چرا نوزاد در خواب جیغ می‌کشد؟

چرا نوزاد در خواب جیغ می‌کشد؟

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه چرا نوزاد در خواب جیغ می‌کشد؟ را ببینید.

خواب آرامی ندارد شب ها با چشمان بسته جیغ می کشد یا به خود می پیچد و صدایی مثل ااا می دهد. گاهی از شیر نوش جان کردن امتناع می کند و گرسنه می ماند!

سوال مخاطب نی‌نی‌بان:پسری ۵ ماهه دارم که خواب آرامی ندارد شب ها با چشمان بسته جیغ می کشد یا به خود می پیچد و صدایی مثل ااا می دهد. گاهی از شیر نوش جان کردن امتناع می کند و گرسنه می ماند و گاهی همراه با آروغ پنیرک بالا می آورد. سه روز رانیتیدین دادیم اصلا شیر نمی خورد، قطع کردیم.
نگرانم باردار نباشم!

پاسخ دکتر وحید نعمتی زاده، متخصص بیماری های نوزادان و کودکان:
به نظر می رسد وجود ریفلاکس و دل درد عامل این وضعیت باشد. همچنین در زمان رویش دندان ها این حالات طبیعی است. اگر روند وزن گیری نوزاد مناسب است، جای نگرانی نیست. فقط توصیه می شود که تعداد دفعات شیردهی را افزایش دهید تا کودک در حجم کمتری شیر بخورد. ضمن اینکه بعد از هر بار شیردهی آروغ بچه را بگیرید تا هوایی که حین شیر نوش جان کردن بلعیده است خارج شود. مصرف دارو درصورتیکه با تجویز پزشک بوده نباید خودسرانه قطع شود.
 
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

چرا نوزاد در خواب جیغ می‌کشد؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره چرا نوزاد در خواب جیغ می‌کشد؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن