بالا آوردن در بارداری، گلوم زخم شده

بالا آوردن در بارداری، گلوم زخم شده

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه بالا آوردن در بارداری، گلوم زخم شده را ببینید.

سوال مخاطب پورتال یک: سلام منتو هفته ۱۱ بارداری هستم و  هر روز صبح بالامیارم و همین موضوع باعث شده گلوم و سر معده ام زخم بشه جوری که امروز حتی نتونستم غذا بخورم چون وقتی غدارو قورت میدم زخم هام میسوزه و اذیت میکنه ،دکترم هم تو مطب نیست امروز .چه کار کنم خیلی اذیتم 

 

 

پاسخ دکتر فریبا الماسی، جراح و متخصص بانوان زایمان و نازایی:

دوست عزیز یکی از علل تهوع و استفراغ حاملگی تحریک لابیرنت گوش داخلی در اثر حرکات سر است. این حالت معمولا تا پایان هفته شانزدهم برطرف می شود. در مدتی که شما تهوع و استفراغ شدید دارید بهتر است دفعات غذا نوش جان کردن خود را افزایش و حجم آن ها را کاهش دهید. غذاهای کم آب، کم شیرینی و کم چرب بهتر تحمل می شوند. در خانم های حامله ای که تهوع و استفراغ دارند توصیه می شود که در ساعات اولیه روز تحرک کمتری داشته باشند تا تحریک لابیرنت کمتر ایجاد شود. مثلا اگر شما خانه دار هستید تا یک ساعت بعد از بیدار شدن از خواب کار خاصی انجام ندهید و در صورت امکان در همان حالت درازکش باقی بمانید. اگر شدت تهوع شما زیاد است به طوری که باعث کم آبی بدنتان شده است، حتما جهت تجویز سرم مناسب و همچنین تجویز داروهای ضد استفراغ به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که حاملگی شما دوقلو نباشد و در سونوگرافی، جنین نرمال باشد معمولا تهوع تا پایان هفته شانزدهم به صورت خود به خود برطرف خواهد شد. 

 

 

پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص بانوان زایمان و نازایی:

دوست عزیز تهوع اگر در بارداری طول بکشد نیاز به تست تیروئید و سونو از نظر بررسی سلامت جنین و جفت هست. اگر تمام موارد نرمال باشد طبیعیه و تا ۲۰ هفته انتظار داریم رفع شده باشد.

بالا آوردن در بارداری، گلوم زخم شده

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره بالا آوردن در بارداری، گلوم زخم شده با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن