X

خرید ساعت

همه عوارض مربوط به قره قروت

همه عوارض مربوط به قره قروت

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه همه عوارض مربوط به قره قروت را ببینید.

طرز-تهیه-قره-قروت-در-خانه-1

آیا می دانید قره قروت چه مضراتی دارد و چه عوارضی بدن افرادی که از آن مصرف می کنند را تهدید می کند عوارض ناشی از میل کردن قره قروت کدامند و چرا میل کردن آن برای اطفال توصیه نمی شود ؟آیا سلامتی ما با میل کردن قره قروت به خطر می افتد؟

دکتر حسن اکبری متخصص طب سنتی گفت: مزه ترش قره قروت به خاطر درصد بسیار بالای اسیدلاکتیک آن می‌باشد. میزان اسیدلاکتیک قره قروت به قدری زیاد است که می شود گفت خود اسیدلاکتیک است. اسید لاکتیک یک ماده دفعی برای بدن محسوب می‌شود زیرا خون را شدیداً اسیدی کرده و تعادل PH خون را به هم می‌زند.

وی افزود: در بدن انسان مقدار PH متعادل بین ۷/۳۴ و ۷/۴۰ می‌باشد که کمی قلیایی است و باید در این محدوده نگه داشته شود در غیر این صورت بعضی از واکنش‌های آنزیمی انجام نمی‌گیرد و تنظیم فعالیت‌های فیزیکی و شیمیایی درون سلولی با مشکل مواجه می‌شود.

دکتر اکبری اظهار داشت: مصرف قره قروت به شدت خون را اسیدی می‌کند و آن را از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این حالت بسیار مخرب که می‌تواند در صورت ادامه بسیار خطرناک شود و فعالیت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل کند. دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خود آزاد کند. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌شود و در نتیجه مصرف قره قروت باعث پوک شدن استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها می‌گردد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اسیدلاکتیک قره قروت باعث انواع بیماری‌های قلب و عروق، کاهش نرون‌های مغزی، ضعف حافظه، خورده شدن دیواره سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌ها، ضعف سیستم ایمنی بدن، لقی دندان‌ها، تشنج و ضعف اعصاب می‌شوند و اینکه برخی پزشکان قوه قدرت را برای رشد  کودکان، کاهش فشارخون و درمان پوکی استخوان و خرابی دندان‌ها تجویز می‌کنند کاملاً اشتباه است.

باشگاه خبرنگاران جوان

همه عوارض مربوط به قره قروت

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره همه عوارض مربوط به قره قروت با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *