جلوگیری از ویروس کرونا، فاصله بگیرید!

جلوگیری از ویروس کرونا، فاصله بگیرید!

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه جلوگیری از ویروس کرونا، فاصله بگیرید! را ببینید.

ابراهیم حضرتی فوق تخصص مراقبت‌های ویژه و قائم مقام  دانشگاه علوم پزشکی  ارتش درباره آخرین وضعیت درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا اظهار کرد: بخش عمده افرادی که کارشان به  آی سی یو و مراقبت‌های ویژه کشیده شده به این دلیل است که دیر اقدام کرده اند و کرونا را جدی نگرفته‌اند.

او  با بیان اینکه ما می‌توانیم به راحتی تنها با شست وشو دست و زدن ماسک این بیماری را مهار کنیم، گفت: انتقال این نوع بیماری با بخارات یا (آرئوسل) نیست، بلکه از طریق قطرات تنفسی از فردی به فرد دیگر منتقل خواهد شد. 

این فوق تخصص مراقبت‌های ویژه با اشاره به اینکه باید فاصله حداکثر نیم متری بین افراد رعایت شود، بیان کرد:  افراد باید در منازل  هم  فاصله خود را تا نیم متر رعایت کنند، زیرا ممکن است علائمی در فرد دیده نشود و به آن مبتلا شده باشد.

قائم مقام  دانشگاه علوم پزشکی  ارتش اظهار کرد: باید بدانید که اکثر کشور‌ها به این نوع ویروس گرفتار شده اند و تنها ایران نیست که مدتی درگیر آن شده است.

 راه‌های ساده‌ دیگری هم هست که امکان ابتلای ما را به این ویروس به حداقل می‌رساند.

 

** شستن مرتب دست‌ها

نمی‌گوییم که باید در این زمینه افراط کرد، اما اهتمام بیشتر به شستن دست‌ها بشدت خطر ابتلا به ویروس را کاهش می‌دهد.

هر زمانی که به بیرون از منزل و یا محل کار می‌رویم، بعد از استفاده از توالت و همچنین بعد از صرف هر وعده غذایی دست‌ها شسته شود.

اینطور نباشد که فقط سرانگشتان شسته شود. اشتباه نکنید این کاملا غلط است. کل دستان باید زیر فشار آب گرفته شود تا میکرب‌ها از بین بروند.

آب احتمالا به تنهایی قادر به شکستن پوسته‌های ویروس و برخی از میکرب‌ها نیست. به همین سبب حتما در موقع شستن دست‌ها از صابون و یا مواد ضد عفونی کننده استفاده کنید.

اصلا در موقع شستن دست‌ها عجله نکنید، زیرا میکرب با سرعت از بین نمی‌رود. وقتی دست‌های خود را می‌شویید دستکم دوبار جمله‌هایی را تکرار کنید مثلا جمله تولدت مبارک را دستکم دو سه بار تکرار کنید.

شستن انگشت‌ها و کف دست کافی نیست. اگرچه بیشتر اجسام را با این‌ها لمس می‌کنیم، اما پشت دست‌ها و دستکم تا مچ دست که دستکش‌ها روی آن کشیده می‌شود، باید شسته شود.

دست‌ها را خوب موقع شستن به یکدیگر بمالید. یادمان باشد که مالیدن دست‌ها و صابونی کردن آن‌ها در موقع شستن برای از بین بردن ویروس خیلی مهم است. خوب مالیدن دست‌ها به یکدیگر اهمیت زیادی دارد.

پس از این کار دستان را یا با حوله گرم و یا با دستمال کاغذی خوب خشک کنید. نباید لکه‌های صابون پس از شستن روی دست‌ها باشد. حتما تا قبل از خشک کردن کامل دست‌ها از دستشویی خارج نشوید.

اگر از دستشویی‌های عمومی برای شستن استفاده کردید، هنگام خروج از آن‌ها دستگیره در را با یک دستمال کاغذی ببندید.

 

آلوده‌ترین وسایل شخصی در روزهای کرونایی

آلوده‌ترین وسایل شخصی هر فردی شامل موبایل و هندز فری، کلید و سوئیچ ماشین، کیف، کیف پول و کارت‌های بانکی، ساعت مچی و زیورآلاتی چون انگشتر و دستبند و فندک و پاکت سیگار است.

بنابر اعلام ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلان شهر تهران، باید روزانه چندین بار این وسایل را ضدعفونی کنیم. در عین حال به هیچ عنوان از وسایل شخصی دیگران نیز استفاده نکنید.

جلوگیری از ویروس کرونا، فاصله بگیرید!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره جلوگیری از ویروس کرونا، فاصله بگیرید! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن