اسباب بازی پسرانه، خرید اینترنتی ماشین و موتور

سلامت

اسباب بازی پسرانه، خرید اینترنتی ماشین و موتور

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه اسباب بازی پسرانه، خرید اینترنتی ماشین و موتور را ببینید.

اسباب بازی پسرانه

اسباب بازی پسرانه یا دخترانه، در هر صورت باید ببینیم چه اسباب بازی‌هایی برای کوکان مناسب است. پاسخ این پرسش را در این مقاله متوجه می‌شوید، همچنین اسباب بازی‌های پسرانه از جمله خرید موتور پسرانه را به شما معرفی می‌کنیم.

خرید اسباب بازی کودک، حضوری و اینترنتی
اسباب بازی کودکان را می‌توانید از فروشگاه‌های اسباب بازی فروشی یا مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهیه کنید. علاوه بر این می‌توانید به سراغ فروشگاه‌هایی بروید که خرید اینترنی دارند تا کارتان آسان‌تر شود.

اسباب بازی مناسب کودکان کدام است؟
به نظر می‌رسد این یک سئوال آسان است، اما شما که نمی‌خواهید یک اسباب بازی برای کودک بخرید که ایمن نباشد، یا این‌که نتواند با آن بازی کند.


بیشتر بخوانید: اسباب بازی کودکان خارجی باشد؟


علاوه بر در نظر گرفتن علایق فرزندتان و پرسیدن آنچه او دوست دارد (البته اگر به سنی رسیده باشد که بتواند در این‌باره نظر بدهد)، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به خاطر بسپارید توصیه‌های سنی برای خرید اسباب بازی است. 
مثلا برای کودکان کوچک‌تر، اسباب بازی‌هایی با قطعات کوچک ممکن است خطر خفگی به همراه داشته باشند.
یا مثلا برای کودک ۷ ساله خود، نباید یک اسباب‌بازی مناسب کودکان ۱۰ تا ۱۲ تا ساله خریداری کنید. او به جای لذت بردن از بازی، قطعا آن را گوشه‌ای از خانه رها خواهد کرد.

ایمنی اسباب بازی کودکان
ایمنی اسباب بازی کودکان
در خرید اسباب بازی، این نکات ایمنی را برای گروه‌های سنی مختلف در نظر بگیرید:

نوزادان و کودکان نوپا (زیر ۳ سال)

 • کودکان زیر ۳ سال تمایل دارند همه چیز را در دهان خود بگذارند. از خرید اسباب بازی‌هایی برای کودکان که ممکن است قطعات کوچکی داشته باشند و خطر خفگی دارند، خودداری کنید.
 • به دلیل خطر خفگی، هرگز اجازه ندهید کودکان زیر ۸ سال با بادکنک‌های بدون باد یا پاره، بازی کنند.
 • از تیله و توپ‌هایی که قطر کمتر از ۵ سانتی‌متر دارند برای کودکان کمتر از ۸ سال خودداری کنید. این نوع محصولات هم خطر خفگی به همراه دارند.

  به طور مرتب اسباب بازی‌ها را از نظر وجود قطعات کوچک، شکستگی و خطرات احتمالی، از جمله رنگ‌پریدگی بررسی کنید. اسباب بازی‌های آسیب دیده یا خطرناک، باید ترمیم یا دور ریخته شوند. فرزندان خود را تشویق کنید که اسباب بازی‌ها را در دهانشان قرار ندهند.

 • از اسباب بازی‌های با آهن‌ربا، قطعات مغناطیسی یا آهن‌رباهای شل خودداری کنید، زیرا ممکن است توسط کودک بلعیده شوند.

بیشتر بخوانید: آیا اسباب بازی دخترانه و پسرانه باید تفکیک شوند؟


نکته بسیار مهم: اگر دو آهنربا پس از بلعیدن به یکدیگر متصل شوند، می‌توانند انسداد روده یا مشکلات جدی‌تری را ایجاد کنند.
کودکان در این سن اسباب بازی‌ها را می‌شکنند و می‌پیچانند. به دنبال اسباب بازی‌هایی باشید که چشم، بینی و سایر قسمت‌های آن‌ها محکم ساخته شده و به راحتی قابل جدا شدن نباشد.

کودکان پیش‌دبستانی (سنین ۳ تا ۵ سالگی)

 • از خرید اسباب بازی‌هایی که لبه‌ها و نقاط تیز دارند، برای گروه سنی پیش‌دبستانی یعنی کودکان ۳ تا ۵ ساله، خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: پیش‌دبستانی رفتن کودکان لازم است یا غیر ضروری؟


 • از اسباب بازی‌هایی که با پلاستیک شکننده و نازک ساخته شده‌اند و ممکن است به راحتی به تکه‌های کوچک تقسیم شوند، خودداری کنید.
 • آن نوع مداد رنگی و مواد نقاشی را بخرید که برای کودک، خطر نداشته باشد.
 • در این سن هم از خرید اسباب بازی‌های دارای آهن‌ربا و ساختمان بازی اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید: سرگرمی کودکان در خانه مناسب والدین و فرزندان


کودکان در سنین مدرسه (۶ تا ۱۲ سال)
به کودکان بزرگ‌تر بیاموزید که اسباب بازی‌های خود را از خواهر و برادر کوچک‌تر خود دور نگه دارند.
در صورت خرید اسلحه اسباب‌بازی، مطمئن شوید که لوله یا کل اسلحه رنگ روشن دارد تا با اسلحه واقعی اشتباه گرفته نشود.

اسباب بازی
نکات ایمنی خرید اسباب‌بازی و موتور پسرانه
علاوه بر خرید اسباب بازی‌های ایمن، برای ایمن نگه داشتن بچه‌ها این موارد را چک کنید:

 • به طور مرتب اسباب بازی‌ها را از نظر وجود قطعات کوچک، شکستگی و خطرات احتمالی، از جمله رنگ‌پریدگی بررسی کنید.
 • اسباب بازی‌های آسیب دیده یا خطرناک، باید ترمیم یا دور ریخته شوند.
 • فرزندان خود را تشویق کنید که اسباب بازی‌ها را در دهانشان قرار ندهند (اگر چه این کار برای نوزادان و کودکان نوپا سخت‌تر است).
 • هنگام خرید موتور پسرانه، اسکوتر، اسکیت، یا سایر وسایل ورزشی، یک کلاه ایمنی مناسب هم بخرید و مطمئن شوید که کودک از آن استفاده می‌کند.
 • به کودکان بیاموزید که وقتی بازی‌شان را تمام کردند، اسباب بازی‌ها را کنار بگذارند تا خودشان، یا خواهر و برادر کوچک‌ترشان روی آن‌ها نیفتند.

اسباب بازی پسرانه یا دخترانه؟
کودکان در سن ۹ ماهگی ترجیح می‌دهند با اسباب بازی‌های مخصوص جنسیت خود بازی کنند.
محققان برای بررسی ترجیحات جنسیتی، کودکان را در مهد کودک‌های انگلیس مورد ارزیابی قرار دادند.
اسباب بازی‌های مورد استفاده در این تحقیق، یک عروسک، یک خرس عروسکی صورتی و یک قابلمه آشپزی برای دختران بود، در حالی که برای پسران یک ماشین، یک عروسک آبی و یک توپ در نظر گرفته شد.
۱۰۱ پسر و دختر در سه گروه سنی قرار گرفتند: ۹ تا ۱۷ ماهگی، ۱۸ تا ۲۳ ماهگی و ۲۴ تا ۳۲ ماهگی.
ترجیحات کلیشه‌ای اسباب بازی برای دختران و پسران در هر یک از گروه‌های سنی پیدا شد که نشان می‌داد اختلاف جنسیت در انتخاب اسباب بازی در اوایل رشد کودکان ظاهر می شود.
دکتر Brenda Todd، استاد ارشد روانشناسی در دانشگاه سیتی، دراین‌باره گفته: «ما دریافتیم که به طور کلی، پسران با اسباب بازی‌های پسرانه بیشتر از اسباب بازی‌های دخترانه بازی می‌کنند و دخترها هم اسباب بازی‌های دخترانه را ترجیح می‌دهند.»
او همچنین گفته: «تفاوت‌های جنسی قابل توجهی در هر سه گروه سنی وجود دارد. کودکان در جوان‌ترین گروه یعنی سن ۹ تا ۱۷ ماهگی به توپ علاقه نشان دادند و دخترها در همین گروه سنی به قابلمه علاقه‌مند بودند.»

تفنگ بازیدر خرید تفنگ به این موضوع دقت کنید که شبیه تفنگ واقعی نباشد!

