۷ نشانه ناشی از اینکه همسرتان بدهکار است

اخبار

۷ نشانه ناشی از اینکه همسرتان بدهکار است

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ۷ نشانه ناشی از اینکه همسرتان بدهکار است را ببینید.

آیا نگران این هستید که به نظر برسد همسرتان بدهی هایی دارد که از شما مخفی می کند؟ اگر فکر می کنید همسرتان  از هزینه های مالی و خرج و مخارج طفره می رود، پس احتمالا احساس شما درست است. این حس که یک جای کار می لنگد اما نمی ­تواند در این باره صحبت کند، می تواند فشار زیادی روی هر دوی شما ایجاد کند و جوی پر از تنش در خانه ایجاد کند. اغلب افراد زمانی که احساس می کنند همسرشان مقروض است توجهی به آن نمی­کنند، اما هر چه زودتر بتوانید در مورد مسائل مالی صحبت کنید، برطرف کردن مشکل آسان تر خواهد بود. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام به بررسی مدیریت مسائل مالی خانواده و بدهکار بودن همسر می پردازیم.

اگر فکر می کنید که همسرتان بدهی هایش را از شما پنهان می کند، یکی از اولین چیزهایی که باید در نظر بگیرید رفتارش است؛ آیا طوری رفتار می کند که خارج از شخصیت اوست؟ به این خاطر که وانمود کند هیچ مشکلی وجود ندارد، اما زمان صرف کردن برای بررسی رفتارش می تواند به شما کمک کند که بفهمید آیا سو ظنتان درست است. این امر به شما این فرصت را می دهد که به چیزهای ملموس تری پی ببرید که می توانید در موردشان صحبت کنید – و این احتمال را که آنها سعی می کنند نگرانی هایتان را با طفره رفتن بی اساس نشان دهند را به صفر برسانید.

علائمی که نشان می دهد شخصی بدهکار است چیست؟

اگر احتمال می دهید که همسرتان بدهی دارد، چند نشانه کلیدی وجود دارد که باید به آنها دقت کنید:

بدهی

۱٫ علاقه ندارند درباره پول صحبت کنند

اگر طرف شما هر بار که بحث پول، پس انداز یا بودجه بندی را به پیش می کشید، حرف را عوض می کند، احتمالا مشکل مالی دارد چون احساس شرمندگی یا شکست می کند.

۲٫ همسرتان گوشه­گیر، مضطرب یا افسرده است

نگرانی های مالی می تواند بر سلامت روان فرد تاثیر بسزایی داشته باشد، به خصوص اگر مشکل کهنه باشد. اگر به نظر می رسد بیش از حد معمول تر از بی حوصله است، مشکل خواب دارد یا به نظر می رسد به طور کلی بی توجه و بی دقت است، حاکی از این است که با سلامت روان خود در حال رقابت هست.

۳٫بی میل برای حفظ پول

آیا همسرتان زیاد خرج می کند؟ آیا در خانه اجناس گران قیمتی وجود دارد که شما نخریده اید؟ احتمالا همسرتان پول خرج کردن را را به عنوان راهی برای احساس بهتر و فرار از احساسات منفی درباره بدهی هایش می داند.

۴٫ ممکن است یکی از علائم اعتیاد باشد

اعتیاد به الکل یا قمار می تواند عامل بدهی برخی افراد باشد زیرا آنها به طور فزاینده ای نیاز به پول بیشتری برای تأمین اعتیاد خود دارند. رفتارهای مرموز در افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می­کنند شایع است، و احتمالا شما متوجه این موضوع شده اید که همسرتان اکثر مواقع حضور ندارد.

بدهی

۵٫ نوشته ها را در مقابل شما باز نمی کنند

این یکی کاملا واضح است؛ این یکی نسبتا واضح است؛ اگر شریک شما هرگز قبوض و فاکتورها را جلوی شما باز نمی کند، یا بهانه می آورد تا وقتی که شما هستید آن ها را باز نکند، پس احتمالا چیزی را از شما مخفی می کند.. سعی کنید از مشکل فرار نکنید ، آرامش خود را حفظ کنید و به او بگویید چرا نگران هستید، این امر می تواند از بی میلی او درباره درمیان گذاشتن بدهی هایش با شما موثر باشد.

۶٫ کارت های اعتباری متعددی دارند که اکثرا از آنها استفاده می کنند

داشتن کارت اعتباری های متعدد صرفا دلیل مقروض بودن فرد نیست، اما اگر دائما در حال خرج کردن هستند و از کارت های اعتباری متعدد استفاده می کنند، حاکی از این است که اوضاع مالی مساعدی ندارند.

۷. آن ها هیچ پس انداز یا منبع سرمایه گذاری ندارند

این می تواند نشانه این باشد که آن ها قادر به تامین بودجه برای یک وضعیت اضطراری نیستند که آن ها را در معرض خطر بدهی بیشتر قرار می دهد چون آن ها هیچ پیش بینی و احتمالی برای هزینه های غیر منتظره ندارند.

 چگونه می توانم همسرم را متقاعد کنم تا درباره بدهی هایش صحبت کند؟

اگر کسی بدهکار باشد، اینکه احساس خجالت، گناه یا اضطراب کند بسیار طبیعی است – این مسئله برای آنها بسیار دشوار است که بوضوح درباره میزان بدهی هایشان صحبت کنند. به خاطر داشته باشید که احتمالا  ممکن است همسرتان احساس تنهایی و نگرانی شدید داشته باشد و از صحبت در مورد مشکل و راه کنار آمدن با اضطرابش طفره رود.

بدهی

شما می توانید او را را ترغیب کنید که با گرفتن رویکردی غیر منتقدانه و ملایم در مورد بدهی هایش به شما بگویند. سعی کنید از اظهاراتی که بر روی احساسات خودتان اشاره می کند تاکید کنید و اینکه متوجه تغییر رفتارش شده اید استفاده کنید، به عنوان مثال: ” من احساس کردم وقتی سوال کردم چقدر پول پس انداز کردی عصبانی شدی، نگران این هستم که ممکن است بدهکار باشی و نمی توانی درباره آن براحتی با من صحبت کنی.” تا جایی که ممکن است سعی کنید از اظهاراتی که با “من احساس می کنم” شروع می شود، استفاده کنید. ممکن است علاقمند باشید تا از نکات ما در مورد نحوه صحبت کردن برای گرفتن چند ایده بیشتر در مورد این که چطور سر صحبت را با همسرتان باز کنید استفاده کنید.

چه کاری می توانیم برای مقابله با بدهی انجام دهیم؟

صحبت کردن با همسرتان و درک اینکه آن ها چگونه احساس می کنند می توانند راه طولانی برای رسیدن به جایی داشته باشند که بتوانند برای مدیریت بدهی های خود اقدام کنند. توافق بر سر این که چگونه بدهی بوجود آمده ضرورتا به این معنا نیست که بدهی را پرداخت خواهید کرد، اما می توانید با درک نگرانی های آن ها در مورد بازپرداخت بدهی از او حمایت کنید.

توصیه می کنیم با یک سازمان مشاوره بدهی مستقل مانند برنامه پرداخت، که کمک و مشاوره رایگان ارائه می دهند صحبت کنید. برنامه “بیایید درباره قرض صحبت کنیم” مردم را تشویق می کند تا در مورد مشکل خود با خانواده و دوستان صحبت کنند و بر موانعی که مانع از کمک زود هنگام به آن ها هست، غلبه کنند.

۷ نشانه ناشی از اینکه همسرتان بدهکار است

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره ۷ نشانه ناشی از اینکه همسرتان بدهکار است با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
روحانی: اینکه بگویند سیاست خارجی بی فایده است و ما مشکلات را حل می کنیم، ممکن نیست

تلاش دولت این بود که امید را نسبت به آینده به وجود آورد و جلوی برخورد نظامی و جنگ را بگیرد و این کار را روزانه انجام داده است یعنی امروز و دیروز؛ لینک منبع- [عصرایران][فرارو] امادگی اعزام ۴ هزار پزشک و پیراپزشک به خارج شگرد سازندگان برای بزرگ‌تر جلوه …

اخبار
حضور «فروشنده‌های خاص» در بازار مسکن

مشاوران املاک از افزایش اندک تعداد فروشنده‌های پول لازم در بازار مسکن خبر می‌دهند. لینک منبع- [عصرایران][فرارو] عروس و دامادها تا ۱۰ مهر به بانک ها بروند هزار و یک آمار وقوع جرم در نیمه اول سال جاری

اخبار
مهلت ثبت نام یارانه معیشتی تا ۳۰ دی ماه

ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی وزارت کار زمان ثبت نام را تا پایان دی ماه تمدید کرد. امروز سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی از تمدید مهلت ثبت درخواست در سامانه معیشتی hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند …