روز جهانی رسانه های اجتماعی، لباس آهنین بپوش!

سلامت

روز جهانی رسانه های اجتماعی، لباس آهنین بپوش!

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه روز جهانی رسانه های اجتماعی، لباس آهنین بپوش! را ببینید.

امروز ۳۰ژوئن، روز جهانی رسانه های اجتماعی است. در این مقاله به فعالیت‌هایی که در این روز می‌توانید انجام دهید و همچنین راهکارهای پیشگیری از اثرات منفی شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم.

تاریخچه روز جهانی رسانه های اجتماعی
روز جهانی رسانه های اجتماعی در ۳۰ژوئن ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. این روز به عنوان راهی برای شناخت تاثیر رسانه های اجتماعی بر ارتباطات جهانی راه‌اندازی شد. همه مردم هر روز از رسانه های اجتماعی استفاده می‌کنند. این نحوه ارتباط ما با مردم در سراسر جهان به روشی ساده و سریع است.


بیشتر بخوانید: روز جهانی ایمنی و سلامت در محل کار، کارمندان مراقب باشید!


روز جهانی رسانه های اجتماعی

آمار جالب استفاده از رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی بر اساس آمار به این شرح است:

 • ۳٫۵میلیارد نفر از رسانه های اجتماعی استفاده می‌کنند.

روزانه ۵۰۰میلیون نفر از استوری شبکه اینستاگرام استفاده می‌کنند.

 • ۶۸درصد بزرگسالان آمریکایی از فیس بوک استفاده می‌کنند.
 • ۳ساعت، زمان متوسطی است که هر فرد هر روز در رسانه های اجتماعی صرف می‌کند.
 • روزانه ۵۰۰میلیون نفر از استوری شبکه اینستاگرام استفاده می‌کنند.
 • هر روز ۶۰میلیارد نفر در WhatsApp و Facebook Messenger پیام ارسال می‌کنند.
 • هر کار به طور متوسط روزانه ۳۵دقیقه در فیس بوک زمان می‌گذراند.
 • تعداد تخمینی پروفایل‌های جعلی فیس بوک، ۳۷۰میلیون پروفایل است.
 • هر دقیقه، ۳۰۰ساعت فیلم ویدیویی در یوتیوب آپلود می‌شود.
 • ۹۵میلیون عکس هر روز در شبکه اینستاگرام آپلود می‌شود.

بیشتر بخوانید: روز جهانی سوشی، عجب روزی!


روز جهانی رسانه های اجتماعی

پیشگیری از آسیب های رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی می‌توانند نقش آموزشی داشته باشند، شما را از حال دوستان و اقوامتان آشنا کنند و شما را در جریان اخبار روز قرار دهند، اما معایبی هم دارند. برای جلوگیری از اثرات منفی رسانه های اجتماعی، این کارها را انجام دهید:

۱- به خودتان استراحت دهید
بله استراحت کنید. استراحت کردن و دوری از رسانه های اجتماعی به شما این فرصت را می‌دهد که خودتان را شارژ کنید. شما می‌توانید ذهن خود را پاک کنید تا خود و سایر جنبه‌های زندگی‌تان را در اولویت قرار دهید. علاوه بر این، استراحت می‌تواند به شما دیدگاه جدیدی بدهد تا از زندگی‌تان قدردانی کنید.
این دوری از رسانه های اجتماعی، بهره‌وری را هم افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر، استراحت برای یک دوره کوتاه یا طولانی‌مدت می‌تواند خلق و خو و نحوه واکنش شما را به اثرات منفی رسانه های اجتماعی بهبود ببخشد.
از خودتان بپرسید چند بار هنگام صرف شام با خانواده یا دوستان، شبکه های اجتماعی را بررسی کرده‌اید؟ وقتی استراحت می‌کنید و از رسانه های اجتماعی دور می‌شوید، می‌توانید در زندگی خود و دیگران حضور داشته باشید.

روز جهانی رسانه های اجتماعی


بیشتر بخوانید: مدیریت بحران نوجوانی، غمت نباشه!


۲- یک قصد یا هدف ایجاد کنید
اول ببینید از حضور در رسانه های اجتماعی چه هدفی دارید. مثلا این هدف می‌توانید در تماس بودن با دوستان و آشنایان دور و نزدیک باشد. اما زمانی که از این هدف منحرف شوید، در برابر تاثیرات منفی رسانه های اجتماعی آسیب‌پذیر می‌شوید.
برای خودتان یک هدف تعیین کنید و به آن پایبند باشید. مثلا می‌توانید از برخی از رسانه های اجتماعی برای آموزش استفاده کنید، مثلا با شبکه اینستاگرام زبان انگلیسی یاد بگیرید و حضورتان را در شبکه اینستاگرام به چک کردن پست‌های زبان انگلیسی محدود کنید.
ایجاد یک هدف، شما را متمرکز نگه می‌دارد. با این کار در برابر محرک‌هایی که باعث می‌شود نسبت به خود و زندگی‌تان احساس بدی داشته باشید، کمتر آسیب‌پذیر شوید.


بیشتر بخوانید: روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!


روز جهانی رسانه های اجتماعی

۳- با افرادی ارتباط برقرار کنید که شما را بالا می‌برند، نه اینکه شما را پایین بیاورند
دقیقا در رسانه های اجتماعی باید همین کار را انجام دهید: با افرادی ارتباط برقرار کنید که شما را بالا می‌برند، نه اینکه شما را پایین می‌آورند.
ممکن است برای پذیرش درخواست‌های دوستی فیس بوک (یا سایر رسانه های اجتماعی) تحت فشار قرار بگیرید. اما بهتر است به افرادی که به شما حس خوبی نمی‌دهند، اما می‌خواهند با شما در ارتباط باشند، اهمیتی ندهید.
اگر درخواست دوستی آن‌ها را بپذیرید، ممکن است تجربه خوبی نداشته باشید چون به شما یادآوری می‌شود که آن افراد اغلب در زندگی واقعی چقدر با شما بد رفتار می‌کردند.

بهتر است به افرادی که به شما حس خوبی نمی‌دهند، اما می‌خواهند با شما در ارتباط باشند، اهمیتی ندهید. اگر درخواست دوستی آن‌ها را بپذیرید، ممکن است تجربه خوبی نداشته باشید.

این اشتباه را مرتکب نشوید. با افراد، مکان‌ها و چیزهایی که شما را بالا می‌برند و باعث خوشحالی‌تان می‌شوند ارتباط برقرار کنید.

۴- دیدگاه خود را تغییر دهید
حداقل دو راه برای دیدن عکس‌ها، به‌روزرسانی‌های وضعیت و نظرات وجود دارد. شما می‌توانید انتخاب کنید که همه چیزهای منفی و تاریک یا هر چیزی را که مثبت و غیرتهدیدکننده است، ببینید.
شما می‌توانید با تماشا عکس دوستتان با نامزدش انتخاب کنید که چون مجرد هستید، به او حسادت کنید، یا برای رابطه جدیدش خوشحال باشید. بهترین کار این است که دیدگاه مثبت را انتخاب کنید و برای دوست خود خوشحال باشید.
وقتی تصمیم می‌گیرید از دیدگاه مثبت به چیزها دیدن کنید، می‌توانید تجربه خود را از رسانه‌های اجتماعی بهبود ببخشید. دیدن مثبت به چیزها یک ذهنیت مثبت ایجاد می‌کند. بنابراین، زمانی که در رسانه های اجتماعی حضور دارید، به احتمال زیاد حس شادی، پیدا می‌کنید.


بیشتر بخوانید: روز جهانی شیرینی پزی، همیشه شیرین‌کام باشی


روز جهانی رسانه های اجتماعی

۵- محتوای خود را مثبت نگه دارید
محتوای منفی می‌تواند حس‌های منفی را تحریک کند که می‌تواند باعث شود شما شروع به تصور بدترین چیزها در مورد همه چیز کنید. بدتر از آن، ممکن است در پذیرش چیزهای خوب در زندگی خود مشکل داشته باشید، چون باور ندارید که شایسته آن‌ها هستید. در نهایت، شما تبدیل به یک فرد منفی می‌شوید.
از طرفی، محتوای مثبت، شما را به مثبت بودن تشویق می‌کند که برای سلامتی‌تان مفید است! مثبت بودن به دفع استرس کمک و ایمنی شما را تقویت می‌کند.

محتوای منفی می‌تواند حس‌های منفی را تحریک کند که می‌تواند باعث شود شما شروع به تصور بدترین چیزها در مورد همه چیز کنید. بدتر از آن، ممکن است در پذیرش چیزهای خوب در زندگی خود مشکل داشته باشید.

تقویت ایمنی، مقاومت شما را در برابر بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی افزایش می‌دهد.
علاوه بر این، به دلیل وضعیت مثبت خود، به احتمال زیاد بهتر از خود مراقبت خواهید کرد.

۶- کاربر فعال باشید
طبق یک مطالعه، کاربرانی که فعالانه مطالبی را پست می‌کنند، نظر می‌دهند، لایک می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند، بیشتر در رسانه های اجتماعی احساس پیوند و فراگیری با دیگران دارند.
از سوی دیگر، کاربران منفعل بیشتر احساس افسردگی و تنهایی می‌کنند.
به جای اینکه کاربر منفعل باشید که بی‌خیال عکس‌ها و به روزرسانی‌ها را مرور می‌کند، به جامعه مجازی کمک کنید!


بیشتر بخوانید: من زیبا نیستم؛ کدام بازیگرها این‌طوری فکر می‌کنند؟


روز جهانی رسانه های اجتماعی

۷- به یاد داشته باشید که شما مسئول هستید
در نهایت، شما مسئول احساس خود هستید نه فیس بوک، شبکه اینستاگرام، توییتر یا دیگر اشکال رسانه های اجتماعی.
با وجود تاثیرات منفی رسانه های اجتماعی، می‌توانید با کنترل احساستان به خودتان کمک کنید. از این راهکارها استفاده کنید:

 • کنترل کنید که چه کسی می‌تواند پست‌های شما را ببیند.
 • کنترل کنید که چه کسی می‌تواند و چه کسی نمی‌تواند برایتان کامنت بگذارد.
 • اگر چیزی را که می‌بینید دوست ندارید، می‌توانید آن را حذف کنید.
 • می‌توانید یک شخص را مسدود کنید، یا محتوای نامناسب را گزارش دهید.
 • در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید که آیا درخواست‌های ارتباط را بپذیرید یا رد کنید.

بیشتر بخوانید: روز جهانی اسکیزوفرنی، انگ نزنیم!


روز جهانی رسانه های اجتماعی

در روز جهانی رسانه های اجتماعی، شاد باشید
شما لیاقت شاد بودن را دارید! بنابراین رسانه های اجتماعی خود را به گونه‌ای قرار دهید که به شما خدمات مثبتی بدهند. اگر چیزی یا شخصی وجود دارد که دوستش ندارید، آن را حذف کنید.
تجربه شما از رسانه های اجتماعی چیست؟ چگونه با اثرات منفی شبکه‌های اجتماعی کنار می‌آیید؟ دوست داریم داستان‌های شما را هم بشنویم.

برای مطالعه خبرهای بیشتر به بخش اخبار و ایونت ها سر بزنید.

روز جهانی رسانه های اجتماعی، لباس آهنین بپوش!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره روز جهانی رسانه های اجتماعی، لباس آهنین بپوش! با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا!

ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا! را ببینید. به نقل از برترین ها :در صورتی که گلبول‌ های قرمز خون دارای مقادیر غیر عادی و بالایی از پروتئین هموگلوبین باشند، شمارش هموگلوبین بالا (Hgb) رخ می دهد.افزایش میزان …

سلامت
هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ را ببینید. افراد بسیاری قصد انجام جراحی لیفت را دارند، اما از عوارض ناشی از این جراحی می‌ترسند و نمی‌دانند هایفوتراپی چیست. هایفوتراپی، که با اسم لیفت بدون …

سلامت
ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند

ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند را ببینید.  به نقل از برترین ها : زیباتر شدن همیشه یکی از دغدغه‌های انسان‌ها بوده است. وجود ترفندهای زیبایی قدیمی، محصولات آرایشی قدیمی …