صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض

سلامت

صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض را ببینید.

هنگامی که موها زیادی خشک می‌شوند یا می‌پوسند؛ لایه‌های بیرونی آنها کم کم ریزش می‌کند. مو نارک می‌شود و در نهایت انتهای ساقه‌های مو به هم گره می‌خورند. برای درمان موهای آسیب دیده روش‌های متعددی پیشنهاد می‌شود. در این مطالب پورتال یک می‌خواهیم درباره روش کراتینه کردن مو صحبت کنیم؛ این‌که واقعا اثرگذار است یا خیر؟ لطفا با ما همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید:

  • کراتینه مو چیست؟
  • کراتینه کردن مو در خانه ممکن است؟
  • کراتینه مو چگونه انجام می‌شود؟
  • کراتینه مو کوتاه با موی بلند فرق دارد؟
  • کراتینه مو مردانه چگونه است؟
  • مزایا و معایب کراتینه مو چیست؟
  • هزینه کراتینه مو چقدر است؟
  • کراتینه مو را کجا انجام دهیم؟

کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو یک روش شیمیایی برای ترمیم موهای آسیب‌دیده است. این روش را نمی‌توان درمان دائمی موهای پوسیده دانست. موهای آسیب‌دیده با کراتین تنها در یک پوشش مناسب قرار می‌گیرند. به محض این‌که این پوشش از روی موها، کنار برود؛ دوباره موهای پوسیده در هم گره می‌خورند؛ از وسط قطع می‌شوند و به دلیل خشکی ظاهری وز و در هم تنیده به خود می‌گیرند. 

ماندگاری کراتینه مو چقدر است؟

روش موقت کراتینه مو می‌تواند تا ۶ ماه، موها را یک دست و زیبا مشاهده دارد. بعد از ۶ ماه پیوندهای مواد موثر کراتینه مو، از بین می‌روند؛ در نتیجه مواد کراتینه از روی مو بلند می‌شوند و موها دوباره با ظاهر بدشان، خودشان را در آینه به ما نشان می‌دهند.


مطالب پیشنهادی: نانو پلاستیک مو چیست؟ آیا روشی موثر است؟


تاثیر کراتین چیست؟

هنگامی‌که موها به دلیل استفاده مکرر از مواد دکلره و رنگ مو، خشک می‌شوند؛ فرد هر روز مرتب از سشوار و اتوهای صاف‌کننده و بابلیس استفاده می‌کند؛ کم کم موها رطوبت خود را از دست می‌دهند؛ پیوندهای لایه کوتیکول از بین می‌روند و کوتیکول‌ها از هم باز می‌شوند. باز شدن کوتیکول‌ها سبب نفوذ هوا به داخل ساقه‌های مو می‌شود؛ در نتیجه با تبخیر رطوبت داخل ساقه‌های مو، موها از درون خشک و شکننده شده و کم کم می‌پوسند. به دنبال این تغییرات موخره، پدید می‌آید و کراتین می‌تواند با کشیدن یک لایه مواد روی ساقه‌های مو، موخوره را از بین ببرد و نگذارد تارهای مو، در هم گره بخورند.

کراتینه کردن مو در خانه ممکن است؟ صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض

کراتینه مو چگونه انجام می‌شود؟

کراتینه مو با مواد کراتینه و یک اتوی صاف کنندهد مو، انجام می‌شود. برای کراتینه لازم نیست مواد دیگری به کار رود اما بعد از انجام کراتینه باید از ماسک مو و شامپوی مخصوص موهای کراتینه شده به کار برید.

کراتینه کردن مو چقدر طول می‌کشد؟

در آرایشگاه برای کراتینه مو باید ابتدا زمان بگیرید. این روش زیبایی زمان‌بر است و به دلیل اهمیت دقت آرایشگر در انجام آن، توصیه می‌کنیم آن را صبح انجام دهید. 

چالش‌های کراتینه کردن مو در آرایشگاه

زمان مراجعه: برای کراتینه کردن بهتر است صبح مراجعه کنید. زیرا تمام حجم موها باید به مواد آغشته شده؛ سپس اتو کشیده شود تا مواد روی موها خوب بخوابند و بعد از یکی دوبار شستن، از روی مو کنده نشوند. 

بوی مواد کراتینه: مواد کراتینه بوی بسیار تند و نافذی دارند؛ بهتر است از آرایشگر بخواهید کراتینه کردن را در محیطی با تهویه مناسب انجام دهد.


مطالب پیشنهادی: بهترین سالن زیبایی در میرداماد را می‌شناسید؟


کراتینه مو کوتاه با موی بلند فرق دارد؟

برای کراتینه موی کوتاه و بلند، روش‌های متفاوتی به کار نمی‌رود. از آنجا که موهای کوتاه، به راحتی در اتوهای معمولی قرار نمی‌گیرند؛ باید برای آنها اتویی باریک استفاده شود. همه آرایشگران این اتو را در اختیار ندارند. بنابراین هر آرایشگری کراتینه موی کوتاه را انجام نمی‌دهد.

کراتینه مو کوتاه با موی بلند فرق دارد؟ صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض

کراتینه مو مردانه چگونه است؟

برای کراتینه موی مردانه همان روشی استفاده می‌شود که آرایشگران خانم برای مشتریان خود به کار می‌برند. اتویی که برای مردان استفاده می‌شود؛ خیلی باریک است. چراکه ۹۰ درصد مردان موهای خود را کوتاه مشاهده می‌دارند.

چرا مردان کراتین می‌کنند؟

بسیاری از افراد، تصور می‌کنند که کراتینه مو، فقط برای درمان موخوره است. با این‌حال کراتین برای صاف کردن موهای وز و فر هم کاربرد دارد. یعنی مردان قرار نیست موهای آسیب دیده داشته باشند تا کراتینه کنند اما اگر استایل آنها با موهای صاف، جذاب‌تر می‌شود؛ آرایشگر به آنها توصیه می‌کند به جای هر روز سشوار کشیدن یا اتو کردن، موهایشان، از روش کراتینه مو مردانه، بهره ببرند. با این روش موها به مدت ۶ ماه صاف است و آقا دیگر نیاز ندارد موهای خود را هر روز، اتو بکشد.

صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض

برای کراتینه مو کجا برویم؟

اگر می‌خواهید موهای خود را کراتین کنید اما هزینه آن برای‌تان سنگین است؛ هم می‌توانید کراتینه مو را در خانه انجام دهید؛ هم از آرایشگر بخواهید به صورت اقساطی برای شما کراتین را انجام دهد. از آنجا که موها باید با درجه بالای اتوی مو، تماس داشته باشند؛ به نظر برسد به تنهایی نتوانید کراتینه مو را در خانه انجام دهید.

مطالب پیشنهادی: آرایشگاه سرشناس شهرک غرب، بهترین در هر خیابان کدام است؟

صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟

چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟ را ببینید. چگونه از لباس‌هایمان نگه‌داری کنیم مجله مد کمد سارک: تغییر فصل نشان دهنده زمان چرخش کمدهای پاییز/زمستان و بهار/تابستان است.  اغلب لباس‌ها یکی از این دو نیمه سال …

سلامت
انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت!

انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت! را ببینید. به‌لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، روش‌های مختلفی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری هستند که دیگر نیازی نیست مانند گذشته …

سلامت
این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند.

این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند. سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند. را ببینید. برترین‌ها: فیلم‌های سینمایی بسیاری با محوریت بانوان و مادران در طول این سال‌ها ساخته و در سینماها اکران …