علت بداخلاقی کودکان، آنچه باید بدانیم

سلامت

علت بداخلاقی کودکان، آنچه باید بدانیم

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه علت بداخلاقی کودکان، آنچه باید بدانیم را ببینید.

رفتار بد در کودک ناشی از انواع دلایل محیطی، عاطفی و زیست شناختی در زندگی کودک است. همه کودکان به دلیل فشارهای زندگی روزمره هر از گاهی رفتار بدی از خود نشان می دهند. سرویس فرمت دانشگاه ایالتی کلرادو نشان می دهد که تنش ها ، یکی از رایج ترین شکل های رفتار بد کودک ، در ۲۳ تا ۸۳ درصد از کل افراد ۲- تا ۴ ساله رخ می دهد.

تغییر زندگی
کودکان به طور روزمره پیشرفت می کنند. هنگامی که تغییراتی در زندگی رخ می دهد – از جمله خواهر و برادر جدید ، شروع مدارس یا تغییر مدارس ، مرگ یک عضو از خانواده یا حتی اضافه کردن حیوان خانگی جدید – ممکن است کودکان رفتارهای منفی نشان دهند. عدم توانایی در لفظ گفتن احساسات آنها یا ترس از ناشناخته ها ممکن است باعث شود کودکان گزینه هایی را برای بیان احساسشان انتخاب کنند.یکی از این گزینه ها بداخلاقی است. ممکن است کودک با صدای بلند پرخاشگری کند و یا ناسازگار شود.

قلدری یا سوءاستفاده
ممکن است یک کودک مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشد و بیش از حد ترسیده باشد که بخواهد به والدین یا دیگر بزرگسالان بزرگ مورد اعتماد چیزی بگوید و توضیح دهد چه اتفاقی افتاد. درعوض ، کودک ممکن است با طرز کلامی نادرست یا جسمی بخواهد موضوع را مطرح کند. از طرف دیگر ، او ممکن است ترسهای خود را از طریق راه های زیرکانه نشان دهد.

ناتوانی های یادگیری
کودک ممکن است برای خواندن ، درک ریاضیات یا درک مسیرها تلاش کند بدون اینکه کسی متوجه شود که یک ناتوانی یادگیری باعث ایجاد چالش ها شده است. تا زمانی که ناتوانی دیده نشود و تشخیص داده نشود ، ممکن است کودک به دلیل احساس عدم کفایت ، ناسازگار عمل کند و مدام بداخلاقی کند.

مسائل بهداشت روان
به دلیل ترکیبی از مسائل ژنتیکی یا محیطی ، برای کودک ممکن است مشکلات روحی و روانی ایجاد کند که بر توانایی عملکرد مناسب در خانواده ، مدرسه و محله خود تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، یک کودک دو قطبی ، کودک ممکن است دچار اضطراب شود ، به خواب بسیار کمی نیاز داشته باشد و موجب بروز رفتارهای نادرست و بداخلاقی از او شود.

والدین فقیر
والدینی که به دلیل عدم آگاهی یا فشارهای زندگی ،مدام در حال تلاش هستند و به نوعی با فقر روبه رو هستند ، ممکن است فرزندان نادرستی تربیت کنند.این کودکان در این نوع خانواده ها معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرند و کودکی که از مادر و پدرش عشق و توجه کافی نداشته باشد ممکن است رفتارهای پرخاشگرانه از خود بروز دهد.
کودک به طور نامناسب لمس شده است

علت بداخلاقی کودکان
هنگامی که یک کودک نو پا تغییرات شدید در رفتار و وضعیت عاطفی خود را نشان می دهد ، می تواند یک مشکل جدی را نشان دهد که او از ترس یا شرم به رفتار نادرست پناه می برد. لمس کردن ، فشار دادن نامناسب ، قرار گرفتن در معرض یا نفوذ نامناسب به کودک ، کودک آزاری و تجاوز جنسی محسوب می شود. شناخت علائم قابل رویت و نامرئی سوءاستفاده می تواند به شما در محافظت از کودک در برابر سوءاستفاده بیشتر کمک کند و از معالجه و عدالت وی دفاع کند.

علائم جسمی
کودک نو پا که مورد آزار و اذیت جسمی یا جنسی قرار گرفته است ممکن است علائم قابل رویت یا غیر قابل روئت روی بدن داشته باشد. سوء استفاده جسمی در اثر سوختگی ، جوش ، نیش ، کبودی ، استخوان شکسته ، چشم سیاه و جراحات ظاهر می شود. سوءاستفاده جنسی شامل علائمی مانند خونریزی ، ساییدگی ، کبودی و زخم در قسمت تناسلی و دستگاه تناسلی پاره شده یا زخمی است که به طور معمول نشان دهنده نفوذ است. کودکی که در ادرار به دفعات ادرار می کند یا احساس درد می کند ، ممکن است در نتیجه خونریزی جنسی ، عفونت ادراری ، عفونت مخمر یا بیماری ونیر ایجاد شده باشد. سایر علائم جسمی شامل خون در لباس زیر کودک نو پا و درد یا مشکل در هنگام راه رفتن یا نشستن است.

علائم رفتاری
کودکانی که به طور نامناسب لمس شده اند ، تغییراتی در رفتار خود نشان می دهند.
آنها ممکن است به والدینشان بیش از حد بچسبند و نمی خواهند تنها بمانند ، خصوصاً وقتی در حضور مجرم باشند.
کودکان آسیب دیده ممکن است بیش از حد گریه کنند و در پشت والدین پنهان شوند.
کودک همچنین می تواند رفتاری جدا از قبیل دور شدن از آغوش ، اجتناب از راحتی جسمی یا لمس ، پرت کردن و رقابت با در آوردن لباس را نشان دهد.
کودک آزرده شده می تواند لمس نامناسب اسباب بازی ها ، حیوانات اهلی و سایر کودکان را انجام دهد یا از واژگان صریح مرتبط با این عمل استفاده کند.
کودکان مورد سوءاستفاده همچنین ممکن است قسمت های جنسی بدن خود را به نمایان کنند و یا به صورت نقاشی آن را نشان دهند.
کودکانی که مورد سوء استفاده قرار گرفته اند ممکن است از کابوس های مکرر ، اختلال در خواب ، تغییر در اشتها و درد معده رنج ببرند.

علائم ذهنی عاطفی
سوءاستفاده بر سلامت و رشد روانی و عاطفی یک کودک تأثیر می گذارد ، اختلالاتی که در کودک نو پا مشهود است از قبیل اختلال بیش فعالی کمبود توجه ، اختلال بیش فعالی ، اختلال پیوستگی واکنشی است. کودکی که در کنار علائم شدید جسمی ، رفتاری و اجتماعی دچار پریشانی روانی و عاطفی می شود ، ممکن است با لمس نامناسب مقابله کند. کودکان می توانند علائم بیش فعالی از خود نشان دهند. ممکن است کودک پریشان و بی توجه باشد و ناتوان از انجام وظایف ، سازمان یافته بماند و از دستورالعمل ها یا قوانین پیروی کند. افسردگی می تواند اتفاق بی افتد ، در نتیجه کودک غمگین یا بی پروایی به نظر می رسد که نسبت به همسالان ، اسباب بازی ها ، فعالیت ها و زمان بازی بی احساس باشد. کودک آزاری می تواند باعث اضطراب مانند اضطراب جدایی و ترس از جنسیت خاصی شود ، کودک نوپا التماس یا گریه کردن برای والدین یا مراقب را برای ماندن و ابراز وحشت در هنگام ترک آن فرد اعلام کند. کودک نو پا می تواند اعتماد به نفس خود را برای انجام فعالیت ها از دست بدهد و منفعل شود و یا به محبت دائمی بزرگسالان نیاز داشته باشد.

علائم اجتماعی
کودکانی که مورد سو استفاده قرار گرفتهاند از تعامل اجتماعی خودداری می کنند و از همسالان خود جدا می شوند. کودک ممکن است به تنهایی بنشیند یا بازی کند ، با ابراز علاقه اش به بازی ها ، اسباب بازی ها و بچه ها کاهش یابد. کودکان نو پا ممکن است پرخاشگر شوند و این پرخاشگری ناشی از ترس ، عصبانیت و ناامیدی باشد و منجر به بدرفتاری با بچه‌های دیگر شود که با گاز گرفتن ، ضربه زدن ، لگد زدن ، سرقت اسباب بازیها و لمس کردن نامناسب آن را نشان می دهد.

تأثیر والدین بر رفتار کودک
والدین بر رفتار فرزندانشان تأثیر زیادی می گذارند. کودکان مانند خمیر هستند – آنها هر کاری را که والدین انجام می دهند مدل می کنند و انجام می دهند. مهم است که والدین نمونه های مناسبی را برای فرزندان خود قرار دهند. نمونه های منفی می تواند برای رشد کودک مضر باشد و می تواند منجر به رفتار بد شود.

تعداد مهارت های اجتماعی
براساس تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه شیکاگو که در مجله روانشناسی کودکان غیر عادی منتشر شده است ، کودکان ضد اجتماعی رفتار خود را از نمونه والدینشان می آموزند. مهارتهای اجتماعی را می توان حتی با کلماتی مانند “لطفا” و “تشکر” از صحبت کردن در مقابل جمعیت تفسیر کرد. کودکان از والدین خود الگو می گیرند و از آنها یاد می گیرند.

میراث استرس زا
واکنش والدین در برابر استرس بر نحوه واکنش کودک به استرس تأثیر می گذارد. اگر والدین واکنش منفی نشان دهند ، کودک نیز یاد خواهد گرفت که منفی نیز نشان دهد. علاوه بر این ، واکنش های منفی در برابر استرس ، مانند فریاد زدن و شلاق زدن ، می تواند کودک را بترساند. اگر با استرس به خوبی برخورد شود ، به کودکان کمک می کند تا دریابند که عشق والدینشان به آنها هرگز تغییر نمی کند ، حتی وقتی که استرس دارند.

نظم و انضباط را مثبت نگه دارید
نحوه یک نظارت بر والدین تا حد زیادی بر رفتار فرزندانشان تأثیر می گذارد. هنگامی که والدین انتخاب می کنند از تنبیه بدنی مانند استفاده کند ، به کودک نمی آموزد که چگونه رفتار خود را تغییر دهد. کودکان همچنین می توانند نسبت به تنبیه بدنی واکنش تهاجمی نشان دهند. هنگامی که والدین اشکال متفاوت و مناسب از مجازات را انتخاب
می کنند ، آنها به اصلاح رفتار بد کودک با روشی آرام کمک می کنند.

رقابت با مشکلات به صورت منطقی
اگر بحث و جدال بین والدین انجام شود و حل اختلاف به درستی و با منطق بر طرف شود ، کودک می توانداز این رفتارهای منطقی سود ببرد و برای حل مشکلاتش قطعا از روش های منطقی استفاده خواهد کرد دعواهای کلامی و جسمی برای بچه ها بسیار سخت است. ممکن است کودکان خود را به دلیل استدلال والدینشان مقصر بدانند و ممکن است برای سالهای طولانی آسیب ببینند. کودکان ممکن است خودباوری کمی داشته باشند و حتی ممکن است نسبت به کودکان دیگر با خشونت رفتار کنند. خانواده های ناکارآمد فرزندان ناقص را پرورش می دهند. کودکان غالباً این رفتار را در روابط آینده خود تکرار می کنند.

علائم اولیه پرخاشگری و رفتار ضد اجتماعی در کودکان
قلدری ، ضربه زدن ، نیش زدن و بد دهنی کردن ، رفتارهای پرخاشگرانه ای است که باعث توجه و نگرانی والدین می شود. اگرچه کودکان نوپا و پیش دبستانی ممکن است در پاسخ به سرخوردگی ، عصبانیت و تهدیدها رفتارهای تهاجمی یا ضد اجتماعی نشان دهند ، اما اکثر کودکان در سن مدرسه ، پرخاشگری را با رفتار مناسب اجتماعی جایگزین می کنند. بعد از اینکه یاد گرفتید علائم اولیه پرخاشگری و رفتارهای ضد اجتماعی را تشخیص دهید ، می توانید پزشک متخصص اطفال خود را در کمک به شناسایی مشکلات و معالجه فرزند خود اطلاع دهید.

دلایل فریادهای بلند در کودکان چیست؟

غرایز شما باعث می شود وقتی کودک در شب فریاد می زند ، دچار وحشت شوید.
در حالی که کودکی در هر سنی ممکن است فریاد و داد زدن ارتباط برقرار کند ، بیشتر عادت های فریاد زدن در کودک ۱۸ ماه تا ۲ سال اوج می گیرد. اگرچه برای شما سخت است که بتوانید از عهده آن برآیید .
بیماری
حتی اگر فرزند شما نتواند احساسات خود را تشخیص دهد ، اگر ناراحت باشد ممکن است فریاد بزند. به گفته بیمارستان کودکان کلرادو ، برخی از کودکان هنگام بیماری گریه می کنند یا فریاد می زنند. فریاد شدید و پرخطر ممکن است نشانه یک مشکل اورژانسی پزشکی باشد .
اختلالات
ودک مبتلا به اوتیسم یا سایر اختلالات عاطفی یا روانی ممکن است به دلایل مختلف فریاد بزند ، از جمله ترس ، کسالت یا تحریک پذیری. اگر کودک ناتوان نتواند به درستی ارتباط برقرار کند یا اگر شخص دیگری نفهمیده است چه می گوید احساس ناراحتی می کند. یک کودک اوتیسم یا معلول ذهنی ممکن است نشانه های اجتماعی ظریف را درک نکند و به جای پاسخ دادن با لحن معمولی ، فریاد بزند.
فریادهای شبانه
حتی اگر شنیدن صدای بلند فریادهای کودک شما در شب ممکن است نگران کننده باشد ، احتمال این وجود دارد که روز بعد کودک شما هیچ خاطره ای از این رویداد نداشته باشد. وحشت در شب برای کودکان خردسال عادی است ، حتی اگر رفتارهای آنها هنگام ترس وحشت به نظر طبیعی برسد.فرزند شما ممکن است وحشیانه ، لگد بزند و فریاد بزند ، حتی بعد از اینکه سعی کنید او را تسلی بخشید ، با از بین بردن هر چیز دیگری که در آن نزدیکی است و ممکن است هنگام لرزیدن به او آسیب برساند ، بستر فرزندتان را به یک مکان امن تبدیل کنید.
احساسی یا رفتاری
در مواقعی فرزند شما احتمالاً فهمیده است که جیغ زدن روشی بسیار مؤثر برای جلب توجه است. کودک شما ممکن است در گهواره خود فریاد بزند تا اینکه به او توجه کنید.یک کودک نو پا ممکن است فاقد واژگان یا کنترل تکانه برای مدیریت صحیح احساسات باشد ، بنابراین ، فریاد می زند. فریادهای هیجان زده فرزند شما ممکن است از ترس یا اضطراب باشد ، بنابراین فریادهای بلند مرتبه نباید نادیده گرفته شوند.

علت بداخلاقی کودکان، آنچه باید بدانیم

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره علت بداخلاقی کودکان، آنچه باید بدانیم با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید!

۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید! را ببینید. مجله دلتا: انتخاب نوع غذا در برنامه غذایی روزانه از اهمیت خاصی برخوردار است. …

سلامت
زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید

زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید را ببینید. زیباترین بانوان سیاستمدار جهان خبرنامه: سیاستمداران افرادی هستند که به داشتن برنامه های زیاد و زندگی شلوغ و پر از کار و گرفتاری شهرت دارند. گاه تصور می‌شود …

سلامت
با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید!

با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید! را ببینید. چشمک: رشد مجدد موهای نازک: نازک شدن مو یکی از مشکلات رایجی است که هر فردی صرف نظر از سن …