نکات مهم بازی با تفنگ

در صورت بازی کودک با تفنگ باید موارد زیر را رعایت کنید:

به کلماتی که ادا می‌کنید دقت کنید: در مورد انتقاد از پسرها محتاط باشد. پسربچه های ۴ تا ۵ سال در بازی به این موضوع به شدت حساس هستند. آنها فکر می‌کنند اگر شما بازیشان را دوست نداشته باشید، در اصل خودشان را هم دوست ندارید. بنابراین در کلماتی که در بازی با فرزند پسرتان به کار می‌برید دقت داشته باشید.

برای بازی ته بگذارید: به هیچ عنوان بازی انجام ندهید که انتها ندارد. کودکان در نهایت از همانندی بازی‌هایی که تشابهی با مبارزات در دنیای بزرگسالان ندارد خسته می‌شوند.

هدف قرار دهید: رسیدن به یک هدف ساده از تفنگ‌بازی می‌تواند در نهایت برای پسربچه بسیار رضایت‌بخش باشد. این نوع بازی به هماهنگی دست و چشم کمک زیادی می‌کند. یک هدف روی تخته سیاه قرار دهید و مسابقه تیراندازی برای زدن هدف راه بیندازید. به این ترتیب کودک بدون صدمه زدن به دیگر همبازی‌های خودش در یک فعالیت رقابتی قرار گرفته و از آن لذت میبرد.


بیشتر بخوانید: آشنایی با متخصصان اطفال در کلینیک پورتال یک


خجالت‌زده اش نکنید: حتی اگر با بازی کودک با تفنگ چندان موافق نیستید مراقب باشید که کودک را از بازی که انجام می‌دهد، خجالت‌زده نکنید چون به این ترتیب او نقابی بر احساساتش می‌زند و نادرست عمل می‌کند. در عوض از او سئوال کنید و حتی با او هم‌بازی شوید تا دیدگاه فرزندتان را نسبت به چنین بازی‌هایی بدانید. 

ارزش‌ها را مشخص کنید: کودکی که تفنگ‌بازی می‌کند می‌خواهد به درک قدرت در روابط برسد. با کشتن افراد بد او در ذهن خود کنترلی بر جهانش دارد. مدل حل مسئله در این بازی نه آسیب جسمی به کودک وارد می‌کند و نه آسیب عاطفی.
در این بازی شما می‌توانید درباره اینکه چطور می‌توان فرهنگ صلح را در دنیا ترویج داد، با کودکتان صحبت کنید. 
یک نفس عمیق بکشید و به این فکر کنید که بازی کودکتان با تفنگ به این معنا نیست که او به سمت جرم و جنایت سوق می‌یابد. او فقط کنجکاو است و این بازی یک راه ارضای این حس در کودک است.

اسباب بازی پسر
خرید اسباب بازی پسرانه
هر چند که ممکن است برخی از پسرها به عروسک‌های دخترانه بیشتر علاقه داشته باشند، اما به طور کلی، اسباب بازی‌های مورد علاقه آن‌ها شامل ماشین‌های اسباب بازی (شامل ماشین پلیس، تراکتور، ماشین مسابقه)، موتورسیکلت، تفنگ، توپ، اسباب بازی‌های جنگی و عروسک‌هایی با کاراکتر پسرانه انیمیشن‌ها است. بنابراین خرید چنین اسباب بازی‌هایی حتما پسرتان را خوشحال می‌کند.

عکس اسباب بازی پسرانه
ماشین بازی پسرانه

ماشین

ماشین سنگین کودکانه

ماشین بازی

 

ماشین سنگین کودکانه

 

کامیون

خرید موتور پسرانه


خرید اسباب بازی کودک

 

موتور اسباب بازی

تفنگ اسباب بازی

تفنگ اسباب بازی

در خرید تفنگ به این موضوع دقت کنید که شبیه تفنگ واقعی نباشد!

اسباب بازی پسرانه، خرید اینترنتی ماشین و موتور

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره اسباب بازی پسرانه، خرید اینترنتی ماشین و موتور با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟

چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟ را ببینید. چگونه از لباس‌هایمان نگه‌داری کنیم مجله مد کمد سارک: تغییر فصل نشان دهنده زمان چرخش کمدهای پاییز/زمستان و بهار/تابستان است.  اغلب لباس‌ها یکی از این دو نیمه سال …

سلامت
انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت!

انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت! را ببینید. به‌لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، روش‌های مختلفی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری هستند که دیگر نیازی نیست مانند گذشته …

سلامت
این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند.

این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند. سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند. را ببینید. برترین‌ها: فیلم‌های سینمایی بسیاری با محوریت بانوان و مادران در طول این سال‌ها ساخته و در سینماها اکران …