معرفی گونه ای جدید و متفاوت از دایناسور ها

معرفی گونه ای جدید و متفاوت از دایناسور ها

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه معرفی گونه ای جدید و متفاوت از دایناسور ها را ببینید.

معرفی گونه ای جدید و متفاوت از دایناسور ها

دیرینه شناسان به تازگی اعلام کردند دایناسور مرموزی که ۱۹ سال پیش در استرالیا شناسایی شد متعلق به گونه ای متفاوت از این حیوانات عظیم الجثه بوده است.

 دایناسور

فسیل دایناسور Kunbarrasaurus یکی از تازه ترین فسیلهایی است که در استرالیا شناسایی شده اما ساختار نسبتا متفاوت برخی اندامهای آن نسبت به سایر دایناسورها موجب شده تا دیرینه شناسان در طبقه بندی این جانور دچار مشکل شوند.

این دایناسور پوزه ای شبیه منقار طوطی و گوش داخلی بسیار شبیه به لاکپشت داشته است. تراکم استخوانها در زیر پوست جانور نیز برای دانشمندان جالب توجه بوده است.

اسکلت این دایناسور نشان می دهد که جثه چندان بزرگی نداشته و در حد و اندازه های گوسفند بوده است. کشف این فسیل در سال ۱۹۸۹ صورت گرفت و از آن زمان که حدود ۱۶ سال می گذرد مباحث مختلفی درباره تعلق این دایناسور به گونه های شناسایی شده وجود داشته است.

اکنون دیرینه شناسانی از دانشگاه کوینزلند دریافته اند که این دایناسور به گونه ای متفاوت از گونه ای که از قبل شناسایی شده تعلق دارد.

 

این گونه جالب توجه مانند کوروکودیلها دارای استخوانهایی در پوستش بوده که می توانسته به عنوان ابزار دفاعی از آنها استفاده کند و به همین دلیل به این دسته از گونه ها «دایناسورهار مسلح» هم گفته می شود.

دیرینه شناسان برای پرده برداشتن از معمای تعلق این دایناسور به گونه ای خاص، از فناوری های پیشرفته ای نظیر سی تی اسکن و بازسازی دوباره در دنیای سه بعدی استفاده کرده و مغز و گوش داخلی آن را به صورت رایانه ای بازتولید کردند.

معرفی گونه ای جدید و متفاوت از دایناسور ها

لطفا نظر خود را درباره معرفی گونه ای جدید و متفاوت از دایناسور ها با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن