X

خرید ساعت

زیر شکمم حالت سستی دارم!

زیر شکمم حالت سستی دارم!

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه زیر شکمم حالت سستی دارم! را ببینید.

در هفته ۱۳ بارداری هستم. حدود دو روزه که در زیر شکمم حالت سستی و شلی مثل زمان نزدیک شدن به قاعدگی رو دارم و هیچ ترشحی هم ندارم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۲۴ ساله و ۴ ساله که ازدواج کردم. الان در هفته ۱۳ بارداری هستم. حدود دو روزه که در زیر شکمم حالت سستی و شلی مثل زمان نزدیک شدن به قاعدگی رو دارم و هیچ ترشحی هم ندارم. در ضمن تالاسمی مینور دارم. آیا طبیعی است.‎
اطمینان از بارداری تنها با یک آزمایش

پاسخ دکتر آزیتا محمدی نژاد، متخصص بانوان، زایمان و نازایی:
به طور کلی درد زیر شکم، دل و واژن در دوران حاملگی وجود دارد. در عین حال ممکن است درد زیر دل ناشی از عفونت، کیست یا زایمان زودرس باشد. به غیر از آن دسته از دردهای آنی و گذرا که در دوران بارداری عادی تلقی می شوند، بقیه انواع دردها بویژه اگر مداوم و در فواصل پی در پی باشد نرمال نیست و باید مورد بررسی قرار بگیرد. باید تحت نظر متخصص، مشخص شود که این درد ناشی از بروز عفونت، کیست، دردهای زودرس زایمان است و یا مربوط به دردهای طبیعی بارداری است.

پاسخ دکتر بهرام ایروانی، متخصص بانوان و زایمان:
این حالات اگر شدید، طولانی و دردناک باشد یا شکم سفت شود یا مادر ذکر کند که دردهایی شبیه درد پریود دارد حتما نیاز به بررسی و انجام اقدامات پیشگیرانه داریم. توصیه می شود نسبت به دردهایی که شدید هستند کمی دقیق تر باشید و با متخصص خود مشورت داشته باشید. 

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

زیر شکمم حالت سستی دارم!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره زیر شکمم حالت سستی دارم! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *