خواص درمانی گوجه فرنگی

خواص درمانی گوجه فرنگی

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه خواص درمانی گوجه فرنگی را ببینید.

گوجه فرنگی از دسته سبزجاتی است که برخی افراد بنا به هر دلیلی مصرف نمی‌کنند در حالی که این یکی از سبزیجاتی است که خاصیت زیادی دارد.

گوجه را اکثرا بصورت پخته شده و رب در غذا استفاده می‌کنند اما باید بدانید استفاده‌ی خام و معمولی آن خاصیت بیشتری دارد. زیرا در اثر پختن مقداری از خاصیت آن در اثر واکنش و گرما از بین میرود. گوجه فرنگی همچنین از ارزش غذایی بالای برخوردار است بطور مثال مملو از اسیدفولیک, بتا کاروتن و ویتامین‌های A,c,b است.

همچنین دارای مواد معدنی مانند پتاسیم, فسفر, کلسیم, گوگرد و مس و آهن می‌باشد. علاوه‌بر این دارای خواص درمانی ویژه‌ای است. این گونه‌ی سبزیجات, اعصاب, گردش خون و قلب را بهبود می‌بخشد. اگر احساس ضعف و خستگی دارید با مصرف  گوجه فرنگی میتوانید آن را در بدن جبران کنید و انرژی تازه‌ای بگیرید.

حتی برای بیمارانی که دچار نقرس, رماتیسم و دردهای مفصلی هستند مصرف گوجه توصیه می‌شود. از دیگر خاصیت این دسته از سبزیجات میتوان برای درمان رسوب‌های ادراری, یبوست, مسمومیت‌های ساده, بالابودن اوره و چربی بدن اسم برد.

به دلیل داشتن ویتامین A درگوجه فرنگی مصرف آن برای تقویت بینایی و سلامت پوست مفید می‌باشد. در ضمن گوجه فرنگی یک خوراکی عالی ضدسرطان است.

خواص درمانی گوجه فرنگی

لطفا نظر خود را درباره خواص درمانی گوجه فرنگی با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن