دفاع آلبرایت از ظریف در برابر ترامپ

دفاع آلبرایت از ظریف در برابر ترامپ

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه دفاع آلبرایت از ظریف در برابر ترامپ را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:روز نو:

سیاست های وزیر خارجه ایران در آمریکا انشقاق ایجاد کرد
دفاع آلبرایت از ظریف در برابر ترامپ
بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم * تا سختی کمان شما نیز بگذرد،او این بار با مصراعی از سیف فرغانی جواب منتقدانش را داده است ،درست در روزی که این شایعه در شهرستان پیچید که وزیر خارجه فرانسه حاضر نشده است با ظریف به رسم دیپلماتیک دست بدهد!موضوعی که با واکنش سریع او روبرو شد و او فیلم کامل مراسم بدرقه اش را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد،دیپلمات قدیمی و پر تجربه دراین روزها باز هم تحت آماج حملات رقبای سیاسی قرار گرفته که‌،یک روز بر سر توئیتی که در آن گفته بود ترامپ باعث دوری مادربزرگ‌ها از نوه هایشان شده او را استهزا کردند و روز دیگر بخاطر یک فیلم تقطیع شده،تا همچنان ظریف به تعبیر خودش چشم اسفندیار دولت باشد ،و در کانون اصلی انتقادها قرار داشته باشد.اما هنوز چند ساعتی از ماجرای توئیت ظریف در انتقاد نسبت به فرمان مهاجرتی ترامپ نگذشته بود که مادلین آلبرایت وزیر خارجه دوران کلینتون نوشت « به عنوان یک مادربزرگ، معتقدم این جهل به من توهین می کند. این ممنوعیت مسافرتی بی رحمانه به من بعنوان یک مهاجر و پناهجو توهین می کند.» آلبرایت هم از کلمه مادربزگ استفاده کرد تا نشان دهد احساسات انسانی فراتر از بازی سیاسی است،اما ماجرا به قانون منع ویزا به اتباع ۶ کشور مربوط می شود که ورود آن ها را به خاک آمریکا محدود می کند،اتفاقی که با واکنش های جهانی روبرو شد،و بسیاری از چهره های سیاسی و فرهنگی نسبت به آن اعتراض کردند، اما در ایران دلواپسان این اتفاق را به برجام ربط دادند و نوشتند که نمیتوان به این توافق اعتماد کرد!
روز نو : بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم * تا سختی کمان شما نیز بگذرد،او این بار با مصراعی از سیف فرغانی جواب منتقدانش را داده است ،درست در روزی که این شایعه در شهرستان پیچید که وزیر خارجه فرانسه حاضر نشده است با ظریف به رسم دیپلماتیک دست بدهد!موضوعی که با واکنش سریع او روبرو شد و او فیلم کامل مراسم بدرقه اش را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد،دیپلمات قدیمی و پر تجربه دراین روزها باز هم تحت آماج حملات رقبای سیاسی قرار گرفته که‌،یک روز بر سر توئیتی که در آن گفته بود ترامپ باعث دوری مادربزرگ‌ها از نوه هایشان شده او را استهزا کردند و روز دیگر بخاطر یک فیلم تقطیع شده،تا همچنان ظریف به تعبیر خودش چشم اسفندیار دولت باشد ،و در کانون اصلی انتقادها قرار داشته باشد.اما هنوز چند ساعتی از ماجرای توئیت ظریف در انتقاد نسبت به فرمان مهاجرتی ترامپ نگذشته بود که مادلین آلبرایت وزیر خارجه دوران کلینتون نوشت « به عنوان یک مادربزرگ، معتقدم این جهل به من توهین می کند. این ممنوعیت مسافرتی بی رحمانه به من بعنوان یک مهاجر و پناهجو توهین می کند.» آلبرایت هم از کلمه مادربزگ استفاده کرد تا نشان دهد احساسات انسانی فراتر از بازی سیاسی است،اما ماجرا به قانون منع ویزا به اتباع ۶ کشور مربوط می شود که ورود آن ها را به خاک آمریکا محدود می کند،اتفاقی که با واکنش های جهانی روبرو شد،و بسیاری از چهره های سیاسی و فرهنگی نسبت به آن اعتراض کردند، اما در ایران دلواپسان این اتفاق را به برجام ربط دادند و نوشتند که نمیتوان به این توافق اعتماد کرد!

به گزارش روز نو :کریس ون هولن، سناتور مریلند نیز نوشت: واقعا؟ طرح ترامپ برای امن کردن امریکا در حال ممانعت از ورود مادربزررگ ها به امریکاست؟ تاسف آور است. گری اشتین گارت، یک نویسنده شناخته شده ساکن امریکا نوشت: مادربزرگم درحالیکه پوادلینم مشغول کار بودند، مرا بزرگ کرد. این مسائل، مسائل مربوط به مهاجران است که دولت امریکا ان را نمی فهمد. در ادامه بسیاری از رسانه های معتبر جهان ضمن انتشار گزارش های مختلفی در مورد توییت ظریف، به تاثیر آن نیز پرداختند. گاردین ضمن پرداختن به توییت ظریف نوشت: «دولت ترامپ مادربزرگ ها را جز روابط نزدیک و واقعی ندانسته است. دیوید میلی بند، رئیس موسسه نجات بین المللی در این باره می گوید: ممنوعیت مادربزرگ ها یک آبروریزی است. تامی داک ورث سناتور دموکرات از ایلینویز نیز نوشت: پرزیدنت ترامپ چطور می تواند بگوید که برخی بستگان روابط نزدیک دارند و مادربزرگ ها و نوه ها روابط نزدیک و واقعی ندارند. این آبروریزی کشور ما را امن تر نمی کند. این اقدام خیانت به ارزش های امریکا و کسانی است که برای ما جنگیده اند.». برگ برنده دولت توافق هسته‌ای است و مخالفان دولت تاکنون از هیچ اقدامی در تخریب آن فروگذار نکرده‌اند و به هر نحوی شده می‌خواهند آن را شکستی بزرگ جلوه دهند. شادی در لحن حرف آنها پس از تصویب داماتو در کنگره آمریکا مشهود بود. در روزی که روحانی در مجلس تصویب داماتو را نقض برجام توصیف کرد، هر منتقدی که میکروفونش باز می‌شد به نحوی ابراز رضایت می‌کرد که بالاخره خود رئیس‌جمهور هم اعتراف کرد برجام توفیقی نداشته است. اینکه حرف از جانب دولتی‌ها باشد برایشان شیرین‌تر است و ممکن است برای همین در هر دو باری که سخنان محرمانه نشست کمیسیون امنیت ملی را منتشر کرده‌اند به نوعی به نقل از ظریف ابراز پشیمانی کرده‌اند. در آن زمان از قول ظریف گفتند: «مکالمه روحانی با اوباما و دیدار طولانی من با جان کری نابجا بود».آنها وقتی دولت به دستاوردی در حوزه سیاست خارجی می‌رسد با چنین شایعاتی فضای داخلی را آشفته و سرخط خبرها را عوض می‌کنند.

روزنامه همبستگي

تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ – ۰۹:۲۹

دفاع آلبرایت از ظریف در برابر ترامپ

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن