مدلینگ صورت چیست؟ ۶ روش پرکاربرد

سلامت

مدلینگ صورت چیست؟ ۶ روش پرکاربرد

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه مدلینگ صورت چیست؟ ۶ روش پرکاربرد را ببینید.

مدلینگ صورت در سال‌های اخیر خیلی میان خانم‌ها و آقایان جوان باب شده است. بسیاری از بلاگرها کانتورینگ را با لوازم آرایش انجام می‌دهند؛ با این‌حال اصلاح زوایای صورت با روش‌های سرپایی زیبایی هم، بسیار طرفدار دارد. این روش‌ها نه تنها دوام بیشتری دارند؛ بلکه بسیار دقیق انجام می‌شوند. در ادامه با ۶ مورد از رایج‌ترین روش‌های مدلینگ صورت آشنا می‌شویم.

روش‌های مدلینگ صورت چیست؟

برای مدلینگ صورت ۶ روش عمده وجود دارد؛ هر یک از این متدها، مزایا و معایب خودشان را دارند که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم. 

 • تزریق ژل 
 • کیبلا
 • بوتاکس
 • کول اسکالپتینگ
 • پیوند چربی
 • امواج رادیویی

مطالب پیشنهادی: تزریق ژل و بوتاکس، بهترین زمان کی است؟


۱٫ مادلینگ صورت با ژل

برای مدلینگ صورت با ژل هیالورونیک اسید؛ باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید؛ پزشک بعد از این‌که مارک ژل را انتخاب کنید؛ قسمت‌های مشخصی از صورت را ژل می‌زند که حجم تحلیل رفته در صورت به آن باز گردد. برای این منظور فیلر ژل را به شقیقه‌ها، گونه‌ها و فک می‌زنند.

دوام فیلر چقدر است؟ 

فیلرهای صورت، حدود ۶ ماه تا ۱ سال ماندگاری دارند؛ بنابراین اگر می‌خواهید مادلینگ صورت را انجام دهید؛ بهتر است به ترمیم آن هم فکر کنید. تزریق ژل به صورت، حدود ۱ ساعت طول می‌کشد. بنابراین برای انجام مدلینگ صورت، نیازی به مرخصی گرفتن ندارید.

مادلینگ صورت با ژل مدلینگ صورت چیست؟ 6 روش پرکاربرد

۲٫ مدلینگ صورت با تزریق چربی

به عنوان فیلر می‌توان از چربی بدن خود فرد هم استفاده کرد. مدلینگ صورت با چربی هم درست مانند روش تزریق ژل است. فیلر چربی، درست در همان مناطق که ژل تزریق می‌شود؛ تزریق می‌شود. برای استخراج چربی از بدن، از روش لیپوساکشن، استفاده می‌شود.


مطالب پیشنهادی: تزریق چربی به صورت، دانستنی‌های مفید برای خانم‌ها


تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد؟

هنگامی که چربی  قسمتی از بدن استخراج می‌‎شود و در جای دیگری از بدن، تزریق می‌شود؛ می‌توان دوام خوبی را از آن انتظار داشت. تحقیقات نشان داده که ۵۰ تا ۸۰ درصد سلول‌های چربی استخراجی و تزریقی به بخش‌های دیگر بدن، زنده می‌مانند و تا آخر عمر فرد، درست مانند یک بافت زنده، عمل می‌کنند. 

مدلینگ صورت چیست؟ 6 روش پرکاربرد

۳٫ مدلینگ صورت با بوتاکس

اگر دوست دارید، مدلینگ صورت را انجام دهید؛ می‌توانید از دکتر خود، روش تزریق بوتاکس را هم بخواهید. تزریق بوتاکس به عضله ماستر (عضله بزرگی که در فک به جویدن کمک می‌کند) باعث آتروفی آن در طول گذشت زمان شود؛ به این ترتیب کم کم فک فرد، از نمای مربعی، شبیه قلب می‌شود. بوتاکس را می‌توان به عضله چانه نیز تزریق کرد تا چین و چروک آن کاهش یابد. هنگام مدلینگ صورت با بوتاکس درناحیه پایینی صورت، چانه به سمت جلو کشیده می‌شود؛ نتیجه نهایی بوتاکس هم درست مانند مدلینگ با فیلر است.


مطالب پیشنهادی: فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید


مدلینگ صورت مردانه

مادلینگ صورت با ژل برای مردان، هم خیلی کاربرد دارد. برای این منظور انواع فیلر را به قسمت شقیقه، چانه و فک مردان تزریق می‌کنند. هنگامی که این نواحی پر شوند؛ نمای نهایی مدلینگ صورت مردانه، جوان و جذاب خواهد شد. 

مادلینگ صورت چیست  مدلینگ صورت چیست؟ 6 روش پرکاربرد

۴٫ کیبلا برای مدلینگ صورت 

اگر قسمت‌ای که می‌خواهید مادلینگ صورت را روی آن انجام دهید؛ در اطراف چانه است؛ می‌توانید تزریق اسید دئوکسی کولیک را هم امتحان کنید. این ماده نوعی حلال چربی است که چربی‌سوزی موضعی انجام می‌دهد.


مطالب پیشنهادی: آنچه در مورد تزریق چربی به صورت باید دانست!


لیپوساکشن برای مدلیتگ صورت

لیپوساکشن نیز برای قسمت غبغب و چانه می‌تواند استفاده شود؛ با این حال گاهی لیپوساکشن در صورت می‌تواند سطوحی ناهماهنگ ایجاد کند. بنابراین، توصیه می‌شود برای افرادی که مقدار چربی زیر چانه‌شان کم است؛ تزریق کیبلا به کار رود.

مدلینگ صورت چیست؟ 6 روش پرکاربرد

۵٫ مادلینگ صورت با کول اسکالپتینگ 

مدلینگ صورت به روش کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز یکی از روش‌های مرسوم در کلینیک‌های زیبایی است. این نوع کانتور که برای از کاهش چربی‌های قسمت پایین صورت و گردن، استفاده می‌شود؛ می‌تواند حدود ۲۰ درصد چربی‌های قسمت را کاهش دهد. در این روش چربی‌های قسمت چانه به صورت انتخابی، منجمد شده و کاهش می‌یابند.


مطالب پیشنهادی: تزریق چربی به صورت، دانستنی‌های مفید برای خانم‌ها


ماندگاری کول اسکالپتینگ

 • این روش مادلینگ صورت بیشتر از ۴۵ دقیقه طول نمی‌کشد.
 • عوارض جانبی آن می‌تواند شامل قرمزی، تورم، بی‌حسی و گزگز باشد.
 • ماندگاری کرایولیپولیز یا کول اسکالپتینگ دائمی است.
 • برای تماشا نتیجه نهایی باید ۴ ماه صبر کنید.

۶٫ فرکانس رادیویی برای مادلینگ صورت

آخرین روش مدلینگ صورت استفاده از فرکانس رادیویی است. در این متد کانتور، انرژی الکتریکی یک دستگاه، سبب تولید گرما می‌شود. این گرما پوست را سفت می‌کند؛ چراکه آسیب ناشی از گرما در پوست، سبب ایجاد کلاژن می‌شود. این روند، پوست را حجیم و سفت می‌کند و نتیجه‌ای خارق‌العاده دارد. می‌توانید برای مشاوره درباره آن از پزشکان کلینیک پوست، مو و زیبایی پورتال یک کمک بگیرید.

عوارض مدلینگ صورت چیست؟ مدلینگ صورت چیست؟ 6 روش پرکاربرد

مادلینگ صورت گرد چطور انجام می‌شود؟

برای استفاده از دستگاه‌های امواج رادیویی باید یکی از روش‌های تهاجمی یا غیرتهاجمی را انتخاب کرد. هر کدام از این روش‌ها می‌توانند، در مادلینگ صورت گرد استفاده شوند.

 • روش غیرتهاجمی: پدل‌های موضعی روی پوست، قرار می‌گیرند. این روش تقریبا ساده و بی‌درد است و دوره نقاهتی ندارد.
 • روش تهاجمی: میکرونیدلینگ یا لوله‌های کوچک زیر پوست قرار می‌گیرند. در این روش برای بهبودی به ۷ روز زمان نیاز دارید.

هر دوی این روش‌های بی‌خطر اند و حداقل تا ۶ ماه اثرات آن‌ها را تماشا نخواهید کرد. نتیجه این درمان‌ها، دائمی نیستند؛ پوست در ابتدا سفت می‌شود اما با گذشت زمان دوباره شل می‌شود. هرکسی که مدلینگ صورت با فرکانس رادیویی را بخواهد انجام دهد؛ در طول عمر، چندین بار باید، انجامش دهد.

عوارض مدلینگ صورت چیست؟

هیچ کدام از این روش‌های مادلینگ صورت، خطر شدیدی ندارند؛ تنها برخی واکنش‌های حساسیتی ممکن است بعد از انجام آنها، ایجاد شود که موقتی و قابل مهار است.

مطالب پیشنهادی: بهترین دکتر تزریق ژل لب روسی چه مواردی را باید رعایت کند؟

مدلینگ صورت چیست؟ ۶ روش پرکاربرد

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره مدلینگ صورت چیست؟ ۶ روش پرکاربرد با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟

چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه چگونه از لباس‌های گران‌قیمت نگه‌داری کنیم؟ را ببینید. چگونه از لباس‌هایمان نگه‌داری کنیم مجله مد کمد سارک: تغییر فصل نشان دهنده زمان چرخش کمدهای پاییز/زمستان و بهار/تابستان است.  اغلب لباس‌ها یکی از این دو نیمه سال …

سلامت
انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت!

انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه انواع روش‌های تعیین جنسیت قبل از بارداری و درصد موفقیت! را ببینید. به‌لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، روش‌های مختلفی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری هستند که دیگر نیازی نیست مانند گذشته …

سلامت
این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند.

این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند. سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه این بازیگران زن انتقام‌گیرنده‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی را بازی کردند. را ببینید. برترین‌ها: فیلم‌های سینمایی بسیاری با محوریت بانوان و مادران در طول این سال‌ها ساخته و در سینماها اکران …