چگونه دچار سرطان نشویم؟

مطالب جدیدپورتال یک: متخصص رادیوتراپی انکولوژی با بیان اینکه تغییر رژیم غذایی و کم تحرکی از جمله عوامل افزایش سرطان‌ها هستند، گفت: مصرف سیگار و الکل منجر به افزایش سرطان‌های سر و گردن، حفره دهان، مری و معده می‌شود.

به گزارش پورتال یک به نقل از فارس،حسین یحیی زاده مؤسس اولین مرکز درمانی جامع سرطان در نشست تفریحی افتتاح اولین مرکز درمان سرطان با تکنیک SRS و SBRT در ایران، گفت: در حال حاضر با افزایش سرطان‌های دستگاه گوارش، پستان و…، به دلیل تغییر سبک زندگی مواجه هستیم.

وی افزود: تغییر رژیم غذایی و کم تحرکی از جمله عوامل افزایش انواع بیماری‌ها و سرطان‌ها به شمار می‌رود.

یحیی زاده به مصرف سیگار و الکل، به عنوان دیگر علل افزایش سرطان‌ها اشاره کرد و گفت: مصرف سیگار و الکل منجر به افزایش سرطان‌های سر و گردن، حفره دهان، مری و معده می‌شود.

این متخصص رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به افتتاح اولین مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان در کشور، افزود: تمامی درمان‌های رادیوتراپی و تکنیک‌هایی که در دنیا متداول است در این مرکز ارائه می‌شود و از این حیث، اولین مرکز جامع سرطان کشور به حساب می‌آید که تمامی خدمات تشخیصی، درمانی و حتی پس از درمان را در یک مکان ارائه می‌دهد.

یحیی زاده در ارتباط با هزینه‌های درمان سرطان در ایران و کشورهای قسمت، گفت: تعرفه رادیوتراپی در ایران، یک پنجم کشورهای قسمت است.

وی در ارتباط با ویژگی‌های این مرکز جامع سرطان، اظهار داشت: استفاده از تکنیک‌ها و دستگاه‌های پیشرفته در این مرکز، باعث شده تا روند تشخیص و درمان سرطان‌ها در یک مکان متمرکز شود.

در ادامه، نونا توکلی مدیر اجرایی مرکز جامع سرطان با عنوان این مطالب که همه افراد ریسک ابتلا به سرطان را دارند، گفت: موضوعی که در این بین باید توجه داشت، رفتن به سمت زندگی سالم با خودمراقبتی است. در واقع باید رفتارهای سالم زندگی را با تغییر در خودمان شروع کنیم.

وی به موضوع کرونا و ارتباط آن با سرطان‌ها اشاره کرد و افزود: کرونا باعث شده افراد برای بیماری که دارند، کمتر به مراکز درمانی مراجعه کنند و همین مسئله باعث می‌شود در ماه های آینده با افزایش موارد ابتلا به سرطان در افراد مواجه شویم که دیرتر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

محسن بخشنده متخصص فیزیک پزشکی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ادامه این نشست تفریحی، گفت: تعرفه رادیوتراپی در سایر نقاط دنیا، بین ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار دلار است؛ بنابراین می‌توان ادعا کرد که ارزان ترین هزینه‌های رادیوتراپی در ایران دریافت می‌شود.

وی افزود: تعرفه‌های این مرکز مصوب وزارت بهداشت برای بخش خصوصی است.لینک منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
تنفس هوای مطلوب در تهران طی اولین روز زمستان

پورتال یک:با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز ( اول دی ماه) وزش با سبب بهبود کیفیت هوا و برقراری شرایط قابل قبول شده است. ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (اول دی ماه) با وزش باد مؤثر، کیفیت …

مطالب جدید
انتقاد سازمان جنگل‌ها از میزان اعتبارات جنگل‌های شمال در لایحه بودجه

پورتال یک:پس از انتشار لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، سهم جنگل‌ها از این لایحه در قالب برنامه حفاظت، احیا و بهره‌برداری جنگل‌ها و مراتع کنار گذاشته‌ شده است اما برخی عبارات در این لایحه به صورت دقیق تشریح نشده‌است و تعاریف کلی و مبهمی برای توضیح این برنامه دیده‌می‌شود. به همین …

مطالب جدید
فوت ۵۰ بیمار کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته/ شناسایی ۱۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

پورتال یک:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از شناسایی ۱۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور در ۲۴ سال گذشته خبر داد. به گزارش پورتال یک به نقل از وبدا، در این اطلاعیه آمده است:تا کنون ۵۹ میلیون و ۱۲۶ هزار و …