زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

سلامت

زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟ را ببینید.

زگیل تناسلی در بارداری

 

برای اکثر بانوان بارداری که مبتلا به زگیل تناسلی هستند این سوال پیش می آید که آیا زگیل تناسلی در بانوان باردار خطرناک است و بر بارداری آن ها تاثیر می گذارد یا خیر؟

زگیل تناسلی، رشد زائده گوشتی در منطقه آلت تناسلی است که ممکن است یک عدد و یا به صورت خوشه ای باشد. زگیل تناسلی در بانوان باردار ممکن است بر روی دهانه رحم هم ایجاد شود.

بروز زگیل تناسلی معمولا ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است. هر چند ممکن است که فردی مبتلا به این ویروس باشد؛ اما زگیل تناسلی در بدن او ایجاد نشود.

دکتر مریم اکبری، جراح و متخصص بانوان و زایمان یکی از پزشکان باتجربه در درمان زگیل تناسلی است. 

در حقیقت، نیمی از بانوان مبتلا به ویروس اچ پی وی، علائمی ندارند. بیش از ۱۰۰ نوع از این ویروس وجود دارد که به رسمیت شناخته شده است که حدود یک سوم از این ها می تواند از طریق تماس جنسی گسترش یابد. همچنین برخی از انواع آن، می تواند باعث بروز سرطان دهانه رحم و دیگر سرطان های دستگاه تناسلی شود.

زگیل های تناسلی ممکن است از طریق انواع تماس های جنسی گسترش پیدا کند. همچنین ممکن است از راه مقعد و یا تماس با شریک جنسی آلوده، به فرد سرایت کند.

زگیل تناسلی در بانوان شایع تر است و به سادگی نمی توان زگیل را تماشا کرد. ممکن است این زگیل های تناسلی پس از رابطه جنسی دهانی با همسران آلوده و در گلو ایجاد شود. بانوان باردار، ممکن است در پی بروز زگیل تناسلی دچار نگرانی شوند، زیرا نگران بروز خطر برای جنین خود هستند.

 

زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

 

تشخیص زگیل تناسلی در بانوان 

در ابتدا برای تشخیص زگیل تناسلی در بانوان می توان از آزمایش پاپ اسمیر و معاینه فیزیکی استفاده کرد. این روش ها معمولا در اولین جلسه مراجعه به پزشک و قبل از زایمان انجام می شود. البته ممکن است به کولپوسکوپی نیاز داشته باشید که  دستگاه ویژه ای برای تماشا دقیق دهانه رحم و دیواره های واژن برای تماشا زگیل های تناسلی و سایر ناهنجاری ها است.

بانوان بارداری مبتلا به زگیل تناسلی می توانند در مورد تاثیر گذاری زگیل تناسلی، خطرات و درمان آن اطلاعاتی از پزشک خود دریافت کنند.

 

زگیل تناسلی

آیا زگیل تناسلی در بانوان برای جنین خطرناک است؟

 • در صورتی که  هر گونه سابقه ابتلا به ویروس اچ پی وی دارید و باردار هستید، باید به پزشک متخصص خود و یا ارائه کننده خدمات مراقبت از دوران بارداری اطلاع دهید و همچنین باید اطلاعاتی در مورد زگیل های تناسلی یا پاپ اسمیر غیر طبیعی خود در اختیار پزشک قراردهید.
 • هر چند که زگیل تناسلی به طور معمول بر شما یا فرزند شما تأثیر نمی گذارد، اما پزشک هر گونه ناهنجاری را در دوران حاملگی شما بررسی خواهد کرد.
 • از آنجایی که بسیاری از سلول ها در طی بارداری در حال رشد هستند، پزشک در مورد رشد غیرمعمول یا سایر تغییرات، بررسی هایی انجام خواهد داد.
 • علاوه بر این، برخی از بانوان در دوران بارداری دارای زگیل تناسلی بزرگی هستند که ممکن است بر روند بارداری تاثیر بگذارد.
 • در صورتی که در دوران بارداری هستید و نمی توانید تشخیص دهید که مبتلا به زگیل تناسلی هستید، پزشک شما به عنوان بخشی از مراقبت قبل از زایمان، وجود این ویروس را ارزیابی خواهد کرد. البته در حال حاضر، واکسن هایی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی موجود است.

سوال این است که، آیا زگیل تناسلی بانوان در دوران بارداری دارای عوارض احتمالی هستند؟ به طور معمول، زگیل های تناسلی بارداری شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد. با این حال، مواردی وجود دارد که ممکن است عوارضی احتمالی ایجاد کنند.

