متفورمین مصرف می کنید، بخوانید

متفورمین مصرف می کنید، بخوانید

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه متفورمین مصرف می کنید، بخوانید را ببینید.

من ۵ ماه اقدام به بارداری کردم، اما باردار نشدم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۵ ماه اقدام به بارداری کردم، اما باردار نشدم. پریودم هم عقب می افتاد و باردار هم نبودم. آزمایش برای تخمدان دادم  و تخمدان هامم مشکل نداشتن. دکتر معاینه کرد و قرص بروموکریپتین و متفورمین داد. از وقتی قرص می خورم خیلی حالم  بد می شه. تا کی قرصا مصرف کنم؟ نتیجه هم می ده؟ دکتر در برگه معاینه من نوشته بود گالاکتوره دارم. یک مایع بی رنگی از سینه من بعد معاینه دکتر خارج شد.
گالاکتوره و اثر آن روی باردار شدن

پاسخ دکتر فضائلی،متخصص بانوان و زایمان:
اگر تشخیص پزشک تان این است که باید دارو مصرف کنید، حتما این کار را انجام دهید. البته همین داروی متفورمین یکسری علائم گوارشی می دهد و به همین علت کسانی که این دارو برای شان تجویز  شده و با مصرفش دچار مشکل گوارشی می شوند، باید از دز کم دارو شروع و به تدریج مقدار آن را زیاد کنند. نکته دیگر در مورد پرولاکتین است که اگر بالا باشد، جلوی باروری را می گیرد. شما باید آزمایش تان را دوباره تکرار کنید تا ببینیم وضعیت پرولاکتین تان به چه نحو است.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

متفورمین مصرف می کنید، بخوانید

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره متفورمین مصرف می کنید، بخوانید با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن