فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

سلامت

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید را ببینید.

اگر می‌خواهید در چند خط بگوییم فیلر چیست؟ همین قدر بدانید که فیلرها موادی شیمیایی هستند که در کارخانه‌های تولید دارو، از مواد طبیعی و صنعتی ساخته می‌شوند. اصلی‌ترین کاربردی فیلر برای پرکردن چین و چروک‌های صورت است؛ این مواد تاثیر چشم‌گیری در جوان‌سازی صورت دارند اما به هیچ‌عنوان تاثیر کشیدن پوست را توسط جراحی پلاستیک، ندارند. در ادامه با تمام جزئیات مربوط به فیلرها، انواع و عوارض احتمالی آشنا می‌شویم و به شما یاد می‌دهیم چطور یک کلینیک خوب برای تزریق فیلر پیدا کنید.

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

تزریق فیلر چیست؟

فیلرها موادی با ماهیت فیزیکی ژل مانند هستند؛ این مواد باید زیر پوست تزریق شوند و به این ترتیب حجم از بین رفته بافت صورت در اثر افزایش سن را، جبران کنند. فیلرها همچنین، چین و چروک‌های پوست را بهبود می‌بخشند. هر سال میلیون‌ها نفر در هر کشوری، برای تزریق فیلر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. چراکه این روش جوان‌سازی مقرون به صرفه است و نیازی به جراحی ندارد.

مطالب پیشنهادی: درمان زیبایی برای افتادگی پلک را بشناسید.

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

کاربردهای فیلر چیست؟

بیشتر مردم تصور می‌کنند که فیلر فقط برای پرکردن چین و چروک استفاده می‎‌شود اما کاربرد فیلر فرای این یک عمل ساده است. در کلینیک‌های زیبایی فیلرها با مقاصد گوناگونی تزریق می‌شوند، از جمله:

 • از بین بردن خطوط اطراف دهان و بینی
 • خطوط پرانتزی دور لب و خط لبخند
 • بازسازی حجم گونه‌ها یا شقیقه‌های تورفته
 • از بین بردن خطوط و چروک‌های عمودی اطراف لب
 • حجیم ساختن لب‌ها
 • حجم بخشیدن به قسمت چانه
 • زاویه‌سازی قسمت فک
 • ایجاد تقارن در بخش‌های مختلف صورت

مطالب پیشنهادی: درباره ایمپلنت فوری دندان چیزی شنیده‌اید؟

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

انواع فیلر چیست؟

فیلرها براساس مواد اولیه‌ای که در ساخت آنها به کار رفته‌اند، طبقه‌بندی می‌شوند؛ به طور کلی دو دسته عمده فیلر داریم:

 1. فیلرهای طبیعی 
 2. فیلرهای مصنوعی

فیلرهای طبیعی در خط تولید کارخانه‌ها تولید می‌‌شوند اما منشا مواد اولیه آنها، طبیعی است؛ یعنی اصالتا صنعتی‌اند اما ماهیت طبیعی دارند. با این وجود فیلرهای مصنوعی ساختاری کاملا صنعتی دارند یعنی مواد اولیه آنها، کاملا صنعتی است و از مواد طبیعی گرفته نشده است.

مطالب پیشنهادی: وقتی بچه شیر می‌دم، می‌تونم بوتاکس بزنم؟

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

فیلر هیالورونیک اسید

فیلر هیالورونیک اسید، یکی از فیلرهای طبیعی است که ماده اصلی آن یعنی اسید هیالورونیک، به طور طبیعی در پوست وجود دارد. در جامعه به این ماده ژل هیالورونیک اسید هم می‌گویند. تزریق ژل هیالورونیک اسید در کلینیک‌های معتبر، خطری ندارد و سبب زیبا شدن چهره شما می‌شود.

مزایای فیلر هیالورونیک اسید چیست؟

ژل هیالورونیک اسید از بهترین انواع فیلر است زیرا:

مطالب پیشنهادی: مراقبت‌های بعد از  لابیاپلاستی چیست؟

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

عوارض فیلر هیالورونیک اسید چیست؟

ژل هیالورونیک اسید ممکن است در برخی افراد عوراض کوچکی ایجاد کند که به مرور زمان از بین می‌روند. شایع‌ترین واکنش‌های بدن در اثر تزریق فیلر هیالورونیک اسید عبارتند از:

 • کبودی در محل تزریق
 • قرمزی و تورم در محل تزریق
 • ایجاد جوش‌های زیرپوستی ریز 

این عوارض در اثر واکنش ایمنی بدن ایجاد می‌شوند و به مرور زمان، خود به خود از بین می‌روند.

مطالب پیشنهادی: جراحی‌های زیبایی قسمت زنانه چه اثری بر رابطه زناشویی دارد؟

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

اثر فیلر هیالورونیک اسید چقدر می‌ماند؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که اگر یک بار ژل بزنند؛ دیگر تا پایان عمر به آن نیاز ندارند. در این صفحه ضمن این‌که به طور کامل توضیح می‌دهیم  که فیلر چیست و چه انواعی دارد؛ خیلی واضح اعلام می‌کنیم که فیلرهای مرغوب اثری کوتاه مدت دارند:

 • فقط ۶ ماه تا حداکثر ۲ سال

مطالب پیشنهای: همه چیز درباره جراحی لیفت ابرو اینجاست.

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

پس فیلر زدن می‌ارزد؟

تصوری که از تزریق فیلر دارید باید درست باشد. در گذشته انواع فیلرهای مصنوعی یا همان ژل‌های سیلیکونی، به بدن وارد می‎‎‌شدند و به خاطر مصنوعی بودن، سیستم ایمنی بدن، این مواد را به عنوان عامل مهاجم شناسایی می‌کرد؛ به همین علت تورم‌ها و عفونت‌های بدی در محل ایجاد می‌شد. به همین علت دیگر نسل ژل‌ها یا فیلرهای دائمی منقرض شده است. دانشمندان دریافته‌اند که عوارض فیلر چیست؛ به همین خاطر در تولید مواد موثر آن از ماهیت مواد داخل بدن به کار برده‌اند. به این ترتیب عوارض وحشتناک یاد شده، سراغ فرد نمی‌آید. 

بله فیلر زدن می‌ارزد! اگر قرار باشد یک بار فیلر بزنید و دچار آن عوارض شوید، باید هزینه‌های هنگفتی برای بازگرداندن سلامت‌تان خرج کنید اما استفاده از فیلرهای هیالورونیک اسید، هر ۶ ماه تا ۲۴ ماه یک‌بار، هیچ خطر جدی‌ای برای‌تان ندارد. با هزینه‌های کمتر و متناوب، سلامت خود را حفظ می‌کنید و به اهداف زیبایی و جوان‌سازی‌تان می‌رسید.

مطالب پیشنهادی: برای شب عید، دنبال جای خوب برای تزریق ژل و بوتاکسی؟ برو اینجا!

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

نتیجه‌گیری شما از فیلر چیست؟

در کشور ما تزریق ژل یا فیلر در بیشتر مطب‌ها و کلینیک‌های زیبایی به یک روش روتین و ساده تبدیل شده است. در این صفحه توضیح دادیم که فیلر چیست و چه عوارضی ممکن است داشته باشد.
با این‌حال متخصصی که فیلر را برای شما تزریق می‌کند؛ باید از انواع مرغوب آن به کار ببرد. متاسفانه برخی افراد سودجو، ژل‌ها یا فیلرهای تقلبی یا تاریخ گذشته را برای بیمار خود استفاده می‌کنند. برای پیش‌گیری از این مشکل می‌توانید از متخصصان ما در کلینیک پورتال یک کمک بگیرید و با آنها مشورت کنید.

فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره فیلر چیست؟ هر آنچه باید درباره تزریق آن در قسمت صورت بدانید با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟

کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه کاهش وزن بعد از زایمان، می‌توان عمل کرد؟ را ببینید. اگر دوست دارید بعد از زایمانتان شکمی صاف و دورکمری زیبا داشته باشید می توانید با عمل آبدومینوپلاستی این امر را محقق سازید. بارداری …

سلامت
فال و طالع ماهیانه

فال و طالع ماهیانه سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه فال و طالع ماهیانه را ببینید. فال ماهانه متولدین فروردین برای انجام کارهای خانه از اعضای خانواده کمک بگیرید. در این ماه به سفر دوری رفته و یا خواهید رفت. مرور گذشته فقط عمرتان را تلف می کند. …

سلامت
تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود!

تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه تهیه اسموتی ارزان، گوارای وجود! را ببینید. با دستورالعمل‌های ساده و مقرون به صرفه اسموتی، از میوه‌ها و سبزیجات منجمد نهایت استفاده را ببرید. در این نوشته با تهیه اسموتی ارزان و ایده‌های نوشیدنی‌های میوه‌ای برای میهمانی‌ها …