هشدار؛ مراجعان روزانه سرپایی کرونا در تهران به بیش از ۱۰هزار نفر رسید

مطالب جدیدپورتال یک: فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران نسبت به افزایش بیماران سرپایی مبتلا به کرونا هشدار داد و گفت: مدت ها بود که تعداد مراجعان روزانه سرپایی کرونا در تهران به کمتر از ۱۰ هزار نفر رسیده بود که این تعداد در روز گذشته به بیش از ۱۰ هزار نفر رسید.

به گزارش پورتال یک، دکتر علیرضا زالی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: افزایش مراجعان سرپایی کرونا در تهران به عنوان هشدار باید تلقی کرد و روز گذشته برای اولین بار پس از چندین روز، باردیگر تعداد مراجعان سرپایی از عدد ۱۰ هزار نفر بیشتر شده است.

وی با بیان این که افزایش آمار بیماران کرونایی در شهر و استان تهران رخ داده است، گفت: در چهارمین هفته خرداد نسبت به هفته اول خرداد ماه ۹ درصد افزایش مراجعان کرونا را داشتیم و همچنین در هفته سوم خرداد ماه نسبت به هفته اول خرداد ماه ۳.۳ درصد افزایش را شاهد بودیم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین گفت: میزان مراجعین بستری هم در ۴۸ ساعت گذشته روبه افزایش بوده است.

زالی ادامه داد: در حال حاضر در تهران ۴ هزار و ۵۰۰ نفر بیمار کرونایی بستری داریم که از این تعداد ۱۹۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. تعداد موارد جدید بستری روز گذشته در تهران به عدد ۹۸۰ بیمار رسیده است.

تهران همچنان نارنجی است

این پزشک متخصص افزود: در حال حاضر در شرق استان تهران، شهر دماوند و فیروزکوه دارای وضعیت قرمز کرونایی هستند و آخرین بررسی های ما نشان می دهد که بقیه شهرهای استان تهران از جمله شهر تهران نارنجی هستند.

وی از مردم خواست همچنان توصیه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها را به طور جدی رعایت کنند.

لازم به ذکر است، براساس آخرین آمار وزارت بهداشت در روز دوشنبه ( ۷ تیرماه )، ۱۴۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۸۴ هزار و ۱۲۷ نفر رسید.

براین اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۹۲ هزار و ۸۰۹ نفر رسید و تا کنون ۲ میلیون ۸۶۲ هزار و ۲۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند و سه هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.لینک منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
تنفس هوای مطلوب در تهران طی اولین روز زمستان

پورتال یک:با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز ( اول دی ماه) وزش با سبب بهبود کیفیت هوا و برقراری شرایط قابل قبول شده است. ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (اول دی ماه) با وزش باد مؤثر، کیفیت …

مطالب جدید
انتقاد سازمان جنگل‌ها از میزان اعتبارات جنگل‌های شمال در لایحه بودجه

پورتال یک:پس از انتشار لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، سهم جنگل‌ها از این لایحه در قالب برنامه حفاظت، احیا و بهره‌برداری جنگل‌ها و مراتع کنار گذاشته‌ شده است اما برخی عبارات در این لایحه به صورت دقیق تشریح نشده‌است و تعاریف کلی و مبهمی برای توضیح این برنامه دیده‌می‌شود. به همین …

مطالب جدید
فوت ۵۰ بیمار کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته/ شناسایی ۱۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

پورتال یک:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از شناسایی ۱۹۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور در ۲۴ سال گذشته خبر داد. به گزارش پورتال یک به نقل از وبدا، در این اطلاعیه آمده است:تا کنون ۵۹ میلیون و ۱۲۶ هزار و …