نه چهار دست و پا می رود نه سینه خیز

نه چهار دست و پا می رود نه سینه خیز

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه نه چهار دست و پا می رود نه سینه خیز را ببینید.

در موقع بازی خیلی دست و پاشو تکون میده پاهاشو سفت میکنه و دستاشو تکون میده یا موقعی ک دوست داره یه نفر بغلش کنه یا هرموقع هیجانی بشه ایا این طبیعیه؟

 سوال مخاطب نی‌نی‌بان پسر ۱۰ ماهه ای دارم با وزن تولد ۳ کیلو و وزن فعلی ۱۰ کیلو۸۰۰گرم. در موقع بازی خیلی دست و پاشو تکون میده پاهاشو سفت میکنه و دستاشو تکون میده یا موقعی ک دوست داره یه نفر بغلش کنه یا هرموقع هیجانی بشه ایا این طبیعیه؟درضمن فقط میشینه نه چهار دستو پا میره و نه سینه خیز  منحنی رشدشم عالی بوده مشکلی هست؟
چاقی کودکان باعث بلوغ آنها زودرس می شود؟

پاسخ دکتر محمدرضا بلورساز، متخصص اطفال، فوق تخصص عفونی اطفال:

دوست عزیز وزن نوزاد شما عالی است. تکان دادن دست و پا به خاطر هیجانی است که دارد. رشد و نمو بچه ها قانون ندارد. چهار دست و پا رفتن و یا راه رفتن در بچه ها متفاوت است و فرق دارد. نگران نباشید به تدریج رشد می کنند و یاد می گیرند.این احتمال هم وجود دارد که مرحله چهار دست و پا را تجربه نکند و با کمک وسایل منزل شروع به راه رفتن کند و این مرحله در همه کودکان اتفاق نمی افتد و طبیعی است. 

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

نه چهار دست و پا می رود نه سینه خیز

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره نه چهار دست و پا می رود نه سینه خیز با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن