غفلت کنیم دو هفته بعد درگیر پیک شدید کرونا می شویمپورتال یک: معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: دو سوم مرگ های کرونایی در ایران مربوط به افراد بالای ۶۰ سال است.

به گزارش پورتال یک به نقل از مهر، قاسم جان بابایی، تاکید کرد: این ویروس به ما یاد می‌دهد هر زمان غفلت کنیم بعد از دو هفته درگیر پیک شدید بیماری می شویم.

وی با عنوان این مطالب که در حال حاضر میزان مراجعات به یک سوم کاهش پیدا کرده است، گفت: امیدواریم تعداد فوتی‌ها به زودی به زیر ۱۰۰ نفر برسد.

معاون درمان وزارت بهداشت، با اشاره به این موضوع که دو سوم مرگ های کرونایی مربوط به افراد بالای ۶۰ سال بوده است، افزود: اگر از سالمندان به خوبی مراقبت کنیم، آمار مرگ و میر هم کاهش خواهد یافت.

جان بابایی در ارتباط با تامین واکسن، گفت: تامین واکسن از همه مسیرها در حال پیگیری است، در داخل هم از اول دنبال ساخت واکسن بودیم و امروز منتظر خروجی آن هستیم.

وی ادامه داد: موضوع واکسن از طریق شخص رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت مستقیماً پیگیری می‌شود، در وزارتخانه هم ۵۰ درصد زمان ما درگیر خرید واکسن است، لذا مردم نگران خرید و توزیع واکسن نباشند، در حال حاضر همه کشورها در نوبت هستند.

جان‌بابایی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که به زودی و حتی تا پایان سال با واکسینه شدن مردم سیکل بیماری بشکند.لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن