لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

سلامت

لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟ را ببینید.

امروزه بسیاری از بانوان و مردان، دنبال روش‌های جدیدی می‌گردند که به کمک آن‌ها جوان‌تر و زیباتر به نظر برسند. افتادگی چشم و ابرو یکی از نشانه‌های پیری است که با عمل لیفت چشم یا شقیقه به راحتی برطرف می‌شود، اما لیفت چشم چیست و عمل لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • لیفت چشم چیست؟ چگونه انجام می‌شود و چه نتایجی دارد؟
 • لیفت چشم یا شقیقه بیشتر برای چه کسانی مناسب است؟
 • جراحی لیفت چشم یا شقیقه چقدر طول می‌کشد؟
 • آیا جای بخیه باقی می‌ماند؟
 • آیا جراحی لیفت چشم یا شقیقه درد دارد؟
 • عوارض بعد از عمل لیفت چشم چیست؟
 • آیا جراحی چشم یا شقیقه خطرناک است؟

امروزه بسیاری از بانوان و مردان، دنبال روش‌های جدیدی می‌گردند که به کمک آن‌ها جوان‌تر و زیباتر به نظر برسند. افتادگی چشم و ابرو یکی از نشانه‌های پیری است که با عمل لیفت چشم یا شقیقه به راحتی برطرف می‌شود.


بیشتر بخوانید: روش‌های جوانسازی صورت، کدامند؟


البته ممکن است بعضی از افراد شیوه‌های کلاسیک لیفت چشم را بیشتر ترجیح دهند یا در سن جوانی دوست داشته باشند چشم و ابروهایشان کشیده‌تر به نظر برسد. بنابراین تصمیم‌گیری درباره‌ی جزئیات و نوع لیفت چشم، کاملاً به سلیقه شخصی هر فرد بستگی دارد.

                                  عمل لیفت چشم

لیفت چشم چیست؟ چگونه انجام می‌شود و چه نتایجی دارد؟

قبل از این که بگوییم لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود، لازم است تعریفی جامع و اصولی از آن ارائه دهیم. در واقع لیفت چشم یا شقیقه نوعی جراحی زیبایی است که تنها با یک برش کوچک و مخفی بین موها انجام می‌گیرد و طی آن یک سوم پیشانی و ابرو لیفت می‌شود.

دوران ریکاوری بعد از این جراحی حدود یک هفته است و این جراحی ممکن است نتایج متنوعی داشته باشد. از جمله:

 • کاهش چین و چروک‌ها و افتادگی ابرو و پیشانی و گوشه‌های چشم
 • صاف کردن پیشانی
 • بالا بردن یک سوم ابرو یعنی لیفت چشم و ابرو
 • بالا بردن یا برجسته کردن گونه‌های افتاده
 • حذف یا کاهش افتادگی پلک بالایی چشم
 • صاف کردن چین و چروک‌های پنجه‌ای-شکل اطراف چشم
 • بزرگ‌ نشان دادن چشم‌های باریک یا خواب‌آلود-مانند

                                  قبل و بعد از عمل لیفت چشم


بیشتر بخوانید: چین و چروک صورت بانوان، راهکارهایی برای رفع


اما لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟ لیفت شقیقه، تمام این کارها را فقط به کمک چند برش کوچک و پنهان در خط رشد مو انجام می‌دهد. در نتیجه اغلب برای افرادی مناسب است که یا می‌خواهند طبیعی به نظر برسند یا چند جراحی دیگر نیز می‌خواهند در کنار آن انجام دهند.

لیفت شقیقه اغلب به همراه لیفت چشم انجام می‌شود که به آن بلفاروپلاستی هم می‌گویند. همان طور که از اسمش پیدا است، لیفت چشم روی چشم و پلک تاثیر می‌گذارد و در واقع می‌تواند مکمل کار بوتاکس و سایر فیلرهای پوستی باشد. در نتیجه قادر است خط‌وط و چین و چروک‌های عمیق‌تر وسط پیشانی و بین دو ابرو را از بین ببرد.


بیشتر بخوانید: قیمت انواع بوتاکس، راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهتر


به طور کلی تعداد و طول برش‌های لازم، به نیاز‌های مراجعه کننده بستگی دارد. هم‌چنین در اکثر موارد، محل برش‌ها حداقل یک سانتی‌متر پشت خط رویش مو مخفی شده‌اند. از آن جایی که در این نوع جراحی فقط دو برش کوچک در هر طرف سر صورت می‌گیرد، نیاز به بیهوشی عمومی ندارد و در عوض بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود. دوران نقاهت و ریکاوری بعد از عمل هم معمولاً کوتاه‌مدت است.


بیشتر بخوانید: هزینه لیفت ابرو با نخ، همراه با تشریح چگونگی انجام


با توجه به این که لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود، باید گفت تعداد برش‌ها در این جراحی حداقل است اما همین برش‌های کوچک قادرند نتایج بسیاری داشته باشند. مثلاً بعد از عمل علاوه بر از بین رفتن چین و چروک‌ها، چشم‌ها زیباتر و ابروها کشیده ‌تر به نظر می‌رسند و به طور کلی ظاهر فرد جوان می‌شود.

                                  قبل و پس از لیفت چشم

پاسخ به چند سوال رایج درباره لیفت چشم و شقیقه

حالا که جواب سوال لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود را پیدا کردیم و با نتایج آن هم آشنا شدیم، به چند سوال رایج پیرامون این عمل پاسخ می‌دهیم.

لیفت چشم یا شقیقه بیشتر برای چه کسانی مناسب است؟

هیچ شرط خاصی برای انجام این جراحی وجود ندارد. مرد یا زن، اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند می‌توانند این عمل را انجام دهند.

هیچ شرط خاصی برای انجام این جراحی وجود ندارد. مرد یا زن، اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند می‌توانند این عمل را انجام دهند. همان طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، انجام عمل‌های زیبایی کاملا به انتخاب و سلیقه هر فرد بستگی دارد.

جراحی لیفت چشم یا شقیقه چقدر طول می‌کشد؟

پاسخ به این سوال در صورتی که بدانیم لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود، آسان است. البته ممکن است زمان دقیق هر جراحی برای افراد مختلف متفاوت باشد. اما اکثر افراد از زمان بی‌حسی اولیه گرفته تا زمان دوخته شدن آخرین بخیه، حدود یک ساعت را زیر دست جراح سپری می‌کنند.

آیا جای بخیه باقی می‌ماند؟

هر برشی که در طی جراحی انجام می‌شود، جای بخیه‌ی آن هر چند کمرنگ باقی می‌ماند. منتها چون بخیه‌های لیفت شقیقه لابه‌لای موها پنهان شده‌اند، جای نگرانی ندارد.

تمام جراحی‌ها خطرناک هستند. جراحی چشم یا شقیقه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما با توجه به این که لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود می‌توان گفت این جراحی به دلیل برش‌های کمتر، ریسک حداقلی دارد و خیلی کم پیش می‌آید که افراد دچار خونریزی و عفونت شوند.

آیا جراحی لیفت چشم یا شقیقه درد دارد؟

در پاراگراف‌های قبلی خواندیم که لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود و دیدیم که قبل از شروع جراحی، به  فرد بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود.
در نتیجه فرد در کل مدت عمل، دردی احساس نخواهد کرد.‌ البته بعضی از افراد بعد از جراحی دچار دردی خفیف تا متوسط می‌شوند که در این موارد، پزشک متخصص با تجویز داروهایی کمک می‌کند این درد قابل تحمل باشد.

عوارض بعد از عمل لیفت چشم چیست؟

بیشتر افراد بعد از جراحی شقیقه، تورم خفیف دارند که در بعضی از موارد ممکن است با دردی خفیف نیز همراه باشد. هم‌چنین ممکن است کبودی‌هایی نیز در شقیقه‌ها و حتی گوشه‌های چشم دیده شود. البته جای نگرانی نیست. چون اگر تا چند روز بعد از عمل به صورت سربالا بخوابید، به طور خود به خود برطرف می‌شود.

اکثر افراد چند روز بعد از جراحی، کار و فعالیت‌های عادی خود را از سر می‌گیرند. بخیه‌ها هم معمولاً در عرض ۷ روز بعد از جراحی کشیده می‌شوند. در ضمن افراد می‌توانند فعالیت‌های شدید خود مانند ورزش را ۲ هفته بعد از جراحی شروع کنند.

                                    لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

آیا جراحی چشم یا شقیقه خطرناک است؟

تمام جراحی‌ها خطرناک هستند. جراحی چشم یا شقیقه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما با توجه به این که لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود می‌توان گفت این جراحی به دلیل برش‌های کمتر، ریسک حداقلی دارد و خیلی کم پیش می‌آید که افراد دچار خونریزی و عفونت شوند.
البته به خانم‌های باردار توصیه می‌شود محض احتیاط، انجام این نوع جراحی‌های زیبایی را که الزامی هم نیستند، به بعد از زایمان خود موکول کنند.

لیفت چشم


بیشتر بخوانید: زیبایی در دوران بارداری، چه اقداماتی مجاز است؟


به هر حال با توجه به این که می‌دانیم لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود، بهتر است در انتخاب متخصص زیبایی نیز دقت کنیم. زیرا بدون شک انتخاب متخصص زیبایی مجرب، احتمال خطر این جراحی را به حداقل می‌رساند.

به کلینیک پورتال یک سر بزنید.

لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟ با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا!

ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا! را ببینید. به نقل از برترین ها :در صورتی که گلبول‌ های قرمز خون دارای مقادیر غیر عادی و بالایی از پروتئین هموگلوبین باشند، شمارش هموگلوبین بالا (Hgb) رخ می دهد.افزایش میزان …

سلامت
هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ را ببینید. افراد بسیاری قصد انجام جراحی لیفت را دارند، اما از عوارض ناشی از این جراحی می‌ترسند و نمی‌دانند هایفوتراپی چیست. هایفوتراپی، که با اسم لیفت بدون …

سلامت
ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند

ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند را ببینید.  به نقل از برترین ها : زیباتر شدن همیشه یکی از دغدغه‌های انسان‌ها بوده است. وجود ترفندهای زیبایی قدیمی، محصولات آرایشی قدیمی …