پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

سلامت

پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد را ببینید.

نقش مادر و پدر در زندگی فرزندان، غیر قابل انکار است. هر کدام از این دو، جایگاه و تاثیر خود را در زندگی فرزندان دارند. این مقاله به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید تاثیرات پدر غایب در زندگی دختران چیست.
برخی از دخترها با فکر به دوران کودکی‌شان به خاطر می‌آورند که فکر می‌کردند پدرشان آن‌ها را دوست ندارد. به نظر برسد هرگز این راز عمیق و تاریک را به زبان نیاورند، اما همیشه درون آن‌ها چرکین است.
وسواس غذایی، اعتماد به نفس پایین، اضطراب اجتماعی و افسردگی می‌تواند از اثرات پدر غایب باشد.
چه پدری از نظر فیزیکی غایب باشد، چه از نظر معنوی، غیبت او اثری محو نشدنی در روان دختر در بزرگسالی خواهد داشت.

تاثیرات پدر غایب بر زندگی دختران
در ادامه، شش تاثیر پدر غایب را در زندگی دختران برایتان بیان می‌کنیم:

پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد
۱- مشکلات عزت نفس
بر اساس گفته‌های روانشانسان و مشاوران طلاق، بچه‌ها اغلب وقتی پدر خانه را ترک می‌کند و کمتر درگیر زندگی آن‌ها می‌شود، خود را سرزنش می‌کنند.

از نظر علمی، شخصی، حرفه‌ای، جسمانی، اجتماعی و عاشقانه، اگر یک زن رابطه سالمی با پدرش برقرار نکند، عزت نفس او در هر شرایطی کاهش می‌یابد.

وقتی توضیحی در مورد دلیل رفتن پدر به آن‌ها داده نمی‌شود، سناریوی خود را می‌سازند و به سرعت به این نتیجه می‌رسند که این تقصیر آن‌هاست و دوست‌داشتنی نیستند.
این موضوع به‌ویژه برای دختران صادق است. مطالعات بی‌شماری نشان داده‌اند که غیبت پدر تاثیر بسیار منفی بر عزت نفس دختران دارد. اعتماد آن‌ها به توانایی‌ها و ارزش خود به عنوان یک انسان می‌تواند تا حد زیادی کاهش یابد.
از نظر علمی، شخصی، حرفه‌ای، جسمانی، اجتماعی و عاشقانه، اگر یک زن رابطه سالمی با پدرش برقرار نکند، عزت نفس او در هر شرایطی کاهش می‌یابد.


بیشتر بخوانید: اهمیت عزت نفس داشتن کودکان/ ویدئو


پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

۲- دختران با پدران غایب برای ایجاد و حفظ روابط تلاش می‌کنند
دخترهایی که با پدران غایب بزرگ شده‌اند، در ایجاد روابط پایدار با مشکل مواجه می‌شوند. به این دلیل که آن‌ها از نداشتن پدر زخمی شده‌اند، نمی‌خواهند دوباره آسیب ببینند.
آن‌ها آگاهانه، یا ناخودآگاه از نزدیک شدن به افراد اجتناب می‌کنند. ممکن است روابط سطحی ایجاد کنند که در آن کمی از خود را آشکار می‌کنند و تلاش بسیار کمی برای شناخت دیگران انجام می‌دهند.
این دخترها ممکن است به عنوان راهی برای جلب توجه مردان، بدون درگیر شدن عاطفی، بی‌بند و بار شوند.


پیشنهاد ویژه: آشنایی با متخصصان روانشناسی در کلینیک پورتال یک


پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

۳- بیشتر در معرض اختلالات میل کردن هستند
دخترانی که پدرانی دارند از نظر جسمی، یا عاطفی غایب هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات میل کردن هستند.
بی‌اشتهایی عصبی، پرخوری عصبی، پرخوری، بدشکلی بدن و سایر اختلالات میل کردن، همگی در صورتی که دختری هنگام بزرگ شدن شخصیت پدر را در کنار خود نداشته باشد، محتمل‌تر می‌شود.
این دختران دو برابر بیشتر در معرض چاقی قرار دارند. به این دلیل که اشتیاق برای داشتن رابطه نزدیک با پدر رد می‌شود، ممکن است این دخترها دچار یک پوچی عمیق و یک ناامنی عمیق شوند.
آن‌ها از خود می‌پرسند: چه بلایی سر من آمده که پدر خودم مرا دوست ندارد؟ اگر متفاوت به نظر می‌رسیدم، اگر لاغر بودم، آیا عشق بابا را به دست می‌آوردم؟
آن‌ها رژیم می‌گیرند تا لاغر شوند و همیشه در مورد غذا وسواس دارند.


