مشکلات دریچه میترال قلب و این مراقبت ها

مشکلات دریچه میترال قلب و این مراقبت ها

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه مشکلات دریچه میترال قلب و این مراقبت ها را ببینید.

می خواهیم در این مطالب به افتادگی دریچه میترال قلب اشاره کنیم این مشکل چگونه بروز میکند و افراد را درگیر چه مشکلاتی می سازد بیماران مبتلا به این عارضه خطرناک از چه روش های درمانی در این زمینه باید کمک بگیرند

یک متخصص بیماری‌های قلب و عروق گفت: بیماران مبتلا به افتادگی دریچه میترال باید آب و مایعات زیاد بنوشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،دکتر بابک فغفوریان با بیان اینکه بیماری افتادگی دریچه میترال، بیماری مادرزادی است که دو درصد افراد جامعه را مبتلا می‌کند، اظهار کرد: در اغلب موارد افتادگی دریچه از فرم‌های خفیف بوده و نیاز به درمان خاصی ندارد اما فرم‌های شدید آن نیز در افراد دیدن شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان شیوع این بیماری در بانوان بیشتر از مردان است اما نوع شدید آن در جنس مذکر بیشتر است، تصریح کرد: راه تشخیص افتادگی دریچه میترال معاینه پزشک متخصص و انجام اکو است. میزان شدت و ضعف بیماری را پزشک متخصص تعیین می‌کند و اگر بیماری در حد خفیف و متوسط باشد، هر دو تا پنج سال یک‌بار باید اکو انجام دهند.

وی در خصوص علائم این بیماری گفت: در نوع خفیف بیماری علائم بسیار ناچیز و در مواردی بدون علامت است، اما در نوع شدید آن بیمار علائمی نظیر تپش قلب، احساس تنگی نفس و خفگی را تجربه می‌کند.

وی در خصوص درمان این بیماری اظهار کرد: در موارد خفیف، بیمار نیازی به درمان ندارد و فقط تکرار اکو در هر دو تا پنج سال یک‌بار توصیه می‌شود، اما در بیمارانی که مبتلا به افتادگی دریچه از نوع شدید هستند، مصرف دارو توصیه و در مواردی تعویض دریچه انجام می‌شود.

فغفوریان عنوان کرد: استرس موجب تشدید بیماری در افراد نمی‌شود، بلکه علائم آنها را تشدید می‌کند که به خودی‌ خود موجب ناراحتی و آزار بیمار می‌شود. مبتلایان به افتادگی دریچه باید مایعات و آب زیادی بنوشند و هرگز بدن خود را بدون آب نگذارند، روزانه حداقل شش لیوان آب بنوشند و از ایستادن‌های طولانی‌ مدت بپرهیزند.

سلامت نیوز: مبتلایان به “افتادگی دریچه میترال قلب” بخوانند

مشکلات دریچه میترال قلب و این مراقبت ها

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره مشکلات دریچه میترال قلب و این مراقبت ها با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن