قبل از روکش دندان، چه اقداماتی لازمه؟

سلامت

قبل از روکش دندان، چه اقداماتی لازمه؟

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه قبل از روکش دندان، چه اقداماتی لازمه؟ را ببینید.

سوال : قبل از انجام روکش دندان چه اقداماتی باید انجام داد؟

پاسخ : باید حتما ریشه دندان ها مورد بررسی قرار گیرد، رادیوگرافی دندان ها تهیه شود و اگر ریشه ها خوب درمان نشده باشند و نیاز به درمان مجدد ریشه ها باشد حتما این کار انجام شود.
توصیه میکنم حتما قبل از انجام اقدامات زیبایی و پروتزی دندان، ریشه دندان ها مورد بررسی قرار گیرد تا اگر عفونت و التهاب و در کل مشکل وجود داشت ابتدا درمان شود و بعد با خیال راحت برای روکش اقدام کنید.

برای آگاهی بیشتر از قدامات قبل از روکش دندان به سراغ دکتر میترا وثوقی رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به دکتر میترا وثوقی یا دریافت نوبت از مطب دکتر میترا وثوقی کلیک کنید.

قبل از روکش دندان، چه اقداماتی لازمه؟

روکش دندان یک پوششی به شکل دندان است که سطح دندان خراب یا پوسیده را پوشش می دهد. بسیاری به روکش دندان، cap هم می گویند.

روکش های دندانی ممکن است به چند دلیل جایگزین شوند. یکی از دلایل آن ها، معمولا دندانیست که شکسته یا بخاطر پوسیدگی دچار آسیب شدیدی شده است. در نتیجه، پرکردن نمی تواند جایگزین کافی برای دندانی باشد که از بین رفته است. روکش دندان امکان بهم چسباندن بخش هایی از دندان ترک خورده را فراهم می کند. روکش ها ظاهر دندان را بهبود می بخشند و ظاهر بدرنگ شده دندان یا بدشکل شده دندان را تغییر می دهد.

روکش ها می توانند به صورت از پیش ساخته باشند، یا سفارشی در آزمایشگاه تهیه شوند. روکش های از پیش ساخته شده از استیل ضد زنگ یا پلاستیک ساخته شده اند. این روکشها می توانند به عنوان یک بیس موقتی باشند تا زمانی که روکش دائمی حاضر شود.

آماده سازی روکش دندان

اگر دندانتان نیاز به روکش داشته باشد، احتمالا قبل آن باید یک اندو دندان یا درمان ریشه توسط متخصص اندو دندان در غرب تهران انجام شود. هیچ کس تا زمانی که درمان ریشه نکرده است، نیازی به روکش دندان پیدا نخواهد کرد. درمان ریشه در صورتی نیاز می شود که پوسیدگی عمیق باشد و به پالپ دندان برسد، جایی که عصب دندان قرار گرفته است.

قبل از گذاشتن روکش دندان، اگر مقدار زیادی از دندان نمانده باشد، دندانپزشک احتمالا نیاز به ایجاد یک پایه می بیند که برای حمایت دندان از آن استفاده کند. اگر قسمت های بزرگ دندان پوسیده باشد، خراب شده باشد یا از دست رفته باشد، چنین درمانی انجام خواهد شد. اگر نیاز به روکش هم بعد درمان ریشه شد، دندانپزشک احتمالا core و post قرار می دهد.

اقدامات قبل از روکش دندان

بعد از اندو دندان و روکش موقت چه اتفاقی می افتد؟

بعد از پرکردن دندان، دو راه برای روکش کردن دائمیست. اکثر روکش ها نیاز به دو ویزیت نزد دندانپزشک است. در جلسه اول ویزیت یک روکش موقتی استفاده م شود تا زمانی که روکش دائمی ساخته شود روی دندان می ماند.

علت استفاده از روکش دندان بعد از اندو دندان چیست؟

  • آسیب دندان در طی درمان: زمانی که درمان ریشه انجام می شود، دندانپزشک باید یک راهی برا دسترسی به پوسیدگی دندان پیدا کند. برای این کار حفره ای در دندان ایجاد می شود، و همین حفره می توان دندان را ضعیف کند.
    خصوصا در مواردی که درمان ریشه دندان بیمار سخت باشد. زمانی که چنین موقعیت هایی رخ می دهد، دندانپزشک نیاز به ایجاد حفره بزرگتری در ساختار دندان می شود که خود ساختار دندان را خیلی شکننده می کند.
  • شکستگی قبلی :بسیاری از دندان های که نیاز به درمان کانال ریشه دارند، قبلا تجربه یک آسیب بزرگ یا پوسیدگی عمیقی به خاطر شکستگی داشته اند. و یا اینکه دندان به خاطر چنین اتفاقی خیلی ضعیف شده است.
  • تغییراتی در عاج دندان: بخش سخت دنتین (بافت سختی که بخش عمده ای از دندان را تشکیل می دهد)، توسط عوامل مختلف شیمیایی که در طول مراحل تمیزکاری برای درمان ریشه کاهش پیدا می کنند.

قبل از روکش دندان، چه اقداماتی لازمه؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره قبل از روکش دندان، چه اقداماتی لازمه؟ با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
هزینه کاشت مو به روش dhi چقدر است؟

هزینه کاشت مو به روش dhi چقدر است؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه هزینه کاشت مو به روش dhi چقدر است؟ را ببینید. پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE)، ۲ روش رایج جراحی کاشت مو هستند. قبل از بررسی هزینه کاشت مو به روش …

سلامت
پروفایلو چگونه باعث جوانسازی پوست می شود ؟

پروفایلو چگونه باعث جوانسازی پوست می شود ؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه پروفایلو چگونه باعث جوانسازی پوست می شود ؟ را ببینید. افزایش سن با نشانه هایی همچون ایجاد چین و چروک، کاهش حجم و افتادگی اجزای صورت همراه است. برخی از افراد با دیدن این …

سلامت
تاثیر شبکه های اجتماعی بر نوجوانان، چه مشکلاتی می آیند؟

تاثیر شبکه های اجتماعی بر نوجوانان، چه مشکلاتی می آیند؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه تاثیر شبکه های اجتماعی بر نوجوانان، چه مشکلاتی می آیند؟ را ببینید. تحقیقات نشان داده که از ۷۵۰ نوجوان ۱۳ تا ۱۷ ساله ۴۵٪ آنها تقریباً دائماً آنلاین هستند و ۹۷٪ از …