لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

سلامت

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟ را ببینید.

روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد. لمینت کریستالی دندان یکی از اصلی‌ترین روش‌ها به حساب می‌آید. همانطور که می‌دانید برای قرار گرفتن لمینت‌های سرامیکی قدیمی بر روی دندان‌ها، لازم بود که روی دندان فرد تراشیده شود تا لمینت‌های سرامیکی سبب جلوتر آمدن دندان‌ها و افزایش ضخامت آن‌ها نشوند. همین موضوع نیز سبب گشته بود که تراشیدن دندان‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین معایب لمینت‌های سرامیکی به حساب آید و بسیاری از افراد را از انجام آن منصرف کند.

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

کلینیک زیبایی دایا بیوتی

جهت مشاوره همین حالا کلیک کنید

 

از همان زمان بسیاری از پژوهشگران و دندانپزشکان به دنبال یافتن راهی برای رفع این مشکل بودند. نتیجه این تحقیقات و جستجوها، کشف روش لمینت کریستالی بود. اصلی‌ترین تفاوت لمینت‌های کریستالی با لمینت سرامیکی در ضخامت آن‌هاست. ضخامت لمینت‌های کریستالی بسیار کمتر از لمینت‌های قدیمی است و به همین خاطر نیازی به تراش دادن لایه رویی دندان افراد نخواهد بود. در ادامه این مطالب با پورتال یک همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با لمینت کریستالی، مراحل انجام آن، اصلی‌ترین ویژگی‌های آن، تفاوت لمینت کریستالی با کامپوزیت دندان و همچنین قیمت لمینت کریستالی با شما در میان بگذاریم.

لمینت دندان چیست؟

دندان‌های انسان بنا به دلایل مختلفی ممکن است تغییر رنگ داده و یا آسیب‌هایی اعم از شکستگی و یا پوسیدگی را به خود ببیند. امروزه روش‌های مختلفی برای ترمیم دندان‌ها و همچنین اصلاح طرح لبخند وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین روش‌ها، لمینت دندان است. از لمینت دندان تنها برای ترمیم دندان‌های قدامی، یعنی شش دندان جلویی افراد استفاده می‌شود.

اگر بخواهیم لمینت‌های دندان را به صورت خلاصه تعریف کنیم، باید بگوییم که لمینت دندان، پوسته‌ای نازک است که روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و نقوص آن را پوشش می‌دهد. پیش از اینکه این پوسته‌ها روی دندان قرار بگیرند، لایه‌ای از روی دندان‌های افراد تراشیده می‌شود و سپس لمینت سرامیکی روی آن‌ها قرار می‌گیرد. دلیل اصلی تراشیدن روی دندان افراد این است که لمینت‌های سرامیکی ضخامت بسیار زیادی دارند و نتراشیدن دندان‌ها سبب می‌گردد که دندان افراد، ضخامت بسیار زیادی یافته و جلوتر از حالت عادی قرار گیرد.

لمینت دندان در موارد مختلفی می‌تواند کاربرد داشته باشد. در صورتی که دندان‌های فرد بنا به هر دلیلی تیره شده باشد، این روش می‌تواند مشکل تیرگی دندان‌ها را رفع نماید. از بین بردن فواصل میان دندان‌ها یکی دیگر از کاربرد‌های اصلی لمینت دندان است. به طور کلی می‌توان گفت که این روش گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که بنا به هر دلیلی از ظاهر لبخند خود رضایت ندارند و قصد ایجاد تغییرات روی آن را دارند.

لمینت کریستالی دندان چیست؟

تراشیده شدن دندان‌ها برای قرار گرفتن لمینت سرامیکی روی آن‌ها، سبب ایجاد نارضایتی نسبت به این روش گردید. همین موضوع باعث شد که دندانپزشکان به دنبال روشی برای رفع این مشکل و کسب رضایت مردم نسبت به لمینت دندان باشند. لمینت کریستالی روشی بود که نهایتا توانستند به آن دست یابند. در این روش نیازی به تراشیدن دندان‌ها برای قرار گرفتن لمینت روی دندان وجود ندارد. به همین خاطر بسیار مورد پسند و محبوبیت قرار گرفته است.

این لمینت‌ها با تکنولوژی جدید کم انجام می‌شوند و ظاهری بسیار طبیعی و زیبا را برای دندان‌های افراد به ارمغان می‌آورند. در این روش تنها پروسه لازم برای انجام آن، آماده‌سازی اولیه دندان‌هاست. از آن جایی که لمینت‌های سرامیکی بدون تراشیدن دندان‌ها انجام می‌شوند، لذا پیش از انجام آن داروی بی‌حسی تزریق نمی‌شود. همین موضوع نیز سبب می‌گردد که فرد عوارض ناشی از داروی بی‌حسی را تجربه نکند.

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

daya.dental

مراحل انجام لمینت کریستالی چگونه است؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، بر خلاف روش لمینت‌های سرامیکی قدیمی، در لمینت‌های کریستالی نیازی به تراشیدن دندان‌ها نیست. این موضوع نیز سبب می‌گردد که پروسه درمان با لمینت کریستالی کوتاه‌تر باشد. لمینت‌های کریستالی در دو جلسه انجام می‌شوند. در جلسه اول، متخصص لمینت از کل فک و دندان‌های بیمار، با دوربینی مخصوص عکس می‌گیرد و سپس لمینت‌هایی مناسب دندان شما آماده می‌شود و در جلسه بعدی روی دندان‌ها نصب می‌گردد.

مدت زمان آماده شدن لمینت‌های کریستالی دندان می‌تواند بین ۲۴ الی ۷۲ ساعت باشد. البته این مدت زمان می‌تواند به دندان‌های شما نیز مرتبط باشد. به طور کلی به دلیل اینکه دندان شما نیازی به تراشیده شدن ندارد، در مدت زمان کوتاه‌تری صاحب دندان‌ها و لبخند زیبا می‌شوید.

اصلی‌ترین ویژگی‌های لمینت کریستالی

به طور کلی لمینت‌های کریستالی ظاهر طبیعی‌تری دارند و همین موضوع نیز سبب گشته که بسیاری از افراد این روش را برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده نمایند. البته برخی مزایای دیگری نیز وجود دارند که سبب افزایش محبوبیت این نوع لمینت‌ها گردیده‌اند. برخی از اصلی‌ترین مزایای لمینت کریستالی به شرح زیر هستند:

 • ضخامت بسیار کم لمینت کریستالی (ضخامتی بین ۰.۲ تا ۰.۴ میلی‌متر)
 • عدم نیاز به تراشیدن دندان و حفظ منا و ضخامت اصلی دندان
 • درخشندگی و زیبایی این نوع لمینت
 • ثبات رنگی بسیار بالای آن‌ها
 • عدم جذب مواد رنگی به دندان‌ها
 • استحکام و دوام بسیار بالای لیمنت کریستال یتا ۱۵ الی ۲۵ سال
 • شباهت بسیار زیاد این نوع لمینت به دندان حقیقی افراد

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

۲۲۶۶۶۹۳۰

۲۲۶۶۶۹۲۹

لمینت‌های کریستالی چه تفاوتی با کامپوزیت دارند؟

ممکن است برایتان سوال پیش آید که این روش لمینت، چه تفاوت‌هایی با کامپوزیت دندان دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که اصلی‌ترین تفاوت این دو روش در این است که نتیجه نهایی کامپوزیت کاملا به میزان تخصص دندانپزشک بستگی دارد و این دندانپزشک است که کامپوزیت رافرم داده و شکل درستی به آن می‌بخشد. این در حالی است که لمینت‌های سرامیکی به صورت یکجا تولید می‌شوند و سپس روی دندان افراد نصب می‌گردند.

کامپوزیت‌ها نیز مانند لمینت‌های کریستالی، به درمان ایراداتی از قبیل شکستگی دندان‌ها، رنگ تیره دندان‌ها، از بین بردن فاصله میان دندان‌ها و یا هرگونه ترک‌های دندانی می‌پردازند. اگر بخواهیم این دو روش را مقایسه کنیم، باید بگوییم که لمینت‌های کریستالی ضخامت بسیار کمتری دارند و در نتیجه جلوه‌ای طبیعی‌تر و زیباتر به دندان‌های شما خواهند بخشید.

اصلاح طرح لبخند با لمینت کریستالی

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، لمینت‌های کریستالی یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای اصلاح طرح لبخند به حساب می‌آیند. از همین این روش برای رفع فاصله میان دندان‌ها، رفع زردی دندان‌ها، برطرف نمودن ناهمواری‌های روی دندان‌ها، ناهماهنگی های اندازه دندان‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در پروسه اصلاح طرح لبخند، تنها ۸ دندان فک بالایی و ۸ دندان فک پایینی مورد تغییر قرار می‌گیرند. زیرا تنها همین ۱۶ دندان در خط لبخند دیده می‌شوند و زیبایی آن‌ها روی زیبایی لبخند افراد تاثیر به‌سزایی دارد. دقت داشته باشید که بهترین روش برای اصلاح طرح لبخند، توسط دندانپزشک متخصص انتخاب می‌شود. به همین خاطر ابتدا لازم است که مورد معاینه قرار گیرید تا متخصص زیبایی دندان، بهترین روش را برای اصلاح طرح لبخندتان با شما در میان بگذارد. بهترین روش برای هر نوع دندان و برای هر فردی می‌تواند کاملا متفاوت باشد.

دقت داشته باشید که انتخاب روش نادرست برای اصلاح طرح لبخند، می‌تواند عوارض بسیاری را برای شما در پی داشته باشد، که یکی از اصلی‌ترین این معایب عدم زیبا شدن طرح لبخند می‌باشد. پس بهتر است ابتدا متخصصی در زمینه اصلاح طرح لبخند بیابید و سپس در صورت تایید این متخصص روش مورد نظر را در پیش گیرید. اگر متخصص تشخیص داده و تایید نمود که لمینت کریستالی می‌تواند گزینه کناسبی برای دندان‌های شما و اصلاح طرح لبخندتان باشد، می‌توانید نسبت به انجام لمینت کریستالی روی دندان‌های خود اقدام نمایید. پس انتخاب متخصص مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

قیمت لمینت کریستالی

لمینت‌های کریستالی معمولا قیمت بیشتری نسبت به لمینت‌های سنتی قدیمی دارند. به طور کلی قیمت دقیق لمینت کریستالی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از اصلی‌ترین عوامل موثر بر قیمت این نوع از لمینت به شرح زیر می‌باشد:

 • برند لمینت کریستالی
 • میزان تخصص دندانپزشک
 • ضخامت لمینت
 • مکان قرار گرفتن مطالب دندانپزشکی
 • میزان آسیب دندان‌ها

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

به هنگام انتخاب دندانپزشک متخصص دقت نمایید. برخی از دندانپزشکان غیرمتخصص با هزینه‌های کمتر لمینت کریستالی را انجام می‌دهند، اما ممکن است که استحکام و دوام آن‌ها بسیار کمتر بوده و یا ضخامت آن‌ها به حدی کم باشد که پس از مدتی دچار شکستگی‌هایی شود. پس قیمت پایین لمینت را معیار خود قرار ندهید و کیفیت را اولویت خود قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به کلینیک پورتال یک مراجعه نمایید.

کلینیک زیبایی دایا بیوتی

جهت مشاوره همین حالا کلیک کنید

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

daya.dental

 

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

dayaclinic.ir

 

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

۲۲۶۶۶۹۳۰

۲۲۶۶۶۹۲۹

 

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

آدرس: تهران، زعفرانیه ، مقدس اردبیلی ، بعد از مجتمع پالادیوم ، پلاک ۹۸، ساختمان پالم ، واحد ۱۰۱

لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره لمینت کریستالی دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟ با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟

کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟ را ببینید. اگر دوست دارید بعد از زایمانتان شکمی صاف و دورکمری زیبا داشته باشید می توانید با عمل آبدومینوپلاستی این امر را محقق سازید. بارداری …

سلامت
فال و طالع ماهیانه

فال و طالع ماهیانه سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه فال و طالع ماهیانه را ببینید. فال ماهانه متولدین فروردین برای انجام کارهای خانه از اعضای خانواده کمک بگیرید. در این ماه به سفر دوری رفته و یا خواهید رفت. مرور گذشته فقط عمرتان را تلف می کند. …

سلامت
تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود!

تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود! را ببینید. با دستورالعمل‌های ساده و مقرون به صرفه اسموتی، از میوه‌ها و سبزیجات منجمد نهایت استفاده را ببرید. در این نوشته با تهیه اسموتی ارزان و ایده‌های نوشیدنی‌های میوه‌ای برای میهمانی‌ها …