X

خرید ساعت

ارتباط آسم و آلرژی در کودکی با فشار خون در بزرگسالی

ارتباط آسم و آلرژی در کودکی با فشار خون در بزرگسالی

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ارتباط آسم و آلرژی در کودکی با فشار خون در بزرگسالی را ببینید.

635020468324947332

 آیا می دانستید ابتلا به آسم و آلرژی در کودکی می تواند زمینه ساز ابتلای آن ها به فشار خون بالا در بزرگسالی شود بیماری های قلبی نیز می تواند ناشی از حساسیت و آلرژی در دوران کودکی باشد

 طبق یک مطالعه جدید، کودکان مبتلا به آسم، زکام بهاره یا اگزما در مقایسه با کودکانی که این نوع شرایط مرتبط با آلرژی را ندارند، دارای علائم پرخطر بیماری قلبی هستند.

  محققان دانشگاه «فینبرگ» واقع در شیکاگو دریافتند که کودکان دارای این نوع آلرژی بیش از کودکان فاقد آلرژی در معرض خطر چاقی یا اضافه وزن که از عوامل پرخطر بیماری قلبی است، قرار دارند.

پژوهشگران همچنین دریافتند که کودکان و نوجوانان مبتلا به آسم یا زکام بهاره دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا یا کلسترول بالا که هر دو از فاکتورهای ابتلا به بیماری قلبی هستند، قرار دارند.

به گفته دکتر جاناتان سیلوربرگ، استادیار درماتولوژی دانشگاه، یافته ها بیانگر این نوشته هستند که بیماری های آلرژیک دارای تاثیرات مضری بر سایر ابعاد سلامت کودک هستند.

به گفته وی، تشخیص به موقع این تاثیرات مضر می تواند به پیشگیری از بیماری قلبی یا درمان سریع آن کمک کند.

به گزارش مهر، دکتر سیلوربرگ افزود: «علت واقعی این ارتباط کاملا مشخص نیست. اما چندین مکانیسم می تواند توضیح دهنده این ارتباط باشد. ممکن است تاثیرات مخرب التهاب که در کودکان مبتلا به بیماری آلرژی روی می دهد، در ابتلا به بیماری قلبی نقش داشته باشد. همچنین این ارتباط ممکن است مرتبط با میزان فعالیت کم و نرخ چاقی بیشتر کودکان مبتلا به آسم و سایر بیماری های آلرژیک باشد.»

ارتباط آسم و آلرژی در کودکی با فشار خون در بزرگسالی

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره ارتباط آسم و آلرژی در کودکی با فشار خون در بزرگسالی با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *