مردم در ناصر خسرو به دنبال واکسن نباشندپورتال یک: سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مردم به هیچ عنوان اقدام به خرید واکسن کرونا از بازار سیاه نکنند چون خطر مرگ برای آنها به همراه دارد.

به گزارش پورتال یک به نقل از ایلنا، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به فروش داروهای کرونا در بازار سیاه، بیان کرد: در مورد واکسن کرونا، با توجه به نگرانی که امکان دارد در بین مردم وجود داشته باشد، افراد سود جو در خیلی از کشورها مبادرت به انواع کلاهبرداری‌ها از طریق فضای مجازی و حتی بازار سیاه کردند.

وی ادامه داد: گزارش‌هایی از آمریکا و اروپا در روزهای گذشته در رسانه‌ها درج شده، در کشور ما هم در فضای مجازی و بازار سیاه تهران به اسم ناصرخسروی تهران چنین موضوعی شکل گرفته که طبق اطلاعات میدانی که ما داریم، به هیچ وجه چنین موردی تا کنون وجود ندارد و ما این هشدار را به مردم خواهیم داد که حتی اگر کالایی با جلد و برچسب مشخص تحت عنوان واکسن آنفلوآنزا و کرونا عرضه شد، به احتمال قوی جعلی خواهد بود.

جهانپور افزود: در گام بعد هم اگر چنین مواردی در بازا سیاه دیدن شود، با توجه به شرایط خاص نگهداری واکسن کرونا این داروها به دلیل حمل غیر استاندارد به هیچ وجه قابل استفاده نیست و علاوه بر اینکه اثر بخش نیست، خطر سلامتی هم خواهد داشت.

وی افزود: قطعا هر زمان که واکسن کرونا از مسیر قانونی وارد بشود، اطلاع رسانی خواهد شد و در غیر این اگر از مسیرهای غیر اصولی مردم تهیه کنند امکان دارد با خطر مرگ روبه رو شوند.لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن