۹۴ درصد۱۰ تا ۴۹ ساله‌های کشور باسوادند

۹۴ درصد۱۰ تا ۴۹ ساله‌های کشور باسوادند

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ۹۴ درصد۱۰ تا ۴۹ ساله‌های کشور باسوادند را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:پایگاه تفریحی آفتاب: ۹۴ درصد۱۰ تا ۴۹ ساله‌های کشور باسوادند
مدیر کل دفتر طرح و برنامه و تامین منابع سازمان نهضت سواد آموزی گفت: بیش از ۹۴ درصد گروه جمعیتی ۱۰ تا ۴۹ سال ایران با سواد هستند.
آفتاب‌‌نیوز : رسول جمشیدی در گردهمایی مسئولان سوادآموزی استان فارس گفت: وظیفه ما در سواد آموزی افزایش سطح سواد گروه سنی۱۰ الی ۴۹ سال است و از ارزش‌های مد نظر در این مسیر، ترویج سیره و سنت پیامبر و انقلاب اسلامی و محرومیت زدایی و ارتقاء آگاهی در افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب، چراغ راهی برای پیشبرد اهداف در راستای وظایف سازمانی است، سختی کار در سوادآموزی را یادآور شد و گفت: پیش از انقلاب ۴۸ درصد گروه هدف سواد آموزی و در بین افراد بین ۱۰ الی ۴۹ سال از نعمت سواد بهره مند بودند و هم اکنون ۹۴ و ۷ دهم درصد افراد در این گروه از نعمت سواد برخوردار هستند که نشان از تلاش های انجام شده در این زمینه است.

جمشیدی با تاکید بر اینکه، اگر بخواهیم از سبک زندگی خوبی برخوردار بوده و جامعه توسعه یافته‌ای داشته باشیم، باید نسبت به محو بی‌سوادی اقدام شود، افزود: بی سواد علاوه بر ایجاد آسیب، در معرض آسیب نیز قرار دارد و برای کمک به توسعه جامعه باید برای جذب و با سواد کردن این افراد تلاش کنیم.

وی با اشاره به آمار ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری بی سوادان در گروه سنی هدف سواد آموزی، گفت: محو بی سوادی و ریشه کنی آن دور نمای سواد آموزی است و وظیفه ما افزایش سطح سواد این گروه سنی است و از ارشهای ما در این مسیر، ترویج سیره و سنت پیامبر و انقلاب اسلامی و محرومیت زدایی و ارتقاء آگاهی در افراد جامعه است.

مدیر کل دفتر طرح و برنامه و تامین منابع سازمان نهضت سواد آموزی افزود: سواد آموزی به عنوان یک آموزش غیر رسمی، ساختاری متفاوت از آموزش های رسمی دارد و باید با حد اکثر انعطاف، حد اکثر مشارکت را جلب کرده و به دنبال کاهش هزینه‌های خود باشیم.

جمشیدی با اشاره به ساختارتشکیلاتی سازمان سواد آموزی کشور ، گفت: هم اکنون کمتر از ۱۰ درصد از فعالیت های سواد آموزی، توسط معلمین انجام می شود و ۹۰ درصد از فعالیت های این بخش توسط اشخاص حقوقی و موسسات غیر دولتی  و به صورت واگذاری فعالیت ها انجام می‌شود که سختی ها و مشکلات خاص خود را دارد و لازمه آن تسلط بر فعالیت های سواد آموزی در قالب کارگاه های آموزشی مسئولین سواد آموزی است.

منبع: ایسنا

۲۴ اسفند ۱۳۹۷ – ۱۲:۱۶

۹۴ درصد۱۰ تا ۴۹ ساله‌های کشور باسوادند

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن