هفته ۱۱ بارداری، اتفاق ناگواری برایم افتاد

هفته ۱۱ بارداری، اتفاق ناگواری برایم افتاد

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه هفته ۱۱ بارداری، اتفاق ناگواری برایم افتاد را ببینید.

در هفته ۸ همه چیز نرمال بود.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: در هفته ۸ همه چیز نرمال بود. هفته یازدهم بعد از مراجعه به پزشکم گفتن که رشد جنین متوقف شده و باید سقط شود. طبیعی و بدون مصرف دارو سقط شد. من چه زمان می توانم برای بارداری اقدام کنم؟ علت سقط ممکنه از رحم من باشه و اگر رحمی سپتوم داشته باشه چه باید کرد؟
هفته 11 بارداری، اتفاق ناگواری برایم افتاد

پاسخ دکتر آرزو ترابی،متخصص بانوان و زایمان:
در سقط هایی که در سه ماهه اول بارداری اتفاق می افتد، ما رد پای اختلالات کروموزومی را تماشا می کنیم. جنین شما هم یا کیفیت خوبی نداشته یا از نظر رشدی در وضعیت مطلوبی نبوده و به همین دلیل سقط شده است. در مورد سپتوم رحم هم اگر اولین سقط تان باشد، کار خاصی لازم نیست انجام دهید. اما اگر سقط مکرر داشته باشید و دو – سه بار دیگر هم جنین تان سقط شود، در این صورت سپتوم را با عمل جراحی یا برمی داریم یا کوچک می کنیم. در مورد زمان باردار شدن هم واقعا نمی توانیم زمان خاصی را مشخص کنیم. اما می توانید دو – سه ماه دیگر اقدام به بارداری کنید. قبل از آن توصیه می کنیم یکسری آزمایشات از نظر وضعیت تیروئید، کم خونی، TSH و میزان پرولاکتین که احتمال سقط را افزایش می دهند، انجام دهید. در صورت نرمال بودن همه مواردی که به آن ها اشاره کردم، می توانید باردار شوید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

هفته ۱۱ بارداری، اتفاق ناگواری برایم افتاد

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره هفته ۱۱ بارداری، اتفاق ناگواری برایم افتاد با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن