علائم اولیه بیماری روماتیسم مفصلی را بشناسید

مطالب جدیدپورتال یک:اگر سیستم ایمنی بدن به درستی کار نکند، مفاصل می توانند ملتهب شوند، بیماری ای که به عنوان روماتیسم مفصلی شناخته می شود.

به گزارش پورتال یک به نقل از مهر، ابتلاء به این نوع آرتروز، با درد و سفتی مفاصل همراه است. اما برخی از نشانه‌های اولیه این وضعیت ناتوان کننده وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود.

به گزارش مدیکال اکسپرس،هرچه سریع‌تر برای درمان آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) اقدام شود، احتمال بیشتری برای کاهش دردهای ناگهانی آن وجود دارد. ۱۲ نشانه اولیه این بیماری به شرح زیر است:

احساس خستگی و کوفتگی
نشانه اولیه این بیماری می‌تواند احساس خستگی و کوفتگی باشد. اگر هنگام صبح برای بیدار شدن از خواب تلاش می‌کنید یا اگر بعد از خواب شبانه کامل هنوز احساس خستگی می‌کنید، این می‌تواند نشانه این بیماری باشد. احساس خستگی مفرط می‌تواند ناشی از واکنش بدن به التهاب مفاصل باشد.

تب خفیف
بسیاری از بیماری‌ها، از جمله روماتیسم مفصلی، با افزایش دمای بدن آغاز می‌شوند. کسانی که از این بیماری رنج می‌برند اغلب در مراحل اولیه آن تب می‌کنند.

کاهش وزن
کاهش وزن می‌تواند مقدم بر هرگونه تأثیر محسوسی بر روی مفاصل باشد. بسیاری از افراد به دلیل این بیماری احساس تب و خستگی می‌کنند، این مسئله با کاهش اشتها همراه است که می‌تواند منجر به کاهش وزن شود.

سفتی و سختی مفاصل
سفتی مکرر مفاصل ممکن است در ابتدا فقط در یک یا دو مفصل کوچک ظاهر شود. از آنجائیکه این حالت گاهی اوقات به آهستگی بروز می‌کند و فقط برای چند روز ادامه دارد ممکن است نادیده گرفته شود، اما این یکی از علائم اولیه روماتیسم مفصلی است.

حساسیت مفصلی
یکی دیگر از علائم اولیه روماتیسم مفصلی حساسیت به لمس در دست و پا است. ممکن است در مفاصل در وسط و پایه انگشتان حساسیت ایجاد شود، در حالی که در پا، هنگام راه رفتن مفاصل انگشت پا ممکن است حساس باشد.

ورم مفاصل
اگر مفاصل متورم باشد، نشانه اولیه روماتیسم مفصلی است. اغلب در دست‌ها رخ می‌دهد، سپس ورم رشد کرده و تبدیل به روماتیسم مفصلی می‌شود.

قرمز شدن پوست
پوست اطراف مفاصل ملتهب ممکن است از نظر ظاهری قرمز باشد، این حالت اغلب از مفاصل اطراف دست و پا شروع می‌شود.

گرمای بالا مفصل
یکی دیگر از علائم اولیه روماتیسم مفصلی، گرمای مفصلی است که به علت التهاب ناشی از این بیماری ایجاد می‌شود.

کاهش حرکت
کاهش دامنه حرکت در زمان خم کردن مفاصل می‌تواند نشانه اولیه بیماری روماتیسم مفصلی باشد.

در حال حاضر هیچ درمانی برای روماتیسم مفصلی وجود ندارد، اما تشخیص به موقع و درمان سریع می‌تواند در هنگام بروز حمله‌های درد، به تسکین درد کمک کند.لینک منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
تنفس هوای مطلوب در تهران طی اولین روز زمستان

پورتال یک:با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز ( اول دی ماه) وزش با سبب بهبود کیفیت هوا و برقراری شرایط قابل قبول شده است. ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (اول دی ماه) با وزش باد مؤثر، کیفیت …

مطالب جدید
انتقاد سازمان جنگل‌ها از میزان اعتبارات جنگل‌های شمال در لایحه بودجه

پورتال یک:پس از انتشار لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، سهم جنگل‌ها از این لایحه در قالب برنامه حفاظت، احیا و بهره‌برداری جنگل‌ها و مراتع کنار گذاشته‌ شده است اما برخی عبارات در این لایحه به صورت دقیق تشریح نشده‌است و تعاریف کلی و مبهمی برای توضیح این برنامه دیده‌می‌شود. به همین …

مطالب جدید
فوت ۵۰ بیمار کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته/ شناسایی ۱۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

پورتال یک:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از شناسایی ۱۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور در ۲۴ سال گذشته خبر داد. به گزارش پورتال یک به نقل از وبدا، در این اطلاعیه آمده است:تا کنون ۵۹ میلیون و ۱۲۶ هزار و …