اگر در دوران بارداری زگیل های فعال دارید، این زگیل ها می توانند بزرگ تر از حد معمول باشند. در برخی از بانوان، وجود این زگیل ها  می تواند باعث مشکل در ادرار کردن و یا حتی ادرار دردناک شود. همچنین زگیل های بزرگ ممکن است باعث خونریزی در هنگام زایمان شوند.

گاهی اوقات، زگیل موجود روی دیواره واژن ممکن است در طول زایمان کشیدگی ایجاد کند. در این موارد، زایمان سزارین توصیه می شود. در موارد نادر و یا زایمان های زودرس، ممکن است زگیل های تناسلی به کودک شما منتقل شوند.

در این موارد، این زگیل می تواند در طی چند هفته اول تولد نوزاد، در دهان و گلوی او وجود داشته باشد.البته به طور کلی باید گفت که ویروس اچ پی وی که سبب زگیل تناسلی می شود، نشان دهنده افزایش خطر سقط جنین یا مشکلات زایمان نیست.

 

زگیل تناسلی در بانوان باردار

درمان زگیل در دوران بارداری در مطب دکتر مریم اکبری، متخصص بانوان و زایمان

 • در صورتی که در دوران بارداری هستید و زگیل تناسلی دارید با مراقبت های مخصوص دوران بارداری می توانید هر گونه خطری را تحت کنترل داشته باشید. البته درمان قطعی برای زگیل تناسلی وجود ندارد، اما داروهایی وجود دارد که می توانند زگیل ها را درمان کنند تا آن ها تحت کنترل بوده و رشد بیشتری نداشته باشند.
 • در صورتی که برای بارداری اقدام کرده اید و زگیل تناسلی دارید؛ برای مصرف  داروهای تجویز شده، با پزشک خود مشورت کنید.
 • پزشک شما ممکن است در دوران بارداری از درمان های موضعی برای درمان زگیل استفاده کند.
 • هرگز نباید زگیل های تناسلی را دستکاری کنید. این کار می تواند باعث درد و تحریک بیشتر شود زیرا بافت های منطقه تناسلی بسیار حساس هستند.

اگر زگیل های تناسلی شما بزرگ است، پزشک آن ها را از بین می برد. برای این کار معمولا از این درمان ها استفاده می شود

 • منجمد کردن زگیل ها با نیتروژن مایع
 • برداشتن زگیل ها با استفاده از جریان های لیزر

در اکثر بانوان، زگیل تناسلی در دوران بارداری هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین خطر انتقال عفونت به نوزاد، بسیار کم است. 
در صورتی که  زگیل  تناسلی دارید و در مورد اثرات احتمالی آن در دوران بارداری خود نگران هستید، در دوران بارداری بهتراست که تحت مراقبت باشید.

بخش مراقبت های پزشکی در مورد خطرات خاصی که ممکن است ایجاد شود و همچنین درمان آن، به شما کمک خواهد کرد. برای پیشگیری از ابتلا به زگیل های تناسلی می توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا راهکارهای لازم برای شما ارائه شود.

البته واکسن های پیشگیری از ویروس اچ پی وی در دوران بارداری توصیه نمی شود اما در اکثر موارد می توانید با کمی دقت در روابط با شریک جنسی خود، از بروز این نوع زگیل ها جلوگیری کنید.

 

دکتر مریم اکبری، جراح و متخصص بانوان و زایمان

 

زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

 

زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

 

 

زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

 

زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

 

زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

 

برای تماشا اطلاعات بیشتر و ارسال پرسش به دکتر مریم اکبری، اینجا کلیک کنید.

زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره زگیل تناسلی در بانوان باردار، خطرناک است؟ با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟

کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟ را ببینید. اگر دوست دارید بعد از زایمانتان شکمی صاف و دورکمری زیبا داشته باشید می توانید با عمل آبدومینوپلاستی این امر را محقق سازید. بارداری …

سلامت
فال و طالع ماهیانه

فال و طالع ماهیانه سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه فال و طالع ماهیانه را ببینید. فال ماهانه متولدین فروردین برای انجام کارهای خانه از اعضای خانواده کمک بگیرید. در این ماه به سفر دوری رفته و یا خواهید رفت. مرور گذشته فقط عمرتان را تلف می کند. …

سلامت
تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود!

تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود! را ببینید. با دستورالعمل‌های ساده و مقرون به صرفه اسموتی، از میوه‌ها و سبزیجات منجمد نهایت استفاده را ببرید. در این نوشته با تهیه اسموتی ارزان و ایده‌های نوشیدنی‌های میوه‌ای برای میهمانی‌ها …