۱۰ پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان

۱۰ پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان

پردرآمدترین ورزشکاران جهان

به گزارش آلامتو به نقل از روزچین؛ مجله‌ی اقتصادی فوربس (Forbes) در گزارشی پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان را در سال‌های ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ را اعلام کرد. مبنای محاسبه‌ی درآمد ورزشکاران در این گزارش بر اساس حقوق بازیکنان، شرکت در تبلیغات و جوایزی است که دریافت کرده‌اند. با روزچین همراه باشید تا ده نفر اول این لیست را بهتر بشناسیم.

در گزارش فوربس پیرامون پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان، بازیکنان فوتبال رتبه‌های نخست را به خود اختصاص داده‌اند. رونالدو و مسی بهترین بازیکنان دنیای فوتبال، عنوان پردرآمدترین ورزشکاران جهان را نیز به خود اختصاص دادند.

از سال ۲۰۰۰ فلوید می‌و‌در، بوکسور آمریکایی این عنوان را در اختیار داشت. اما رونالدو رکورد او را شکست و رتبه‌ی اول را به خود اختصاص داد. علت اصلی که به رونالدو کمک کرد تا در رتبه‌ی نخست این جدول قرار بگیرد، بازنشستگی فلوید می‌و‌در بود، وگرنه رونالدو برای کسب این رتبه بازهم باید منتظر می‌ماند.

۱. کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro) با درآمد ۸۸ میلیون دلار در رتبه‌ی نخست پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان در سال ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ قرار دارد. پدرش اسم کوچک او را با الهام از اسم کوچک رئیس جمهور آمریکا رونالد ویلسون ریگان انتخاب کرده است. رونالدو در پست مهاجم برای تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید بازی می‌کند.

کریستیانو از ژوئن ۲۰۰۹ تا به امروز برای رئال مادرید بازی می‌کند. این بازیکن ۵۶ میلیون از ۸۸ میلیون دلار را مدیون حقوق خود از باشگاه رئال مادرید است. رونالدو با ۲۵ میلیون فالوور در شبکه‌های مجازی شاخص‌ترین ورزشکار جهان است.

۲. لیونل مسی

لیونل مسی (Lionel Andrés “Leo” Messi Cuccittini) فوتبالیست فوق حرفه‌ای تیم ملی آرژانتین و باشگاه بارسلونای اسپانیا در رتبه‌ی دوم پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان قرار دارد. مسی با ۸۱٫۴ میلیون دلار درآمد، این رتبه را کسب کرده است. آدیداس که حامی مالی اصلی این ورزشکار است با راه‌اندازی خط تولید کفش و لباس‌های ورزشی با نشانه مسی، توجه ویژه خود به این ستاره‌ی دنیای فوتبال را نشان داده است.

۳. لبرون ریمون جیمز

بسکتبالیست سرشناس آمریکایی و لیگ حرفه‌ای NBA با درآمد ۷۷٫۲ میلیون دلار در رتبه‌ی سوم این رده‌بندی قرار گرفته است. لبرون جیمز (Lebron Raymone James) در سال ۲۰۰۴ در ۱۹ سالگی به عنوان بهترین بازیکن جوان سال NBA انتخاب شد.

طبق نظرسنجی که شبکه‌ی ورزشی تفریحی ESPN آمریکا سه ماه یک‌بار انجام می‌دهد، لبرون توانست در سال ۲۰۱۵ سه بار به عنوان محبوبترین بازیکن NBA انتخاب شود. جیمز با کسب ۲۷۸۰۳ امتیاز تا ژانویه ۲۰۱۷ توانست نفر هشتم امتیاز‌آورترین بازیکن تاریخ NBA را به دست آورد.

۴. راجر فدرر

رتبه‌ی چهارم پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان در اختیار راجر فدرر (Roger Federer) تنیس باز سوئیسی قرار دارد. فدرر متولد اوت ۱۹۸۱ در بازل سوئیس است. فدرر با درآمد ۶۷٫۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵، بعد از جیمز قرار گرفته است.

در حال حاضر فدرر در رتبه‌ی پنجم برترین تنیس بازان جهان قرار دارد. ولی به اعتقاد نویسندگان و مفسران تنیس، منتقدین ورزشی و بازیکنان گذشته و حال راجر فدرر بهترین بازیکن تاریخ تنیس جهان است. فدرر با شرکت‌های معروف آدیداس، نایکی، رولکس و مرسدس بنز قراردادهای طولانی مدتی دارد.

۵. کوین دورانت

بسکتبالیست معروف آمریکایی که با درآمد ۵۶٫۲ میلیون دلار در رتبه‌ی ششم لیست پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان قرار گرفته است. بازیکنی که در تیم ملی مردان آمریکا و باشگاه گلدن استیت واریرز بازی می‌کند. کوین (Kevin Wayne Durant) جدی‌ترین و قوی‌ترین رقیب لبرون جیمز در بسکتبال محسوب می‌شود. مهمترین حامی مالی دورانت شرکت نایکی است. رقم قراردادی که دورانت با این کمپانی صاحب اسم کوچک امریکایی دارد در سال ۲۰۱۴ افزایش پیدا کرد و به عدد قابل توجه ۳۰۰ میلیون دلار طی ده سال رسید.

۶. نواک جوکوویچ

تنیس‌باز حرفه‌ای و نفر شماره‌ی دو تنیس جهان متولد بلگراد صربستان است. این تنیسور با درآمد ۵۵٫۸ میلیون دلار توانست رتبه‌ی ششم پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان را به خود اختصاص دهد. جوکوویچ (Novak Djokovic) یکی از هفت بازیکنی است که توانسته هر چهار گراند اسلم را کسب کند.

جوکوویچ قهرمانی در ۱۲ گراند اسلم را در کارنامه‌ی خود دارد. این تنیس‌باز از هواداران پر و پا قرص تیم آ. ث میلان ایتالیاست. در ۲۰۱۵ جوکوویچ تنها بازیکنی بود که هر سال ۲۰ میلیون دلار جایزه می‌گرفت.

۷. کام نیوتن

کام نیوتن با اسم کوچک کامل کامرون جررل نیوتن (Cameron Jerrell Newton)، متولد می ۱۹۸۹ جورجیای آمریکا است. این بازیکن فوتبال آمریکایی با درآمد ۵۳٫۱ میلیون دلاری در رتبه‌ی هفتم پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان قرار دارد. کام بازیکن فوتبال آمریکایی تیم کارولینای پانتیرز، لیگ فوتبال ملی NFL است. او در کالج فوتبال آوبور بازی می‌کرد. در فصل ۲۰۱۱ در NBL نخستین کسی بود که برای تیم کارولینای پانتیرز انتخاب شد.

۸. فیل میکلسون

فیل میکلسون (Phil Mickelson) گلف باز آمریکایی متولد ژوئن ۱۹۷۰ در سن دیاگوی کالیفرنیا است. با ۵۳ میلیون دلار درآمد هشتمین ورزشکار لیست مجله‌ی فوربس است. میکلسون به دلیل چپ دست بودن به “lefty” معروف است.

میکلسون آموزش گلف را از دوران کودکی شروع کرد. پدرش اولین مربی وی بود. مشکلی که میکلسون داشت، راست دست بودن پدر و چپ دست بودن خودش بود. جالب است بدانید این ورزشکار برای حل این مشکل، حرکات و ضربه‌زدن پدرش را از آینه دنبال می‌کرد.

۹. جردن الکساندر اسپیث

دومین گلف باز در لیست پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان جردن الکساندر اسپیث (Jordan Alexander Spieth) آمریکایی است با درآمد ۵۸٫۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ است. این ورزشکار در جولای ۱۹۹۳ در شهرستان دالاس تگزاس به دنیا آمد. اسپیث در رتبه‌بندی رسمی جهانی گلف رتبه نخست را در اختیار داشت. در آوریل ۲۰۱۶ مجله‌ی تایم، اسم کوچک جردن اسپیث را در لیست ۱۰۰ شخصیت بانفوذ جهان قرار داد.

۱۰-کوبی برایانت

شماره ۱۰ مجله‌ی فوربس، کوبی برایانت (Kobe Bean Bryant) برجسته‌ترین بسکتبالیست آمریکا است. این بازیکن با درآمدی برابر با ۵۰ میلیون دلار، رتبه دهم پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان را دارد. به اعتقاد خیلی از منتقدین و کارشناسان بسکتبال کوبی برایانت حتی از مایکل جردن هم بهتر است.

از این بازیکن به عنوان یکی از بهترین‌های تاریخ بسکتبال و برترین ورزشکاران تاریخ اسم برده می‌شود. برایانت در آوریل ۲۰۱۶ از رقابت‌های بسکتبال خداحافظی کرد. این بسکتبالیست معروف در طول دو دهه فعالیت ورزشی خود، توانست ۶۸۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.

The post 10 پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان appeared first on آلامتو.

۱۰ پردرآمدترین ورزشکاران مرد جهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن