X

خرید ساعت

سقط جنین به دلیل مشکلات مالی در ماه اول بارداری!

سقط جنین به دلیل مشکلات مالی در ماه اول بارداری!

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه سقط جنین به دلیل مشکلات مالی در ماه اول بارداری! را ببینید.

این بارداری ناخواسته بوده.حال اگر بخواهیم بچه را سقط کنیم چقدر دیه به آن تعلق می گیرد

پرسش: من و همسرم به دلیل مشکل مالی قادر به نگهداری بچه نیستیم و همسر بنده در حال حاضر در ماه اول بارداری بسر میبرد. این بارداری ناخواسته بوده و بنده با آن مخالفم.حال اگر بخواهیم بچه را سقط کنیم چقدر دیه به آن تعلق می گیرد و آیا این کار گناه محسوب می شود؟
سقط جنین به دلیل مشکلات مالی در ماه اول بارداری!

پاسخ: سقط جنین از همان زمانی که لقاح صورت می گیرد گناه کبیره محسوب می شود و حرام است و باعث واجب شدن دیه می شود،.
سقط جنین حرام و از گناهان کبیره است و مرتکب آن باید توبه کند و کفاره (دو ماه روزه متوالی) دارد. دیه آن هم از قرار زیر هست:
جنین از وقتى که در رحم قرار مى‌ گیرد، به مدت ۴۰ روز، نطفه است. و دیه اسقاط آن در این مدت ۲۰ مثقال شرعى طلاى سکه ‌دار است که هر مثقال، هیجده نخود مى ‌باشد، پس از آن، ۴۰ روز علقه یعنى خون بسته شده است و دیه آن ۴۰ مثقال است، بعد، ۴۰ روز مضغه یعنى پاره گوشتى است، که دیه آن ۶۰ مثقال است. (که مجموع چهار ماه مى ‌شود) پس از آن به صورت استخوان مى‌ شود. و دیه آن ۸۰ مثقال است. بعد گوشت روییده و صورت‌بندى مى ‌شود، و دیه آن ۱۰۰ مثقال است. و همین که روح در آن دمیده شد، چنانچه پسر باشد دیه او هزار مثقال و اگر دختر باشد ۵۰۰ مثقال شرعى طلاى سکه ‌دار است. و در تمام این صور، اگر عوض هر یک مثقال طلا، ده درهم نقره بدهند کافى است و اگر زن حامله از روى عمد کارى کند که جنین او سقط شود باید دیه آن را به تفصیلى که بیان شد به وارث جنین بپردازد و خود او از این دیه ارث نمى‌برد، بلى چنانچه ورثه جنین، او را عفو کنند دیه ساقط مى ‌شود ولى در جنینى که روح دمیده شده، کفاره قتل بر او واجب است.

توجه بفرمایید که درباره کشتن یک انسان نمی توان به این سادگی صحبت کرد،‌ جان یک نفر چیزی نیست که بخواهیم آن را به تومان ارزش گذاری کنیم و یا به دلیل نگرانی از سلامت زن انجام آن را بررسی کنیم؛‌ چه کسی به ما این مطالب را آموخته که هر گاه ما بخواهیم بچه دار می شویم؟ بسیارند افرادی که می خواهند ولی بچه دار نمی شوند، هر دو نفر (زن و شوهر) نیز در سلامت کامل به سر می برند! قرآن کریم را مطالعه و تلاوت بفرمایید،‌ در تمام مواردی که بحث از فرزند دار شدن هست، از آن به عنوان هدیه خدا یاد شده مانند این آیه: (لِلَّهِ مُلْکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ یَخْلُقُ مَا یَشَاءُ یَهَبُ لِمَنْ یَشَاءُ إِنَاثًا وَیَهَبُ لِمَن یَشَاءُ الذُّکُورَ.
فرمانروایى مطلق آسمانها و زمین از آن خداست هر چه بخواهد مى‏ آفریند به هر کس بخواهد فرزند دختر و به هرکس بخواهد فرزند پسر مى‏دهد .
سوره مبارکه شوری…آیه شریفه ۴۹) فرزند چیزی است که خداوند به هر کسی بخواهد می دهد، فرزند ناخواسته یک جمله بی معنا در فرهنگ اسلامی به شمار می رود و از فرهنگهای بی ارزش دیگر وارد فرهنگ ما شده، فرزند چیزی نیست که ما در آن تعیین کننده و خواهان آن باشیم،‌ خالق خداوند است و خواست اوست که فرزند را در رحم مادر قرار می دهد، آن جمله( فرزند ناخواسته) یعنی خداوند آن فرزند را نخواسته و خلق شده؟!!! مقداری تامل کنیم .

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

سقط جنین به دلیل مشکلات مالی در ماه اول بارداری!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره سقط جنین به دلیل مشکلات مالی در ماه اول بارداری! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *