گاهی چند روز دیرتر پریود می‌شوم

گاهی چند روز دیرتر پریود می‌شوم

پورتال تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه گاهی چند روز دیرتر پریود می‌شوم را ببینید.

طول مدت پریودم معمولا سه تا چهار روز می باشد و معمولا ۲۴ روز فاصله بین پاک شدنم تا شروع پریود دوره بعدم هست.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: دختری ۲۹ ساله هستم با قد ۱۶۰ و وزن ۶۸٫ طول مدت پریودم معمولا سه تا چهار روز می باشد و معمولا  ۲۴ روز فاصله بین پاک شدنم تا شروع پریود دوره بعدم هست. بعضی وقتی ها چند روز دیرتر پریود می شوم. دلیلش چیست؟
گاهی چند روز دیرتر پریود می‌شوم

پاسخ دکتر مرضیه بهنام، متخصص خواهران و زایمان،:
سیکل ماهانه ۲۵- ۳۵ روزه طبیعی می باشد و اگر این روند در هر سیکل تکرار می شود، (بطوریکه در هر دوره شروع پریود ۳-۴ روز جلو می افتد) مشکل ندارد و اختلال در قاعدگی محسوب نمی شود.
علائم و خصوصیات دوره قاعدگی در هر فرد متفاوت می باشد، ولی معمولا قاعدگی طبیعی علایم یکسانی دارد. طول دوره عادت ماهیانه از ۷-۳ روز می باشد. برخی خانم‌ها ممکن می باشد با علایمی مثل دردهای شدید و خونریزی زیاد یا خونریزی کم و نامنظم در این دوره مواجعه شوند.  توصیه می‌شود به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و علاوه بر بررسی وضعیت هومورن‌ها یک سونوگرافی نیز انجام دهید.
از یک هفته تا ده روز جا به جایی در پریود جایز می باشد، ولی به دلیل آنکه سیکل شما به مدت طولانی با این جا به حایی، مواجه هستید، توصیه می کنم یک مراجعه داشته باشید.
البته تاخیر پنج روز تا یک هفته، اختلال در پریود محسوب نمی شود. ولی با توجه به اینکه قصد بارداری دارید، اصلا توصیه نمی شود که پریود شما بیش از دو ماه به تاخیر بیفتد.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي می باشد يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

گاهی چند روز دیرتر پریود می‌شوم

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره گاهی چند روز دیرتر پریود می‌شوم با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن