بیماری واریس در بانوان، مراقب باشید

سلامت

بیماری واریس در بانوان، مراقب باشید

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه بیماری واریس در بانوان، مراقب باشید را ببینید.

بیماری واریس در بانوان

 

بیماری واریس در بانوان یک بیمای عروقی است که خانم‌های بارداری و همچنین خانم‌های مسن را درگیر خود می‌کند. این مشکل در بانوان، دو برابر مردان دیده می‌شود.

این رگ های خونی پیچ و تاب دار تقریبا در ۶۰ درصد از بزرگسالان مشاهده می شود. با این حال رگ های واریسی نیز از برخی باورهای غلط مصون نمانده اند. بانوان با احتمال بیشتری به وریدهای واریسی نسبت به مردان مبتلا می شوند.
وریدهای واریسی ممکن است نامرئی باشند و به دلیل چربی بین عضلات و پوست ایجاد شوند، اما هنوز هم می توانند باعث بروز علائم ضرباندار و تورم در پاها گردند.
ورزش برای برطرف کردن علائم این عارضه مفید است.
در برخی از افراد رگ های واریسی ممکن است منجر به آسیب به پوست شوند و یا حتی در حالت بدتر منجر به لخته شدن خطرناک خون گردند.
وریدهای واریسی در ایالات متحده یک چهارم بزرگسالان را در بین سنین ۴۰ تا ۸۰ سالگی درگیر کرده است.
بیماری واریس در بانوان، مراقب باشید

بیماری واریس در بانوان، باورهای غلط

تصورهای غلطی درباره بیماری واریس در بانوان وجود دارد.

 • تصور غلط یک: وریدهای واریسی تنها یک مشکل زیبایی هستند
  بسیاری از مردم تصور می کنند که وریدهای واریسی تنها یک مساله زیبایی است و هنوز نمی دانند که این عارضه همراه با شایع ترین علائم مانند دردهای مبهم، سنگینی و تورم پاها همراه است. سایر علائم ممکن است شامل خشکی شدید و خارش پوست در نزدیکی واریس باشد. افراد مبتلا به واریس در معرض خطر برای یک نوع خطرناک از لخته خون به عنوان ترومبوز وریدی هستند. سایر علائم نه چندان معمول که در ۱۰ درصد بیماران بروز می کند، شامل خونریزی، تغییر رنگ پوست، ضخیم شدن پوست و شکل گیری زخم است. بسیار مهم است که قبل از بروز مشکلات پوستی غیر قابل برگشت با پزشک خود تماس بگیرید.
 • تصور غلط دو: وریدهای واریسی مشکل غیر قابل اجتناب بالارفتن سن هستند
  پیری قطعا این عارضه را وخیم تر می کند، اما قرار نیست همه افراد مسن به آن مبتلا شوند. افراد جوان نیز ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند. علت واریس در درجه اول ژنتیکی است. تغییرات هورمونی نیز به عنوان یک عامل خطر شناخته شده است. این خطر بخصوص در دوران بارداری بیشتر می شود.
 • تصور غلط سه: رگ های واریسی در بانوان شدت بیشتری دارد
  اگر چه این عارضه در بانوان شایع تر است، اما مردان نیز از آن مصون نیستند. یک چهارم بانوان بزرگ سال و ۱۰ تا ۱۵ درصد مردان به این عارضه مبتلا می شوند.

بیماری واریس

 • تصور غلط  چهار: دویدن می تواند علت رگ های واریسی باشد
  این ورزش یک اقدام خوب برای بهبود گردش خون است. اگر مبتلا به رگ های واریسی هستید، باید بدانید جوراب های واریس می تواند منجر به جلوگیری از تجمع خون در پایین پاها هنگام ورزش شود.
 • تصور غلط پنج: رگ های واریسی همیشه قابل مشاهده هستند
  رگ های واریسی گاه می توانند عمیق تر و غیر قابل مشاهده از روی سطح پوست باشند.
 • تصور غلط  شش: ایستادن طولانی مدت علت ایجاد واریس است
  اگر شما در شغل خود مجبورید به مدت طولانی بایستید، ممکن است بیشتر در معرض ابتلا به رگ های واریسی باشید، اما این اتفاق در مورد همه مشاغل صدق نمی کند و کسانی که به مدت طولانی به صورت بی حرکت و ثابت مجبورند بایستند، بیشتر در معرض خطر هستند. تحرک در هنگام ایستادن مانع بروز این عارضه است. سعی کنید در محل، حالت قدم رو داشته باشید و پاهایتان را جابه‌جا و عضلات ‌تان را درجا منبسط و منقبض کنید تا احتمال بروز واریس کمتر شود.

بیماری واریس در بانوان، مراقب باشید

 • تصور غلط  هفت: تنها راه درمان واریس، جراحی است
  اینطور نیست. دسته دیگر از درمان های جدید و پیشرفته شامل درمان های دارویی، اسکلروتراپی، لیزر و یا آر اف را می توان انجام داد.
 • تصور غلط هشت: بهبود بعد از درمان اغلب دشوار است
  درمان‌های بیماری واریس در بانوان، زمان بهبودی را تسریع می بخشند و بیمار می تواند معمولا در همان روز انجام درمان به کار و فعالیت های روزانه بازگردد.

بیماری واریس در بانوان، مراقب باشید

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره بیماری واریس در بانوان، مراقب باشید با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا!

ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا! را ببینید. به نقل از برترین ها :در صورتی که گلبول‌ های قرمز خون دارای مقادیر غیر عادی و بالایی از پروتئین هموگلوبین باشند، شمارش هموگلوبین بالا (Hgb) رخ می دهد.افزایش میزان …

سلامت
هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ را ببینید. افراد بسیاری قصد انجام جراحی لیفت را دارند، اما از عوارض ناشی از این جراحی می‌ترسند و نمی‌دانند هایفوتراپی چیست. هایفوتراپی، که با اسم لیفت بدون …

سلامت
ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند

ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند را ببینید.  به نقل از برترین ها : زیباتر شدن همیشه یکی از دغدغه‌های انسان‌ها بوده است. وجود ترفندهای زیبایی قدیمی، محصولات آرایشی قدیمی …