بیشتر بخوانید: آیا مشکلات پدر و پسری نیاز به مشاوره دارد؟ ۴راهکار برای بهبود روابط


پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

۴- دختران پدران غایب بیشتر در معرض افسردگی هستند
دخترانی که با پدرانی بزرگ شده‌اند که از نظر عاطفی، یا جسمی غایب بودند، در بزرگسالی بیشتر با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

اگر آن‌ها با علت غم و اندوه خود در رابطه با پدر غایب، مقابله نکنند، ممکن است هرگز نتوانند روابط سالمی با مردان داشته باشند.

به این دلیل که این بانوان از رها شدن و طرد شدن می‌ترسند، اغلب خود را از نظر عاطفی منزوی می‌کنند.
آن‌ها از روابط عاشقانه سالم اجتناب می‌کنند، چون احساس شایستگی ندارند و از آسیب تماشا می‌ترسند، اما ممکن است وارد روابط ناسالم شوند که در نهایت منجر به دل‌شکستگی می‌شود.
در هر دو سناریو، آن‌ها در معرض خطر عاطفی هستند و اغلب افسرده می‌شوند. اگر آن‌ها با علت غم و اندوه خود در رابطه با پدر غایب، مقابله نکنند، ممکن است هرگز نتوانند روابط سالمی با مردان داشته باشند.
علاوه بر همه این‌ها، داده‌ها نشان می‌دهد که احتمال خودکشی در کودکان بدون پدر به نسبت سایر کودکان، بیش از دو برابر بیشتر است.
از هر سه زن، یک زن خود را بی‌پدر می‌بیند و با احساس رها شدن دست و پنجه نرم می‌کند.


بیشتر بخوانید: نشانه های افسردگی در کودکان چیست؟


پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

۵- احتمال اینکه از نظر جنسی زودتر فعال شوند، بیشتر است
دخترانی که به پدران خود نزدیک هستند، درگیر شدن در روابط جنسی را به تعویق می‌اندازند، برای ازدواج و بچه‌دار شدن بیشتر صبر می‌کنند و ازدواج آن‌ها از نظر عاطفی رضایت‌بخش‌تر، پایدارتر و طولانی‌تر است.
این دختران به دنبال عشق و اعتباری هستند که هرگز از پدرشان دریافت نکرده‌اند. به دنبال جایگزینی برای مردی هستند که هرگز به آن‌ها نگفته «دوستت دارم» یا «تو زیبا هستی».


بیشتر بخوانید: ارتباط پدر با دختر چگونه باید باشد؟


پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

۶- آن‌ها مستعد اعتیاد هستند
مانند افسردگی، اختلالات میل کردن و عزت نفس پایین، نبود پدر می‌تواند دختر را در یک الگوی تکراری منفی گرفتار کند که نمی‌تواند به راحتی از آن خارج شود و برای خوددرمانی به مواد مخدر روی بیاورد.
نه تنها کودکانی که پدر غایب دارند، حدود چهار برابر بیشتر احتمال دارد که فقیر باشند، همچنین نوجوانان بدون پدر ۶۹درصد بیشتر احتمال دارد مواد مخدر مصرف کنند و ۷۶درصد بیشتر احتمال دارد که مرتکب جرم شوند.


بیشتر بخوانید: اعتیاد کودکان در ایران، اصلی ترین دلیل


پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

آیا یک دختر می تواند در شرایط داشتن پدر غایب نجات پیدا کند؟
برای بهبودی از داشتن پدر غایب، یک زن باید یاد بگیرد که چگونه برای خودش پدری کند و نوع عشقی را که پدر ارائه می‌کند به خودش ارائه بدهد.
این یک فرآیند مادام‌العمر است، اما با حمایت مناسب، ابزار و حوصله، این اتفاق کاملا ممکن است. همانطور که گفته شد، اندوه و درد هرگز از بین نمی‌رود، فقط تغییر می‌کند.
دختری که پدرش او را رها کرده است، می‌تواند رشد کند، شکوفا شود، یاد بگیرد، برتر باشد، موفق شود، دوست داشته باشد و دوست داشته شود.
دخترانی با پدر غایب هم می‌توانند زندگی شگفت‌انگیزی داشته باشد، وقتی بفهمند که مشکل، آن‌ها نیستند، بلکه مشکل پدر آن‌ها است.
این اولین قدم به سوی شفا است.

به کلینیک پورتال یک سر بزنید.

پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره پدر غایب و تاثیرهایی که بر زندگی دختران دارد با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید!

۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید! را ببینید. مجله دلتا: انتخاب نوع غذا در برنامه غذایی روزانه از اهمیت خاصی برخوردار است. …

سلامت
زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید

زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید را ببینید. زیباترین بانوان سیاستمدار جهان خبرنامه: سیاستمداران افرادی هستند که به داشتن برنامه های زیاد و زندگی شلوغ و پر از کار و گرفتاری شهرت دارند. گاه تصور می‌شود …

سلامت
با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید!

با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید! را ببینید. چشمک: رشد مجدد موهای نازک: نازک شدن مو یکی از مشکلات رایجی است که هر فردی صرف نظر از سن …