حقیقت پور:پیش نویس سازوکارهای سند نظارت بر اجرای برجام هفته آینده نهایی می شود

حقیقت پور:پیش نویس سازوکارهای سند نظارت بر اجرای برجام هفته آینده نهایی می شود

پورتال تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه حقیقت پور:پیش نویس سازوکارهای سند نظارت بر اجرای برجام هفته آینده نهایی می شود را ببینید.

پورتال۱ آرشیو وب فارسی:اطلاعات: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش نویس سازوکارهای نظارت بر اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) در این کمیسیون آماده شده هست و به احتمال زیاد هفته آینده اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد آن نظر داده و سند را نهایی می کنند. به گزارش ایرنا از خانه ملت، منصور حقیقت پور افزود: طبق قانون، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی موظف به نظارت بر اجرای برجام هست و هر ۶ ماه گزارش هایی را از دستگاه های مختلف دریافت و آن را برای تصمیم گیری به صحن علنی مجلس ارائه می کند. وی تصریح کرد:به همین دلیل پیش نویس سازوکارهای نظارت بر اجرای برجام را آماده کرده ایم که به احتمال زیاد هفته آینده اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد آن نظر داده و سند را نهایی می کنند. نماینده مردم اردبیل در مجلس یادآور شد: به این ترتیب از دستگاه های ذیربط در برجام از جمله بانک مرکزی، کشتیرانی، هواپیمایی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت دفاع به نوبت گزارش هایی به صورت ماهانه در مورد اجرای برجام، تحریم ها و نظارت ها درخواست می کنیم. حقیقت پور ادامه داد: هر ۳ ماه نیز وزیر امور خارجه موظف هست گزارش در این زمینه ارائه دهد و ما این گزارش ها را جمع بندی می کنیم تا بتوانیم هر ۶ ماه به صحن مجلس ارائه دهیم و برای جلوگیری وممانعت از نفوذ دشمن در پسا برجام، پیشنهادهایی را به دستگاه های اجرایی ارائه می شود. وی، هدف از نگارش ساز وکارهای نظارت بر اجرای برجام را تعیین مسیر روشن مقابل دولت برای اجرای بهتر برجام عنوان کرد.

دوشنبه ، ۴آبان۱۳۹۴

[دیدن متن کامل خبر]

حقیقت پور:پیش نویس سازوکارهای سند نظارت بر اجرای برجام هفته آینده نهایی می شود

منبع : پورتال پورتال۱

لطفا نظر خود را درباره حقیقت پور:پیش نویس سازوکارهای سند نظارت بر اجرای برجام هفته آینده نهایی می شود با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن