تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ، کدام روش برای جوانسازی پوست بهتر است؟

سلامت

تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ، کدام روش برای جوانسازی پوست بهتر است؟

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ، کدام روش برای جوانسازی پوست بهتر است؟ را ببینید.

روش‌های بسیاری برای جوان‌سازی پوست وجود دارد که میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ، دو تا از شاخص‌ترین آن‌ها به شمار می‌روند. اما برای بررسی تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ و دریافتن این که کدام یک از آن‌ها بهتر است، باید هر دوی آن‌ها را از جهات مختلف بررسی کنیم.

                                   تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ


بیشتر بخوانید: بهترین خدمات پوست و مو به ویژه برای خانم‌ها


در این مقاله می‌خوانید:

با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن، پوست صورت خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد و شل و افتاده می‌شود.

 • جوان‌سازی پوست
 • میکرودرم چیست؟
 • میکرونیدلینگ چیست؟
 • تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ
 • میکرونیدلینگ بهتره یا میکرودرم؟
 • قیمت میکرودرم
 • قیمت میکرونیدلینگ

جوان‌سازی پوست

با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن، پوست صورت خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد و شل و افتاده می‌شود. ظاهر شدن چین و چروک‌ها، یکی پس از دیگری ممکن است برای بعضی از افراد ناخوشایند باشد.
اما خوشبختانه روش‌های بسیاری برای جوان‌سازی صورت وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید چین و چروک‌های پوست خود را از بین ببرید و حتی سلول‌ها را به تولید و ترشح بیشتر کلاژن ترغیب کنید.

                                   میکرونیدلینگ بهتره یا میکرودرم؟


بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک پوست و مو در تهران سال ۱۴۰۰


میکرودرم چیست؟

میکرودرم ابریژن روشی است که برای از بین بردن یا لایه‌برداری سلول‌های مرده یا آسیب دیده درلایه‌ی بالایی پوست انجام می‌شود. با میکرودرم ابریژن می‌توانید مشکلات زیر را درمان کنید:

میکرودرم ابریژن روشی است که برای از بین بردن یا لایه‌برداری سلول‌های مرده یا آسیب دیده درلایه‌ی بالایی پوست انجام می‌شود.

میکرودرم ابریژن معمولاً با کمک دستگاهی انجام می‌شود که نوک الماسی دارد و می‌تواند سطح پوست را صیقل بدهد. هم‌چنین بعضی از دستگاه‌ها به یک سیستم خلا داخلی مجهز هستند که می‌تواند بقایای پوست صیقل خورده را با مکش خارج کند.


بیشتر بخوانید: لایه‌برداری پوست صورت، خانم‌ها مراقب باشید


میکرونیدلینگ چیست؟

از میکرونیدلینگ می‌توان روی پوست سر و صورت و بدن استفاده کرد و با آن می‌توانید مشکلات زیر را برطرف کنید:

هدف میکرونیدلینگ، تحریک ترمیم پوست توسط خودش است. ترمیم پوست ممکن است به رشد کلاژن و بافت الاستیک پوست کمک کند.

 • منافذ بزرگ پوست
 • بافت ناهموار پوست
 • ترک و کشش پوست
 • هایپرپیگمنتیشن
 • لکه‌های قهوه‌ای
 • جای جوش
 • جای زخم

در میکرونیدلینگ، با سوزن‌های بسیار ریزی به طول نیم تا ۳ میلی‌متر، سوراخ‌های بسیار ریزی را در پوست ایجاد می‌کنند که ممکن است کمی دردناک باشد.
هدف میکرونیدلینگ، تحریک ترمیم پوست توسط خودش است. ترمیم پوست ممکن است به رشد کلاژن و بافت الاستیک پوست کمک کند و به طور کلی باعث کم شدن چین و چروک‌های صورت شود.

                                   قیمت میکرودرم


بیشتر بخوانید: جوان‌سازی پوست با مزونیدلینگ، جدید‌ترین روش‌هایی که پیش رو دارید


تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ نسبت به میکرودرم ابریژن، روش جدیدتری است.

اولین تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ این است که هر کدام آن‌ها با روش‌ها و دستگاه‌های متفاوتی انجام می‌شوند. به علاوه، میکرونیدلینگ نسبت به میکرودرم ابریژن، روش جدیدتری است. در نتیجه درباره‌ی مزایا و معایبش اطلاعات کمتری در دست داریم.
در ادامه تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ را از جهات مختلف بررسی کرده‌ایم:

شدت درد

 • میکرودرم ابریژن: به طور کلی دردناک نیست. در واقع، احساس آن بیشتر شبیه مکش بسیار کمی از خلا بر روی پوست توصیف می‌شود.
 • میکرونیدلینگ: شدت درد در افراد مختلف متفاوت است و به میزان فرورفتگی سوزن در پوست بستگی دارد. در نتیجه از بی‌حسی‌های موضعی استفاده می‌شود.

هدف درمان

 • میکرودرم ابریژن: درمان خطوط و چین و چروک‌های ریز صورت، منافذ پوستی و جوش‌های سرسیاه
 • میکرونیدلینگ: درمان جای زخم و آکنه، خطوط و چین و چروک‌های ریز، ترک پوست و منافذ بزرگ

روش درمان

 • میکرودرم ابریژن: روش غیرجراحی
 • میکرونیدلینگ: روش غیرجراحی ولی ممکن است بعضی از بیماران حین فرو کردن سوزن‌ها دچار خون‌ریزی جزئی شوند.

عوارض جانبی

 • میکرودرم ابریژن: هیچ ماده شیمیایی یا اسیدی در این روش درمانی استفاده نمی‌شود، پس انتظار نداریم کسی دچار عوارض جانبی شود.
 • میکرونیدلینگ: در این روش هم از هیچ ماده شیمیایی یا اسیدی استفاده نمی‌شود، پس انتظار نمی‌رود کسی دچار عوارض جانبی شود.

دوران ریکاوری

 • میکرودرم ابریژن: یکی از ویژگی‌های جالب و جذاب میکرودرم ابریژن این است که هیچ نوع دوران ریکاوری ندارد.
 • میکرونیدلینگ: فقط کمی قرمز شدن پوست و خون‌ریزی که زود تمام می‌شود. (معمولاً قرمزی در عرض ۲ ساعت بعد از درمان، کاملاً فروکش می‌کند.)

میکرونیدلینگ بهتره یا میکرودرم؟

میکرودرم ابریژن برای کسانی که آکنه‌ی فعال دارند مناسب نیست زیرا ممکن است باعث پخش شدن آکنه در کل صورت و بدتر شدن وضعیت شود.

حال که تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ را بررسی کرده‌ایم، راحت‌تر می‌توانیم تصمیم بگیریم میکرونیدلینگ بهتر است یا میکرودرم.
به طور کلی میکرودرم ابریژن برای کسانی که آکنه‌ی فعال دارند مناسب نیست زیرا ممکن است باعث پخش شدن آکنه در کل صورت و بدتر شدن وضعیت شود. هم‌چنین میکرودرم ابریژن اثرات مادام العمری ندارد. در نتیجه ناچار می‌شوید درمان را تکرار کنید.
از طرفی همان‌طور که گفتیم، میکرونیدلینگ دردناک است. پس باید از بی‌حسی موضعی استفاده کنید که همین باعث می‌شود این روش درمانی برای خانم‌های باردار یا شیرده مناسب نباشد.
بنابراین با در نظر گرفتن تفاوت‌های میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ، باید روشی را انتخاب کنید که از همه بیشتر برای شما مناسب‌ باشد و بهتر نتیجه بدهد.

                                   قیمت میکرونیدلینگ


بیشتر بخوانید: میکرودرم در دوران بارداری مضر است؟


قیمت میکرودرم

قیمت میکرودرم ابریژن نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی پوست مثل لیفت صورت با نخ، به مراتب ارزان‌تر است.

قیمت میکرودرم ابریژن نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی پوست مثل لیفت صورت با نخ، به مراتب ارزان‌تر است. چون بدون جراحی انجام می‌شود. با این حال، تعیین قیمت کلی این روش درمانی، کار ساده‌ای نیست و به تعداد جلسات و میزان لایه‌برداری پوست بستگی دارد.
حتی بعضی از افراد خرید دستگاه میکرودرم خانگی را ترجیح می‌دهند. اما لازم است بدانید دستگاه‌های میکرودرم خانگی به اندازه‌ی دستگاه‌هایی که در کلینیک‌های زیبایی استفاده می‌شوند، تاثیر و کارایی ندارند.


بیشتر بخوانید: استفاده از دستگاه میکرودرم، خواص مورد توجه خانم‌ها


قیمت میکرونیدلینگ

قیمت میکرونیدلینگ نیز مثل میکرودرم ابریژن، به تعداد جلسات و وسعت قسمت‌ی درمانی بستگی دارد.

قیمت میکرونیدلینگ نیز مثل میکرودرم ابریژن، به تعداد جلسات و وسعت قسمت‌ی درمانی بستگی دارد. البته ممکن است میکرونیدلینگ کمی گران‌تر از میکرودرم ابریژن باشد، زیرا هزینه‌ی بی‌حسی موضعی نیز به آن اضافه می‌شود.
اما به طور کلی، صرف نظر از تفاوت‌های میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ، هر دوی آن‌ها نسبت به بسیاری از روش‌های جوان‌سازی صورت ارزان‌تر هستند.

جمع‌بندی

                    میکرودرم چیست؟

میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ، هر دو از روش‌های جوان‌سازی صورت محسوب می‌شوند که برای اهداف درمانی مختلف انجام می‌شوند و روش‌های متفاوتی دارند.
تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ نشان می‌دهد که هر دوی آن‌ها مزایا و معایب خودشان را دارند و اگر واقعاً می‌خواهید ببینید میکرونیدلینگ برایتان بهتر است یا میکرودرم، باید به پزشک مراجعه کنید و تحت معاینه قرار بگیرید.

به کلینیک پورتال یک سر بزنید.

تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ، کدام روش برای جوانسازی پوست بهتر است؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره تفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگ، کدام روش برای جوانسازی پوست بهتر است؟ با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟

چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟ را ببینید. چگونه از لباس‌هایمان نگه‌داری کنیم مجله مد کمد سارک: تغییر فصل نشان دهنده زمان چرخش کمدهای پاییز/زمستان و بهار/تابستان است.  اغلب لباس‌ها یکی از این دو نیمه سال …

سلامت
انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت!

انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت! را ببینید. به‌لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، روش‌های مختلفی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری هستند که دیگر نیازی نیست مانند گذشته …

سلامت
این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند.

این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند. سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند. را ببینید. برترین‌ها: فیلم‌های سینمایی بسیاری با محوریت بانوان و مادران در طول این سال‌ها ساخته و در سینماها اکران …