X

خرید ساعت

موانع قد بلند شدن فرزندان

موانع قد بلند شدن فرزندان

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه موانع قد بلند شدن فرزندان را ببینید.

he3102

اگر مایلید قد فرزندتان بلند شود و ر این امر کمک بیشتری به وی بکنید توصیه می کنیم از وجود بیماری ها و اختلالات هورمونی در آن ها که مانع قدبلند شدن آن ها می شوند مطمئن شوید سپس به درمان ان ها بپردازید

علیرضا استقامتی متخصص غدد با اشاره به اینکه دو عامل مهم ژن و هورمون نقش بسیار مهمی در بلند شدن قد دارد اما به این معنا نیست که اگر بخواهیم قد افراد بلند شود آنها را مجبور به میل کردن قرص‌های هورمونی کنیم.

وی افزود: عوامل ژنتیکی در بلند یا کوتاه شدن قد بیشتر موثر است و اختلالات هورمونی و کمبود هورمونی به ندرت در کوتاهی یا بلندی قد موثر است. به طور کلی اصلاح تغذیه به این معنا که باید غذای سالم مصرف شود از مهمترین راهکارهای موثر بر رشد است.

استقامتی تصریح کرد: سو تغذیه یکی از مهمترین عوامل موثر بر اختلالات هورمونی است که زمینه را برای بروز بیماری‌های هورمونی شامل کم کاری یا پرکاری تیروئید و یا کم کاری هورمونی را مهیا می‌سازد.

این متخصص تغذیه تأکید کرد: به طور کلی نمی‌توان گفت: تغذیه عامل بلند یا کوتاه شدن قد است اما سو تغذیه می‌تواند باعث اختلال در هورمون‌های رشد شود.

وی در پایان گفت: تغذیه سالم، مصرف ویتامین‌ها، املاح معدنی، سبزی‌ها، میوه‌ها، لبنیات، نشاسته، پروتئین و… به صورت متعادل و نرمال می‌تواند در بهبود عوامل ژنتیکی و هورمونی موثر باشد.ورزش به طور مستقیم نقش اساسی و چندانی در بلند شدن قد ندارد.

موانع قد بلند شدن فرزندان

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره موانع قد بلند شدن فرزندان با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *