زمان مناسب برای انجام ماموگرافی

زمان مناسب برای انجام ماموگرافی

وبسایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه زمان مناسب برای انجام ماموگرافی را ببینید.

dt_140616_mammogram_technician_800x600

چه زمانی برای انجام  ماموگرافی مناسب تر هست و چه گروه سنی می توانند این روش تصویربرداری را انجام دهند روش انجام آن چگونه هست و چه مضرات و فوایدی برای ما دارد نظر متخصصین برای تشخیص سرطان سینه با این روش چیست

انجمن سرطان آمریکا با ارائه یک دستورالعمل جدید اعلام کرد که ۴۵ سالگی سن مناسب برای آغاز ماموگرافی سالانه در خواهران هست.

 ماموگرافی، نوعی روش تصویربرداری هست که برای تشخیص خطر احتمالی سرطان پستان در خواهران کاربرد دارد.

در دستورالعمل قبلی، سن پیشنهادی برای ماموگرافی در خواهران ۴۰ سالگی اعلام شده بود اما طبق دستورالعمل جدید، خطر ابتلا به سرطان پستان برای خواهران ۴۰ تا ۴۴ سال کمتر هست و از طرفی هم «خطا در تشخیص» می‌تواند عوارضی را برای این خواهران در پی داشته باشد. در مقایسه خطر ابتلا در خواهران ۴۵ تا ۴۹ ساله بالاتر می‌رود و بنابراین پیشنهاد انجام ماموگرافی در سن ۴۰ سالگی خیلی توصیه نمی‌شود.

همچنین به گفته کارشناسان انجمن سرطان آمریکا، این دستورالعمل برای زنانی هست که احتمال ابتلا به سرطان پستان در آنان در حد متوسط هست؛ یعنی زنانی که هرگز به این سرطان مبتلا نبوده‌اند، فاقد هر نوع جهش ژنتیکی افزایش‌دهنده خطر ابتلا به سرطان هستند و نیز سابقه پرتودرمانی در منطقه قفسه سینه نیز نداشته‌اند.

پزشکان برای بررسی بیشتر دستورالعمل جدید، نتایج تحقیقات اخیر در مورد فوائد و مضرات احتمالی مربوط به انجام ماموگرافی و معاینات بالینی را مطالعه کردند. همچنین عواملی همچون تعداد مرگ و میرهای ناشی از سرطان پستان که از طریق معاینه قابل پیشگیری بوده و عواملی که به افزایش طول عمر بیمار کمک کرده را در نظر گرفته‌اند.

به گزارش لایوساینس، در دستورالعمل جدید توصیه می‌شود خواهران ۴۵ تا ۵۴ سال هر سال ماموگرافی انجام دهند. اما پس از رسیدن به ۵۵ سالگی انجام هر دو سال یکبار توصیه می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد با بالا رفتن سن خواهران، رشد تومورهای سرطانی کمتر می‌شود بنابراین انجام معاینات سالانه ضرورتی ندارد.

با این حال برخی از پزشکان از جمله دکتر «کریستین بیرنه» از بیمارستان «لنوکس هیل» نیویورک با انتقاد از دستورالعمل جدید معتقدند که این توصیه‌ها به نظر مناسب نمی‌آیند و برای بیماران و همچنین پزشکان گیج‌کننده هستند.

(ایسنا)،

زمان مناسب برای انجام ماموگرافی

منبع : وبسایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره زمان مناسب برای انجام ماموگرافی با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن