ناشنوایی ارمغان برخی از انواع آنتی بیوتیک ها

ناشنوایی ارمغان برخی از انواع آنتی بیوتیک ها

آخرین اخبار سلامت:شما میتوانید در ادامه ناشنوایی ارمغان برخی از انواع آنتی بیوتیک ها را تماشا نمایید.

مطالعات پژوهشگران علوم پزشکی دانشگاه اورگان آمریکانشان می دهد که درمان عفونت های باکتریایی با دوز بالای آنتی بیوتیک، می تواند منجر به ناشنوایی شود.

به گزارش خبرنگار پورتال پزشکان بدون مرز، در این مطالعه آمده هست که احتمال ناشنوایی در بیمارانی که با آنتی بیوتیک های سفالوسپورین درمان می شوند، بیشتر هست.

محققان از موش های آزمایشگاهی برای اثبات ادعای خود استفاده کردند. زمانی که به موش های آزمایشگاهی آنتی بیوتیک سفالوسپورین داده شد، شنوایی آنان کاهش یافت. زمانی که این دارو به موش های مبتلا به التهاب باکتریایی داده شد، میزان کاهش شنوایی شدیدتر بود.

ادامه تحقیقات نشان داد که آنتی بیوتیک سبب از بین رفتن سلول های حسی مسئول تشخیص صدا می شود.

مدیر این پروژه تحقیقاتی در مصاحبه خود گفته هست که نجات برخی بیماران مبتلا به عفونت های شدید باکتریایی، به بهای از دست دادن بخشی از شنوایی هست، بنابراین جامعه علمی باید به دنبال یک روش جایگزین درمانی باشد و تجویز آنتی بیوتیک های شدید، در مرحله آخر صورت گیرد.

در این مطالعه آمده هست که نوزدان نارس بستری شده در بخش مراقبت های ویژه، مهمترین قربانیان داروهای آنتی بیوتیک هستند. حدود ۸۰ درصد از این نوزادان با آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزید درمان می شوند و این امر سبب کاهش شنوایی از دو تا چهاردرصد می شود.

کاهش شنوایی در نوزادان، آنان را در یک مسیر دشوار یادگیری قرار می دهد که تاثیر تعیین کننده ای در روند تحصیلی، رشد روانی و کیفیت زندگی دارد.

نتایج این تحقیقات در نشریه Science Translational Medicine منتشر شده هست.

امیدواریم از ناشنوایی ارمغان برخی از انواع آنتی بیوتیک ها حداکثر بهره را برده باشید.

گردآوری:پورتال یک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
۳ لباسی که همیشه مد هستند!

۳ لباسی که همیشه مد هستند! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ۳ لباسی که همیشه مد هستند! را ببینید. به نقل از زمان صبح: پیروی از دنیای مد می تواند دشوار باشد. با این حال، تنها با چند دست لباس می توانید بدون پیروی از مد، ظرافت …

سلامت
خانم‌ها با این کارها رگ خواب مردان را پیدا کنید!

خانم‌ها با این کارها رگ خواب مردان را پیدا کنید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه خانم‌ها با این کارها رگ خواب مردان را پیدا کنید! را ببینید. به نقل از مجله دلتا: ممکن است از نظر افرادی که نمی‌توانند ۵ دقیقه در مورد گرفتن یک تصمیم ساده …

سلامت
فال روزانه شخصی چهارشنبه ۲ آذر برای زنانی که پشت تمام موفقیت‌ها هستند!

فال روزانه شخصی چهارشنبه ۲ آذر برای زنانی که پشت تمام موفقیت‌ها هستند! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه فال روزانه شخصی چهارشنبه ۲ آذر برای زنانی که پشت تمام موفقیت‌ها هستند! را ببینید. به نقل از اقتصاد آنلاین: مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد …