کم کاری تیروئید و تاثیر مستقیم بر جنین

کم کاری تیروئید و تاثیر مستقیم بر جنین

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه کم کاری تیروئید و تاثیر مستقیم بر جنین را ببینید.

می خواهم بدانم کم کاری تیروئید روی جنین تاثیری گذاشته یا نه؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: ۳۲ سالمه و در هفته ۲۰ اولین بارداری هستم. پزشکم به سونوگرافی و آزمایش اعتقاد نداره، من به دلیل  اضافه وزن زیاد بعد از بارداری آزمایش خون دادم و هفته پیش متوجه شدم کم کاری تیروئید دارم (۵٫۹) با تجویز پزشک نصف قرص لوکسین را استفاده می کنم. می خواهم بدانم کم کاری تیروئید روی جنین تاثیری گذاشته یا نه؟  آیا روش تشخیصی برای آسیب های احتمالی وجود دارد؟
کم کاری تیروئید مادر،‌ تاثیر مستقیم بر جنین

پاسخ دکتر زیبا تقی زاده، متخصص مامایی:
اولین قدمی که شما باید بردارید این است که حتما پزشک خود را عوض کنید چون به طورکلی یکی از اقدامات لازم در دوران بارداری، انجام آزمایش و سونوگرافی است که با آن می توانیم سلامت مادر و جنین را تخمین بزنیم. بهتر است که شما بعد از مراجعه به پزشک دیگر، حتما سونوگرافی و آزمایش انجام دهید تا مشخص شود که تیروئید شما در چه وضعیتی است و این مقدار دوز قرص برای برطرف کردن کم کاری تیروئید شما مناسب است یا نه. بله کم کاری تیرئید در صورت عدم درمان می تواند به جنین آسیب بزند و شما باید هرچه سریعتر به متخصص بانوان و متخصص غدد مراجعه کنید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

کم کاری تیروئید و تاثیر مستقیم بر جنین

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره کم کاری تیروئید و تاثیر مستقیم بر جنین با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن