اعتراف گروگانگیر قم به قتل یک زن دیگر | متهم ۲ سال پیش گوش برادر دختر موردعلاقه‌اش را هم برید

مطالب جدیدپورتال یک: تازه‌ترین اعترافات عامل گروگانگیری در شهرک فاطمیه قم حاکی از آن است که او علاوه بر گروگانگیری در قم و قتل همسر برادرش، در تهران نیز زنی را در یک مهمانی با شلیک گلوله به قتل رسانده است.

به گزارش پورتال یک به نقل از همشهری آنلاین، متهم که ۲۸ساله است، نخستین جنایتش را شامگاه ۲۵آبان‌ماه در بلوار فردوسی قم مرتکب شد. او از مدتی قبل متوجه اختلافات برادرش با همسرش شده بود و چون تصور می‌کرد این اختلافات به‌دلیل اخلاقیات همسر برادرش است، شب حادثه به‌دنبال او رفت و به بهانه خرید کردن وی را سوار خودرواش کرد.

آنها چند ساعت در خیابان بودند و در این مدت متهم با زن جوان بر سر این اختلافات صحبت می‌کرد. وقتی به بلوار فردوسی رسیدند، او با همسر برادرش اتمام حجت کرد و وقتی فهمید او قصد تغییر رفتارش را ندارد، کلتی را که از قبل تهیه کرده بود، از لباسش بیرون کشید و به سر وی شلیک کرد.

جنایت بعدی در پایتخت

متهم بعد از این جنایت از قم به تهران گریخت. او همچنان اسلحه‌اش را همراه داشت تا اگر لازم شد باز هم از آن استفاده کند. در تهران به خانه یکی از آشنایانش رفت و چند روز در آنجا بود. او چند شب بعد به یک مهمانی شبانه در مرکز تهران دعوت شد و همراه زن جوانی به آنجا رفت اما در پایان این مهمانی حادثه عجیبی اتفاق افتاد. وقتی همه مهمانان خداحافظی کردند و رفتند، او سراغ زن صاحبخانه که حدود ۴۵سال داشت رفت و با همان اسلحه‌ای که چند روز قبل همسر برادرش را به قتل رسانده بود، به سر او شلیک کرد و همراه با زن جوان از آنجا گریخت.

ساعتی بعد نزدیکان مقتول وقتی به خانه او رفتند با پیکر بی‌جانش روبه‌رو شدند. بدون آنکه بدانند چه اتفاقی افتاده اورژانس و پلیس را خبر کردند. ابتدا به درستی معلوم نبود چه اتفاقی رخ داده و مأموران و حتی متخصصان اورژانس گمان می‌کردند که مقتول سرش به رادیاتور شوفاژ برخورد کرده و جان‌باخته است اما وقتی پیکر وی به پزشکی قانونی منتقل شد، متخصصان در جمجمه او یک گلوله کشف کردند و معلوم شد که این زن به قتل رسیده است. در این شرایط اسم کوچک مرد جوان که شب قبل در مهمانی حضور داشت به‌عنوان مظنون به قتل مطرح شد و او تحت تعقیب قرار گرفت.

پرسه در شهر

متهم در قم و تهران مرتکب ۲جنایت شده بود اما هیچ‌کس از مخفیگاهش اطلاعی نداشت و هر لحظه ممکن بود دست به اقدام خشونت‌بار دیگری بزند. او فرد سابقه‌داری بود و طبق بررسی‌های پلیس حدود ۲ ‌ماه قبل از زندان آزاد شده بود.

مرد جوان ۲ سال قبل در قم به دختر جوانی علاقه‌مند شده و از او خواستگاری کرده بود اما خانواده دختر به او جواب رد دادند. او هم که از آنها کینه به دل گرفته بود، پسر نوجوان این خانواده را به پارک برده و گوش او را بریده بود تا انتقام سختی از دختر مورد علاقه‌اش و خانواده او بگیرد اما با شکایت آنها دستگیر و زندانی شد. این‌بار اما او مرتکب ۲جنایت شده بود و احتمال داشت افراد دیگری را هم به قتل برساند.

بررسی شخصیت او نشان می‌داد که وی شخصیتی ضداجتماعی دارد و در همه این مدت زندگی نابسامانی داشته است. مأموران پلیس سایه به سایه در تعقیب این مرد بودند و همه ارتباطاتش را تحت نظر داشتند. چند روز پیش مأموران پلیس قم به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد قاتل فراری به قم بازگشته است. در این شرایط مأموران در کمین او نشستند تا در فرصتی مناسب وی را به دام بیندازند.

علت گروگانگیری در قم چه بود؟

نزدیک یک‌ ماه بود که هیچ‌کس قاتل فراری را ندیده بود. تا اینکه ظهر شنبه این هفته خبر رسید مردی مسلح در شهرک فاطمیه، مسافران اتوبوسی را به گروگان گرفته است. زمانی که نخستین گروه از مأموران راهی محل حادثه شدند، پی‌ بردند که گروگانگیر همان قاتل تحت تعقیب است. او با اسلحه و چاقویی که داشت راننده و مسافران اتوبوس را تهدید می‌کرد و می‌گفت می‌خواهد برادرانش را ببیند. چرا که بعد از قتل همسر برادرش، ۲برادر او بازداشت شده بودند و او می‌خواست با آنها دیدار کند.

او تهدید می‌کرد که اگر پلیس مداخله کند ممکن است جان گروگان‌ها به‌خطر بیفتد اما در نهایت پس از گذشت ۳ساعت از این گروگانگیری، ۲برادر او به محل حادثه انتقال یافتند، وارد اتوبوس شدند و دست‌های برادرشان را بالا گرفتند و همزمان مأموران ویژه با استفاده از نارنجک دودزا وارد اتوبوس شدند و توانستند مرد مسلح را خلع سلاح و او را دستگیر کنند.

اعتراف به ۲ جنایت

متهم وقتی تحت بازجویی قرار گرفت جزئیات بیشتری از جنایت‌هایی که مرتکب شده بود بازگو کرد. او درباره انگیزه‌اش از قتل همسر برادرش گفت: شب حادثه با همسر برادرم بحث‌مان شد. با بالا گرفتن بحث از او خواستم اشتباهات گذشته را ادامه ندهد، اما او توجه نکرد. خیلی تلاش کردم او را قانع کنم که دست از کارهایش بردارد اما بی‌فایده بود. می‌گفت که دوست دارد آزاد باشد. دیدم فایده‌ای ندارد و مجبور شدم یک گلوله به او شلیک کنم. بعد درحالی‌که خیابان خلوت بود و کسی متوجه نشده بود، جسد را کنار خیابان رها کردم و بعد هم با برادرم تماس گرفتم و گفتم زنش را کشته‌ام.

او درباره قتلی که در تهران مرتکب شده بود نیز گفت: بعد از قتل همسر برادرم به تهران فرار کردم. چند روز مخفی شده بودم تا اینکه به خانه زنی حدود ۴۵ساله رفتم. آنجا خانه مناسبی نبود. نمی‌توانستم شرایط آنجا را تحمل کنم. این شد که حکم مرگ آن زن را صادر کردم و وقتی مهمانی تمام شد و همه رفتند، به آنجا برگشتم و آن زن را به قتل رساندم.

براساس این گزارش هم‌اکنون متهم در قم در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد. همچنین باتوجه به گروگانگیری و قتلی که او در قم مرتکب شده پرونده قتل در تهران نیز در اختیار دادسرای قم قرار خواهد گرفت تا درباره او تصمیم‌گیری شود.

قاتل خطرناک

۲ قتلی که تاکنون جوان قمی به آن اعتراف کرده است، یادآور جنایت‌های سعید حنایی، قاتل سریالی بانوان مشهدی است. او که در یک سال ۱۶زن و دختر جوان را به قتل رسانده بود وقتی دستگیر شد انگیزه‌اش از ارتکاب جنایت‌هایش را پاک کردن جامعه از فساد اعلام کرده بود. حالا هم اعترافات متهم قمی نشان می‌دهد که اگر دستگیر نمی‌شد ممکن بود مرتکب جنایت‌های بیشتری شود.لینک منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我

乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 را ببینید. 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 北京时间۶月۹日,洛杉矶快船以۱۰۹-۱۱۲输给了犹他爵士。此役,保罗-乔治在客场被嘘了整场,赛后,他接受记者的采访谈到了此事。  乔治说:“我喜欢这些,这不会干扰到我,这是对我的尊重。我在这里打出过好的比赛,也打出过不好的比赛。”  “这是比赛的一部分,球迷会参与到比赛的过程中来,我喜欢这些。作为一个客队球员,你会期待得到这种待遇。”  本场比赛期间,爵士主场的球迷在乔治罚球时高喊“被高估”,除此之外,还有爵士球迷高喊:“干掉他”!(Emily) 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我جوانی ۱۹ شخصیت سیاسی جهان/عکس لطفا نظر خود را درباره 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 با ما در میان بگذارید. معمای گنج و زیرخاکی دزدان

مطالب جدید
تنفس هوای مطلوب در تهران طی اولین روز زمستان

پورتال یک:با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز ( اول دی ماه) وزش با سبب بهبود کیفیت هوا و برقراری شرایط قابل قبول شده است. ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (اول دی ماه) با وزش باد مؤثر، کیفیت …

مطالب جدید
انتقاد سازمان جنگل‌ها از میزان اعتبارات جنگل‌های شمال در لایحه بودجه

پورتال یک:پس از انتشار لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، سهم جنگل‌ها از این لایحه در قالب برنامه حفاظت، احیا و بهره‌برداری جنگل‌ها و مراتع کنار گذاشته‌ شده است اما برخی عبارات در این لایحه به صورت دقیق تشریح نشده‌است و تعاریف کلی و مبهمی برای توضیح این برنامه دیده‌می‌شود. به همین …