افزایش شیر مادر با این روش ها

افزایش شیر مادر با این روش ها

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه افزایش شیر مادر با این روش ها را ببینید.

 Diet-For-Breastfeeding-Mother

مادران شیرده از چه روش هایی برای افزایش شیر خود باید استفاده کنند و چه عواملی در کاهش میزان شیر مادر تاثیرگذار است توصیه متخصصین بانوان و زایمان در این زمینه چیست با چه نشانه هایی می توانیم بفهیمم شیرمان کم شده است

 پزشکان معتقدند با اندازه‌گیری سطح روی در شیر مادر می‌توان زنانی را که برای شیردهی مشکل دارند، شناسایی کرد.

پزشکان دانشگاه ایالت پنسیلوانیای آمریکا در این مطالعه دریافتند پایین بودن غیرعادی سطح روی در شیر مادران می‌تواند نشانه‌ای از بروز مشکل در مدت شیردهی باشد.

مطالعات پیشین این تیم تخصصی حاکی از آن بوده که پروتئین ZnT2 در تنظیم کردن روی موجود در شیر مادر ضروری است. زنانی که در ژن مسئول تولیدات پروتئین دچار جهش ژنتیکی می‌شوند از سطح پایین‌تری از روی در شیر خود برخوردارند و در نتیجه فرزندان آنان که تنها با شیر مادر تغذیه می‌شوند، دچار کمبود شدید روی هستند.

روی ماده معدنی حیاتی برای رشد غده‌های شیری، رشد طبیعی آنها در دوران بارداری، کودکی و نوجوانی است. همچنین اگرچه زنانی که دچار جهش ژنتیکی پروتئین ZnT2 هستند می‌توانند فرزندان خود را با شیر مادر تغذیه کنند اما شیر آنان حاوی مقدار پایینی از روی است.

در این مطالعه پزشکان آمریکایی اطلاعات مربوط به ۵۴ مادر شیرده را بررسی کردند که ۳۶ درصد آنان در پروتئین ZnT2 حداقل یک جهش ژنتیکی داشتند. به گفته پزشکان، زنانی که سطح روی در شیر آنان طبیعی بوده هیچ تغییری در پروتئین ZnT2 نداشتند.

به گزارش مدیکال دیلی، اگرچه لازم است تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی تاثیرگذاری سطح روی در شیر مادر و شیردهی انجام شود، اما یافته‌های به دست آمده گام مهمی در شناسایی کودکانی است که در معرض خطر ابتلا به کمبود روی هستند.

ایسنا

افزایش شیر مادر با این روش ها

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره افزایش شیر مادر با این روش ها با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن