چربی سینه در مردان؛ ۵ تمرین برای آب کردن چربی سینه در مردان

اخبار

چربی سینه در مردان؛ ۵ تمرین برای آب کردن چربی سینه در مردان

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه چربی سینه در مردان؛ ۵ تمرین برای آب کردن چربی سینه در مردان را ببینید.

مفیدترین تمرینات برای از بین بردن چربی سینه در مردان یکی از پر تکرارترین کاربران سایت های پزشکی است که به جینوماستیا (بزرگی پستان در مردان) اختصاص دارد. بسیاری از مردان برای شکل دادن به قفسه سینه خود، به سختی می توانند چربی سینه را از بین ببرند. در ادامه این مقاله از بخش پزشکی و ورزشی دکتر سلام، به برخی از تمرینات آزمایش شده در طول زمان برای از بین بردن چربی سینه در مردان اشاره می کنیم. همچنین به سراغ سؤالاتی که اغلب در مورد کاهش چربی سینه پرسیده می شود خواهیم رفت، اما ابتدا بهتر است نگاهی به اصول اولیه داشته باشیم.

انواع بزرگی پستان در مردان

اولین قدم برای از بین بردن چربی سینه در مردان این است که با انواع بزرگی سینه در آقایان آشنا شوید. جینوماستیا، بزرگ شدن پستان ناشی از رشد بیش از حد بافت آن است. علت اصلی رشد بیش از حد بافت پستان در مردان، به سطوح بالای هورمون زنانه استروژن در مردان بر می گردد.

چربی سینه در مردان

در نتیجه ترشح بیش از حد هورمون زنانه، بدن مرد شروع به نشان دادن ویژگی های فیزیکی زن می کند و زنانه شدن پستان مردان، منفی ترین تاثیری است که دیدن می شود. در بدن مردان همیشه حدی از استروژن موجود است، اما برای داشتن ویژگی های فیزیکی خاص مردان مانند سینه تخت و قوی، سطح تستوسترون باید همیشه بالاتر از استروژن باشد.

سدوجینکوماستیا نوعی دیگر از بزرگ شدن پستان مردان بوده و این پدیده هنگامی رخ می دهد که در زیر و اطراف نوک پستان مردان، چربی بیش از حدی شکل گرفته باشد. این نوع از بزرگ شدن پستان لیپوماستیا نیز نامیده می شود. به نظر می رسد این پدیده تقریبا شبیه جینکوماستیا باشد و در واقع یکی از دلایلی که به آن جینکوماستیای کاذب (سدوجینکوماستیا) و جعلی گفته می شود نیز همین موضوع است.

چگونه بدانیم که بزرگی پستان به دلیل چربی سینه در مردان است یا جینکوماستیا؟

علائم انباشته شدن چربی سینه در مردان چیست؟ اگر اندک احساسی دارید که گویی چیزی در زیر نوک پستان شما وجود دارد که باعث شده فرم دادن به سینه هایتان سخت شود، بهترین روش برای تشخیص  اینکه دلیل این سختی چیست، مشورت با دکتر است.

پزشک خانواده یا هر پزشک عمومی نیز می توانند معاینه های فیزیکی را انجام دهند، اما به شدت توصیه می شود با یک پزشک متخصص در جراحی جینکوماستیا مشورت شود. با این حال، اگر فکر می کنید که در بافت سینه مورد غیر طبیعی وجود ندارد، نیازی نیست کاری انجام دهید.

اغلب اوقات هنگامی که مردان با وجود انجام تمرینات سینه نتایج مورد انتظار را دیدن نمی کنند، قاعدتا دلیلی در پس این قضیه پنهان است. در ادامه به یکی از روش هایی اشاره می کنیم که پزشکان برای تایید توده احتمالی در زیر نوک پستان که باعث افزایش حجم آن شده است، استفاده می کنند. لازم به ذکر است که این فهرست فقط برای کسب اطلاعات ارائه شده و هرگز از آن برای خود تشخیصی استفاده نکنید. همیشه بهتر است کار تشخیص توسط یک پزشک آموزش دیده انجام شود.

بیمار در حالی که دستانش زیر سرش است، به نحوی که پشتش به زمین باشد دراز می کشد. با استفاده از انگشت شست و انگشت اشاره، فرد آزمایش کننده به آرامی انگشتان دست خود را از هر دو طرف پستان به یکدیگر نزدیک می کند. در بیماران مبتلا به جینکوماستیا، یک توده لاستیک مانند یا جامد از بافتی که با ترکیب نوک سینه هم مرکز است، احساس می شود. در بیماران در سینه خود چربی دارند، چنین بافتی وجود ندارد.

یافته های مربوط به آزمایش فیزیکی

سدوجینکوماستیا: بزرگی سینه ها هر دو پستان را به یک اندازه درگیر کرده و هنگام لمس کردن نیز بیمار دردی حس نمی کند.

جینکوماستیا: توده ای در زیر نوک سینه وجود دارد که به هنگام دست زدن، ممکن است درد داشته باشد یا خیر.

تمرینات توصیه شده برای از بین بردن چربی سینه در مردان

تمرین های زیر برای آب کردن چربی سینه در مردان مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و توسط متخصصین تناسب اندام بسیار توصیه شده اند. تمام این تمرینات یک نکته مشترک دارند و آن هم این است که قسمت بالایی سینه را هدف قرار می دهند. ممکن است بپرسید چرا؟

در جواب این سوال باید گفت زیرا ما نیاز داریم که چربی سینه در مردان در قسمت پایینی سینه و زیر نوک سینه، ابتدا کشش داشته باشند، سپس توسعه یابند و پس از آن آب شوند. انجام تمرینات برای قسمت بالایی سینه ضمن اینکه باعث کشش قسمت پایینی سینه می شود، در عین حال باعث پهن تر شدن قسمت سینه می شود که نتیجتا منجر به داشتن سینه هایی صاف تر برای مردان می شود. بنابراین بدون نیاز به توضیح بیشتر، اجازه دهید که به ۵ تمرین برتر برای آب کردن چربی سینه برای داشتن سینه هایی صاف و عضلانی نگاهی داشته باشیم.

پولاُوِر با دمبل

پولاُوِر دمبل یکی از تمرینات کلاسیک برای آب کردن چربی های سینه است که همیشه مورد تایید بدنسازان سرشناس مانند آرنولد شوارتزنگر بوده و توسط آنها توصیه شده است. پدر بدنسازی، آرنولد شوارتزنگر با شور و هیجان بسیار از این تمرین حمایت می کند. یک نیمکت صاف را انتخاب کرده و پشت خود را روی آن قرار دهید.

چربی سینه در مردان

– دمبل سبک یا متوسط ​​را بالای سینه نگه داشته و آرنج خود را کمی خم کنید.

– دمبل را به آرامی مانند عکس متحرک به پشت سر خود منتقل کنید.

– اطمینان حاصل کنید که این کار به آرامی انجام شده و شما کشش را در عضلات احساس می کنید.

– این حرکت را ۳ ست با ۱۰ تا ۱۲ تکرار انجام دهید. بهتر است این تمرین ۳ بار در هفته انجام شود.

پرس دمبل با تخت شیبدار برای آب کردن چربی سینه در مردان

پرس دمبل با تخت شیبدار یکی دیگر از تمرین هایی ست که برای آب کردن چربی سینه در مردان در قسمت بالای سینه بسیار عالی بوده و در صورتی که به درستی انجام شود فشار بسیار خوبی به بالا سینه وارد می کند.

چربی سینه در مردان

– بر روی نیمکت شیب قرار بگیرید. دو دمبل سبک یا متوسط را در طرفین خود نگه دارید و دستانتان را به شکلی عادی حفظ کنید.

– در یک حرکت انفجاری ( نه سریع!) دمبل ها را به سمت بالا ببرید (پرس کنید) و اطمینان حاصل کنید که به سینه تان فشار وارد شده است.

– در هنگام بالا بردن دمبل ها نفس را به تو داده و هنگام پایین آوردن نفس را بیرون دهید.

– دمبل ها را به آرامی پایین بیاورید. زاویه نیمکت باید در حدود ۴۵ درجه باشد، اما این به خود فرد نیز بستگی دارد. زاویه ای را انتخاب کنید که بتوانید بهترین تاثیر ممکن را در بالا سینه خود احساس کنید.

– این حرکت را ۳ ست با ۱۰ تا ۱۲ تکرار انجام دهید. بهتر است این تمرین ۳ بار در هفته انجام شود.

پرس بالا سینه هالتر تخت شیب دار

یکی دیگر از تمرینات مفید برای آب کردن چربی سینه در مردان ، پرس بالا سینه هالتر تخت شیبدار است. ممکن است بپرسید تفاوت این حرکت با پرس سینه معمولی و صاف چیست. پرس سینه معمولی روی تخت صاف، به بالا سینه تمرکز نمی کند، اما پرس بالا سینه هالتر روی تخت شیبدار به این قسمت تمرکز داشته و ما برای شکل دادن به بالا سینه و کاهش افتادگی سینه، نیاز به نوع شیبدار آن داریم.

چربی سینه در مردان

چربی سینه در مردان

– در یک حرکت انفجاری، هالتر را به سمت بالا فشار دهید و مطمئن شوید که فشار را بر روی بالا سینه خود احساس می کنید.

– در هنگام بالا بردن هالتر نفس را به تو داده و هنگام پایین آوردن نفس را بیرون دهید.

– هالتر را به آرامی پایین بیاورید.

-هالتر را مجددا به بالا فشار دهید و باز هم مطمئن شوید که فشار لازم به عضلات بالا سینه تان وارد می شود.

– این چرخه را تکرار کنید.

زاویه نیمکت باید حدود ۴۵ درجه باشد، اما این به فرد نیز بستگی دارد. زاویه ای را انتخاب کنید که بتوانید بهترین تاثیر ممکن را در بالا سینه خود احساس کنید. این حرکت را ۳ ست با ۱۰ تا ۱۲ تکرار انجام دهید. بهتر است این تمرین ۳ بار در هفته انجام شود.

پرس سینه شیبدار با اسمیت

پرس سینه شیبدار با اسمیت نیز یکی دیگر از تمریناتی ست که برای آب کردن چربی سینه در مردان انجام می شود و یکی از مزایای این حرکت این است که شما در این حرکت الگوی حرکت را می دانید و از آنجایی که وزن کمی را بالا میبرید نیاز به کمک کسی ندارید.

چربی سینه در مردان

چربی سینه در مردان

– یک نیمکت تنظیم شدنی را زیر دستگاه اسمیت قرار دهید.

– هالتر را طوری بگیرید که دستهایتان کمی بیش از عرض شانه هایتان باز باشد.

– به آرامی هالتر را پایین بیاورید، اما اجازه ندهید که به قفسه سینه تان برخورد داشته باشد.

– هالتر را در یک حرکت انفجاری به بالا فشار دهید.

هنگامی که هالتر را به بالا فشار میدهید نفس را به داخل داده و هنگام پایین آوردن آن، نفس را به بیرون دهید. این حرکت را در دفعات اول، سه ست با ۱۰-۱۲ تکرار در هر ست انجام دهید.

این تمرین را ۳ بار در هفته انجام دهید.

شنای شیبدار برای از بین بردن چربی سینه در مردان

یکی دیگر از تمرینات ساده و کلاسیک برای آب کردن چربی سینه در مردان ، حرک شنای شیبار است. این حرکت با شنای معمولی تفاوتی ندارد، غیر از اینکه پاها باید بر روی یک سطح بلند مانند نیمکت قرار داشته باشند.

چربی سینه در مردان

چربی سینه در مردان

– هنگام شنا رفتن، اطمینان حاصل کنید که پشتتان صاف باشد.

– دست ها باید کمی بیشتر از عرض شانه ها باز باشند.

– عرض شانه ها را تنظیم کنید و عرض های مختلف را امتحان کرده تا ببینید کدام یک برای شما بیشترین اثر را دارد. این حرکت را در دفعات اول، سه ست با ۱۰-۱۲ تکرار در هر ست انجام دهید

این تمرین را ۳ بار در هفته انجام دهید.

افزایش سرعت آب شدن چربی سینه در مردان

قبل از توضیح در مورد چگونگی افزایش سرعت آب کردن چربی ها، ما باید به عوامل مختلفی که در فرایند آب کردن چربی ها به تاثیر دارند، اشراف داشته باشیم. یکی از تصورات غلطی که در مورد چربی بدن وجود دارد این است که چربی ذخیره شده در تمام قسمت های بدن یکسان است.

چربی های سینه و شکم یکی از سخت ترین ها برای آب کردن است و این بدان دلیل است که آنها برای آب شدن نیاز به سطح بالایی از متابولیسم و ​​درجه بالاتر لیپولیز (تجزیه چربی) دارند. چربی های سینه یک آنزیم نیز به اسم آروماتاز ​​را آزاد می کند که تستوسترون را به استروژن تبدیل کرده و هنگامی که استروژن بیش از حد تولید می شود، خود را به چربی های سینه متصل می کند و این باعث رشد بافت سینه یا جینکوماستیا می شود.

بعضی از مردان نیز استعداد بیشتری برای ذخیره چربی بدن در سینه هستند. اگر قصد دارید برای از بین بردن چربی های سینه از مکمل استفاده کنید، می توانید از مکمل جینکترول استفاده کنید؛ این یک مکمل تهیه شده با مواد طبیعی است که انحصارا برای سوزاندن چربی های سینه استفاده می شود.

البته لازم بع ذکر است که حتما قبل از مصرف هر دارو و مکملی با پزشک و مربی بدنسازی خود مشورت کنید. پیشنهاد می کنم مقاله های بزرگی سینه در آقایان (ژنیکوماستی) و ژنیکوماستی و کاهش سایز سینه در مردان + فیلم را نیز مطالعه کنید.

آیا شما هم درگیر آب کردن چربی سینه در مردان هستید؟ برای رسیدن به هدف خود چه راهکارهایی را پیش گرفته اید؟ برای این منظور چه تمرینات ورزشی دیگری را می شناسید؟ حتما تجربیات و نظرات خود را با دیگر کاربران ما به اشتراک بگذارید.

چربی سینه در مردان؛ ۵ تمرین برای آب کردن چربی سینه در مردان

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره چربی سینه در مردان؛ ۵ تمرین برای آب کردن چربی سینه در مردان با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
روحانی: اینکه بگویند سیاست خارجی بی فایده است و ما مشکلات را حل می کنیم، ممکن نیست

تلاش دولت این بود که امید را نسبت به آینده به وجود آورد و جلوی برخورد نظامی و جنگ را بگیرد و این کار را روزانه انجام داده است یعنی امروز و دیروز؛ لینک منبع- [عصرایران][فرارو] مشکلات جنسی با این عادات غذایی زنجان قهرمان مسابقات بدمینتون جوانان پسر کشور در …

اخبار
حضور «فروشنده‌های خاص» در بازار مسکن

مشاوران املاک از افزایش اندک تعداد فروشنده‌های پول لازم در بازار مسکن خبر می‌دهند. لینک منبع- [عصرایران][فرارو] این ترکیب بیش از ده بیماری را درمان میکند چشمه اشک چشم من

اخبار
مهلت ثبت نام یارانه معیشتی تا ۳۰ دی ماه

ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی وزارت کار زمان ثبت نام را تا پایان دی ماه تمدید کرد. امروز سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی از تمدید مهلت ثبت درخواست در سامانه معیشتی hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند …