آموزش مدیریت پول به کودکان

آموزش مدیریت پول به کودکان

young-boy-and-money

young-boy-and-moneyمدیریت پول کودکان

برای آینده فرزندانتان باید از همین الان نحوه خرج کردن و مدیریت پول را به آنها آموزش دهید.

به گزارش آلامتو و به نقل از دونفره؛ پدر و مادرها عاشق بچه هاشون هستن و همیشه می خواند بهترین ها رو داشته باشند. هر چند بعضی مواقع زیاده روی می کنند و از ترس اینکه بچه ها دچار آسیب های روانی بشند، از تنبیه کردن و یاد دادن نظم و انضباط به اون ها جلوگیری می کنند. در حالیکه بسیاری از بچه ها به اندازه کافی هوشمندانه عمل می کنند، اما برخی هم هستند که تبدیل به بچه لوس می شند و در نهایت مثل یه فرد لوس رشد می کنند و بزرگ می شند. اگرچه بچه های لوس مشکل بزرگی نیستند ولی زمانی که بزرگ می شن می تونند تبدیل به یک مشکل بزرگتر بشند. با این حال، اگر شما به فرزندانتون زمانی که کوچیک هستند ارزش های درست رو آموزش بدید، ممکنه وقتی بزرگ شدند این رفتارها رو ترک کردند.

یکی از چیزهایی که می تونید به فرزندانتون آموزش بدید تا بهتر رشد کنند و به یه آدم مفید در آیندشون تبدیل بشند، مدیریت پول هست. اگر بتونید به بچه ها چگونگی مدیریت پول هاشون رو در همان سن کم آموزش بدید، این می تونه تبدیل به مهارت بشه و از اون مهم تر به عنوان یه نگرش مثبت در وجودشون نهادینه می شه و برای بقیه عمرشون ازش استفاده می کنند.

دادن پول تو جیبی به بچه ها

بسیاری از والدین با این مسئله که دادن پول تو جیبی به بچه ها می تونه بهترین راه برای شروع آموزش مدیریت پول به بچه ها باشه، موافق هستند. با دادن پول تو جیبی هفتگی ثابت به بچه ها می تونید نحوه بودجه بندی و مدیریت پولشون رو تا پول تو جیبی بعدی بهشون آموزش بدید. اصول اولیه رو اول بهشون یاد بدید، اینکه تنها می تونند در طول هفته پولی که در اختیار دارند رو خرج کنند.

روی برنامه ریزی و مقدار پول تو جیبی که با بچه ها توافق کردید، ثایت باشید

یکی از درس هایی که اون ها ممکنه یاد بگیرند، عواقب استفاده از پول تو جیبی هاشونه. زمان هایی که بچه ها با گریه ازتون پول تو جیبی بیشتری می خواند، ممکنه وسوسه بشید ولی باید در برابرشون محکم و استوار باشید و حرفتون و تغییر ندید. این کار به اون ها یاد می ده که تصمیماتشون عواقبی به دنبال داره و بعد ها با دقت تر تصمیم می گیرند که پول هاشون رو چطور مصرف کنند.

الگوی خوبی برای بچه هاتون باشید

روش آموزش بعضی از والدین براساس این جمله ” کاری که گفتم رو انجام بده نه کاری رو که من انجام می دم” هست، اما همیشه نمی تونید بر این فلسه و تفکر تکیه کنید، چونکه مهم نیست شما چه کاری انجام می دید، بچه ها تمام حرکات شما رو زیر نظر دارند. بخاطر همین شما باید سعی کنیدالگوی مناسبی برای اون ها باشید.

اگر شما دارید بودجه بندی و صرفه جویی پول رو به اون ها آموزش میدید اما در مقابل ولخرجی های شما رو برای خرید یک جفت کفش می ببینند با خودشون میگند “اگر پدر یا مادرم این کار رو انجام می دند، حتما ایرادی نداره.” همچنین اگر که بچه ها اسباب بازی یا وسیله ی گرونی از شما خواستند، فقط به اون ها نگید که ” ما نمی تونیم اون رو براتون تهیه کنیم.” بلکه شما می تونید به اون ها توضیح بدید که چرا نمی تونید اون وسیله رو براشون بخرید. مثلا بگید “ما هر چیزی رو که می خوایم رو نمی تونیم بخریم چونکه چیزهای مهم تری رو برای خرج کردن پول مون باید انتخاب کنیم.”

براشون هدف گذاری کنید

اگه بچه های شما اسباب بازی یا وسیله ای رو می خواند، به جای درجا تهیه کردن اون وسیله براشون، پس انداز کردن پول برای خرید اون وسیله رو بهشون آموزش بدید. تعیین هدف مهارت بزرگیه که می تونند داشته باشند، نه فقط برای مدیریت پول بلکه به طور کلی برای زندگی شون، به اون ها آموزش بدید که فرد متعهدی در قبال خودشون باشند. شما باید بچه ها رو در جریان فرآیند خرج و مخارج خانواده قرار بدید: شما می تونید به اون ها نشون بدید که پول های خانواده کجا می رند، اینکه همه چیز هزینه بر هست و مصرف برق رایگان نیست. این خیلی مهمه که اون ها رو در جریان این مسائل قرار بدیم اگر که می خوایم اون ها مدیریت مناسبی برای پول هاشون داشته باشند.

حتی اگه در حال حاضر فرزندتون یه بچه لوس و بداخلاقه، برای تغییر دادنش دیر نیست. با آموزش دادن اون ها در مورد اینکه مسئول پول خودشون هستند، شما یکی از بزرگترین هدیه ها و درس هایی که والدین می تونند به بچه هاشون انتقال بدند رو به اون ها دادید. این کار می تونه به افزایش هوش و ذکاوت بچه ها در کسب درآمد، صرفه جویی، پس انداز و مخارج کمک کنه.

The post آموزش مدیریت پول به کودکان appeared first on آلامتو.

آموزش مدیریت پول به کودکان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن