X

خرید ساعت

۱۰ مکان عالی برای بازدید در روسیه

۱۰ مکان عالی برای بازدید در روسیه

مسکو-moscow

روسیه به عنوان بزرگ‌ترین و قدرتمند‌ترین عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق، هنوز هم یک کشور عالی برای بازدید است. روسیه کشور کنتراست‌ها و متضادهاست.سواحل بزرگ نیمه گرمسیری تا مناطق زمستانی و سرد در شمال، همه به خوبی در این کشور دیده می‌شود. شرق روسیه جمعیت کمتری دارد اما هنوز هم در آن شهرهایی است که می‌تواند توریست‌ها و گردشگران بیشتری نسبت به غرب جذب نماید. روسیه تاریخی غنی دارد و توریست‌ها به هر قسمت‌ای که سفر کنند می‌توانند نشانه‌ای از این تاریخ غنی را ببینند. تقریبا در همه جا بازدید کنندگان می‌توانند نمونه‌هایی از هنر با شکوه را نه تنها در موزه‌ها ، بلکه در کلیساهای آن نیز تماشا نمایند.

۱۰٫یکاترینبورگ:

یکاترینبورگ-yekaterinburg

یکاترینبورگ یک شهرستان صنعتی در کوه‌های اورال است که جاهای زیادی برای بازدید دارد. با اینحال این قسمت بیشتر به عنوان مکانی که تزار نیکلاس ، آخرین تزار روسیه ، و خانواده‌اش در سال ۱۹۱۸ در زمان انقلاب روسیه اعدام شدند یاد می‌شود. یکاترینبورگ امروزی یک صحنه پر جنب و جوش فرهنگی ، میزبان بسیاری از کتابخانه‌ها، سالن‌های تئاتر و نمایشنامه نویسان، و شرکت‌های رقص و همچنین گروه‌های موسیقی راک روسیه است.چهارمین شهرستان بزرگ روسیه همچنین دارای بیش از ۳۰ موزه است. یکی از این موزه‌ها دارای قدیمی‌ترین مجسمه‌ی چوبی جهان در مجموعه‌ی Shigir بوده و دیگری بیش از ۳۰۰ آیکون نوینسک دارد.

۹٫سوچی:

سوچی-sochi

سوچی در دریای سیاه بزرگ، مقصد ورزش‌های زمستانی است و در واقع میزبانی المپیک زمستانی ۲۰۱۴ نیز بر عهده‌ی این شهرستان بود. علاوه بر اسکی ، سوچی میزبان رقابت‌ی فرمول ۱ جایزه بزرگ روسیه است و در سال ۲۰۱۸ نیز میزبان جام جهانی خواهد بود. علاوه بر برف زمستانی ، این شهرستان دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و سواحل بزرگی است.این اقامت‌گاه ساحلی در روسیه بهترین مکان برای بازدید در زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم است. قدم زدن در پشته‌های خاکی دریا تجربه‌ی بسیار لذت بخشی خواهد بود. این شهرستان همچنین میزبان شمالی‌ترین مزارع چای در قسمت است.

۸٫ولیکی نووگورود:

ولیکی نووگورود-veliky_novgorod

ولیکی نووگورود در قرن دهم بنا شده و یکی از قدیمی‌ترین شهرها در شمال دور روسیه است. ولیکی نووگورود ادعا می‌کند از زمان دعوت شاهزاده روریک اسکاندیناوی به حکومت روسیه برای ایجاد یک خاندان حاکم که ۷۵۰ سال به طول انجامید ، زادگاه روسیه بوده است.مناظر برتر در این شهرستان شامل کلیسای جامع سنت سوفیا و برج ناقوس،چشمه‌ی بازرگانان وموزه‌هایی همچون موزه‌ی آهن ، سفال و تاریخ است. شهرستان ولیکی نووگورود در دریاچه ایلمن واقع شده و بهترین مکان برای میل کردن سوپ روسی و خرید عسل طبیعی است.

۷٫ولادی‌وستوک:

ولادی‌وستوک-vladivostok

کوه‌هاو دهانه‌هایی که این شهرستان را احاطه کرده‌اند ، مناظری زیبا و خیره کننده از آن ایجاد می‌کنند. آخرین توقف در راه آهن ترانس سیبری ، ولادی وستک را به بزرگترین بندر این کشور در اقیانوس آرام تبدیل کرده است.این شهرستان دارای جاذبه‌های فرهنگی بسیاری همچون تئاتر ، موزه و کنسرت است. بازیگر سرشناس یول برینر در سال ۱۹۲۰ در این شهرستان متولد شده است. مسافران به نظر برسد بخواهند در پارک‌های دوست داشتنی این شهرستان همچون Minny Gorodok که یک پایگاه نظامی بوده است، قدم بزنند. میدان اصلی این شهرستان Admiralsky Skver است.

۶٫نیژنی نووگورود:

نیژنی نووگورود-nizhny_novgorod

نیژنی نووگورود به عنوان پنجمین شهرستان بزرگ روسیه در محل تلاقی رودخانه‌های ولگا و اوکا قرار گرفته است.این شهرستان به عنوان یک قلعه در قرن سیزدهم آغاز شد و پس از تولد ماکسیم گورکی در آن، به گورکی شهرت یافت. نیژنی نووگورود یک جای خوب برای غرق شدن در هنر و معماری روسی، با بیش از ۶۰۰ آثار تاریخی و مجسمه‌ها، و حداقل ۲۰۰ موزه هنر، سالن‌های کنسرت و مانند آن است.

۵٫ایرکوتسک:

ایرکوتسک-irkutsk

ایرکوتسک عملا پایتخت سیبری شرقی بوده و شاخص‌ترین مکان برای توقف در راه‌آهن بین مسکو و شرق است. با وجود تنها ۴۵ کیلومتر فاصله از دریاچه‌ی بایکال، این شهرستان بهترین مکان برای کشف خط ساحلی غربی دریاچه است.مسافرانی که به این قسمت سفر می‌کنند حتما از آنچه می‌بینند شگفت زده خواهند شد. خانه‌های چوبی تزیین شده در کنار آپارتمان‌های استاندارد بلوک شوروی ، به علاوه بلوارهای عریض با ترافیک بسیار کم برای یک شهرستان ۵۰۰۰۰۰ نفری ، توریست‌ها و گردشگران را متعجب می‌کند. ایرکوتسک محل بسیاری از درگیری‌های خونین میان جناح‌های روسیه در انقلابات مختلف بود. همچنین به عنوان یک محل تبعید برای روشنفکران ، هنرمندان مورد استفاده قرار می‌گرفت. کلیساهای متعددی ، از جمله کلیسای معراج، زمین شناسی و تاریخ موزه ایرکوتسک در این شهرستان قرار دارد.

۴٫کازان:

کازان-kazan

کازان یا همان غازان،گاهی اوقات به عنوان استانبول ولگا خوانده می‌شود زیرا این شهرستان محلی است که فرهنگ اروپایی و آسیایی به خوبی در کنار هم دیده می‌شود.این شهرستان پایتخت تاتارستان بوده و شهری دوست داشتنی است که در آن برج کلیسا و مناره‌ها خط افق را پر می‌کنند. این شهرستان همچنین به عنوان سومین پایتخت روسیه ، پس از مسکو و سنت پترزبورگ شناخته شده است و ساکنان آن از بالاترین استانداردهای زندگی در روسیه لذت و بهره می‌برند.مناظری که می‌توان از آن‌ها تماشا کرد شامل باقی‌مانده‌ی کاخ کرملین قازان که توسط ایوان مخوف نابود شد، مسجد کول شریف، و خیابان بومن به عنوان یک خیابان خرید عابر پیاده است.

۳٫حلقه طلایی:

حلقه طلایی-golden_ring

حلقه‌ی طلایی روسیه شامل چند شهرستان قدیمی است که به همراه یکدیگر ظاهری زیبا به روسیه داده اند.این حومه زیبا پر از باغ گیلاس، کلبه‌های عجیب و جالب، گنبد پیازی شکل و کلیساهای شمایلی است که حاوی قدیمی‌ترین هنر این کشور بوده و این قسمت را به بهترین نقطه برای بازدید تبدیل کرده است. این قسمت به عنوان قدیمی‌ترین قسمت‌ی روسیه امروزه توانسته است توریست‌های بسیاری را به خود جلب کند. روش سنتی برای بازدید از شهرها و شهرستان‌های کوچک باعث ایجاد یک حلقه‌ در جهت عقربه‌های ساعت شده که از مسکو آغاز شده و به آن نیز ختم می‌شود. ولادیمیر، سوزدال ، کوستروما، یاروسلاول، روستوف از جمله شهرهای این حلقه‌ی زیباست. کلیساهای سنگ سفید ، صومعه‌ها و قلعه‌ها تنهای برخی از مناظر دیدنی در این قسمت است.

۲٫سنت پترزبورگ:

سنت پترزبورگ-saint_petersburg

دومین شهرستان بزرگ روسیه یعنی سنت پترزبورگ ممکن است به عنوان لنینگراد شناخته شده باشد اما بیشتر افراد آن را با اسم کوچک تولدش یعنی سنت پترزبرگ می‌شناسند. این شهرستان در سال ۱۷۰۳ توسط زار پتر کبیر بنا نهاده شد، سنت پترزبورگ پس از آن پایتخت امپراتوری روسیه بود. اسم کوچک آن در سال ۱۹۲۴ به لنینگراد تغییر کرد. به خاطر موقعیت آن در رودخانه‌ی نوا که به خلیج فنلاند ریخته و سپس وارد دریای بالتیک می‌شود ،این شهرستان موقعیتی عالی برای کشتی‌های کروز بوده و شاخص‌ترین مکان در روسیه است. این شهرستان به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه شناخته شده و دارای یکی از بهترین مجموعه‌های هنری در جهان است.خیابان نوسکی سرشناس‌ترین خیابان خرید و میل کردن نهار در این شهرستان است.

۱٫مسکو:

مسکو-moscow

مسکو به عنوان پایتخت روسیه مهم‌ترین شهرستان در روسیه است. این موضوع تنها به خاطر وجود مسائل سیاسی نیست. این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۱۲ میلیون نفر به خاطر تلاش‌های هنری آن، از جمله باله ، سمفونی و هنر شناخته شده است.گنبد‌های پیازی شکل کلیساهای تاریخی آن، خط افق را پر می‌کنند. شکوه کرملین و میدان سرخ قابل توجه، یکی از بزرگترین میادین در جهان بوده و جزو مناظری است که نباید بازدید آن‌ها را از دست داد.شواهد دیگری که نشان می‌دهد گذشته‌ی مسکو همیشه هم خیلی تمیز نبوده را می‌توان در موزه های گولاگ و جنگ سرد دید.

The post 10 مکان عالی برای بازدید در روسیه appeared first on آلامتو.

۱۰ مکان عالی برای بازدید در روسیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *