند تا برای درمان استفاده شود.

چوبینه در بخش دیگری از این گفت‌وگو به مشکل توزیع واکسن آنفولانزا اشاره کرد و گفت: در بحث واکسن آنفولانزا وزارت بهداشت به صورت شفاف مسئله را برای مردم تشریح نکرده و تب و تاب درخواست آنفولانزا در بدنه مردم شدت گرفت و از طرف دیگر کمبودها باعث شد که توزیع این واکسن با رعایت دستورالعمل‌های خاصی انجام شود.

وی اضافه کرد: کادر درمان درمانگاه‌های شهر سالم با ۱۹ مرکز درمانی و پنج پایگاه اورژانس، بخش مهمی از کادر درمان شهر تهران هستند که در مواجهه با بیماری‌اند. همچنین نقطه آخر و پر خطر بیماران کرونایی مرگشان است که کفن و دفن این افراد توسط کارکنان بهشت زهرا با رعایت همه تشریفات مربوط به کفن و دفن انجام می‌شود. علاوه بر این، بخش زیادی از کارگران شهرداری که در مواجهه با عفونت‌ها و جمع‌آوری زباله‌های بیماران عفونی هستند نیز بیش از بقیه افراد جامعه در معرض خطر هستند ولی در دستورالعمل تعیین اولویت‌ها برای تحویل واکسن آنفولانزا اسمی از کارکنان شهرداری آورده نشده است.

چوبینه در ادامه درباره موج سوم کرونا یادآور شد: باید به حال خودمان گریه کنیم که روزانه چندصد نفر از مردممان را از دست می‌دهیم؛ همه ما نسبت به یکدیگر مسئول هستیم و باید حق و حقوق شهروندی را به جا بیاوریم. در کنار آن اما وزارت بهداشت و دیگر مسئولان باید برای حفاظت از جان مردم اقدام عملیاتی انجام دهند و تنها با حرف و گفته مشکل حل نمی‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، مدیرعامل شرکت شهر سالم در پایان با بیان اینکه آمار مبتلایان در بدنه شهرداری به نسبت جامعه افزایش چندانی پیدا نکرده است و طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی مدیریت بحران در مجموع حدود دو هزار نفر از کارکنان شهرداری به کرونا مبتلا شدند، تاکید کرد: درمانگاه‌های شهر سالم، در رابطه با بیماران کرونایی و یا مشکوک، درمان سرپایی و حتی بعضی اوقات مشاوره تلفنی می‌دهند و اولویت این است که شهروندان به درمانگاه مراجعه نکنند.لینک منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
تنفس هوای مطلوب در تهران طی اولین روز زمستان

پورتال یک:با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز ( اول دی ماه) وزش با سبب بهبود کیفیت هوا و برقراری شرایط قابل قبول شده است. ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (اول دی ماه) با وزش باد مؤثر، کیفیت …

مطالب جدید
انتقاد سازمان جنگل‌ها از میزان اعتبارات جنگل‌های شمال در لایحه بودجه

پورتال یک:پس از انتشار لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، سهم جنگل‌ها از این لایحه در قالب برنامه حفاظت، احیا و بهره‌برداری جنگل‌ها و مراتع کنار گذاشته‌ شده است اما برخی عبارات در این لایحه به صورت دقیق تشریح نشده‌است و تعاریف کلی و مبهمی برای توضیح این برنامه دیده‌می‌شود. به همین …

مطالب جدید
فوت ۵۰ بیمار کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته/ شناسایی ۱۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

پورتال یک:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از شناسایی ۱۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور در ۲۴ سال گذشته خبر داد. به گزارش پورتال یک به نقل از وبدا، در این اطلاعیه آمده است:تا کنون ۵۹ میلیون و ۱۲۶ هزار و …