فقط همین چند خوراکی‌ را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

سلامت

فقط همین چند خوراکی‌ را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه فقط همین چند خوراکی‌ را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید! را ببینید.

به نقل از چی بپوشم: کاهش وزن مستلزم ترکیبی از نوش جان کردن غذاهای مغذی، کاهش کالری و فعالیت بدنی است، اما اگر آشپزخانه شما مملو از غذاهای ناسالم (چاق کننده) باشد که رژیم غذایی را خراب می‌کنند، کوچک کردن دور کمرتان کاری سخت و نشدنی است.می‌خواهیم از این خوراکی‌های خوش مزه اما خطرناک بگوییم که بهتر است دور آن‌ها را تا زمانی که به وزن دلخواه‌تان برسید؛ خط بکشید. چون بسیاری از آن‌ها کالری زیادی دارند و متابولیسم شما را کند و کاهش وزن را برای شما سخت‌تر می‌کنند.

متهم ردیف اول: چیپس

جرم: چاقی شکمی

احتمالاً از قبل می‌دانستید که چیپس چاق‌کننده است اما اینکه بدترین مجرم است؛ به شما تفهیم نشده بود. بر اساس مطالعه هاروارد؛ چیپس سیب زمینی غذایی است که به شدت با افزایش وزن مرتبط است.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

سیب زمینی سرخ کرده نه تنها بسیار کالری دارد بلکه از طریق یک فرآیند خطرناک نیز تهیه می‌شود. سیب زمینی سرخ شده برای اینکه چیپس شود؛ روندی را طی می‌کند که در طی آن، کربوهیدرات‌های موادسرخ کردنی یک ترکیب شیمیایی خطرناک و سرطان‌زا به اسم آکریل آمید تولید می‌کنند که باعث چاقی شکمی می‌شود.

متهم ردیف دوم: گوشت قرمز چرب

جرم: چاقی شکمی

یکی دیگر از غذاهایی که باعث افزایش وزن می‌شود، گوشت قرمز است. نظرسنجی سلامت و تغذیه کشور چین با بیش از ۱۶۰۰۰ شرکت‌کننده نشان می‌دهد که گوشت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ گوشت‌هایی که چربی دارند و گوشت‌هایی که تا جای ممکن بافت چربی آن‌ها زدوده شده است.

گوشت هم باعث افزایش وزن و چاقی در منطقه شکم می‌شود. اما گوشتی که بدون چربی است متابولیسم شما را فعال نگه می‌دارد؛ بنابراین، زمانی که می‌خواهید وزن کم کنیدحتما از گوشت بدون چربی استفاده کنید.

متهم ردیف سوم: گوشت‌های فرآوری شده

جرم: چاقی و ابتلا به دیابت، سرطان و فشار خون

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

نوش جان کردن بیکن، سوسیس و هات داگ ممکن است زندگی شما را به خطر بیندازد. محققان هاروارد مصرف گوشت فرآوری شده را یکی از بی‌رد خوردترین عامل چاقی می‌دانند. اما این تنها دلیلی نیست که باید مصرف گوشت فرآوری شده خود را کاهش دهید. این غذا همچنین با افزایش خطر ابتلا به دیابت، سرطان و فشار خون بالا مرتبط است.

متهم ردیف چهارم: دسرهای آماده

جرم: کالری بالا تا حد ۱۰۰۰

این خوراکی‌های شیرین با آن تزیینات چشم نواز؛ در پایان یک شام مفصل؛ تقریباً هزار کالری (یا حتی بیشتر!) به میزان غذایی که می‌خورید اضافه می‌کند. اگر نمی‌توانید از دسر چشم پوشی کنید و مراسم خاصی هم هست؛ تنها راه چاره انتخاب بین دسر یا غذا است.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

یک راه ظریف هم وجود دارد خصوصا اگر در حال کالری شماری برای کاهش وزن هستید، ابتدا دسر خود را انتخاب کنید و بعد ببینید برای غذا چه میزان جای خالی برای‌تان باقی می‌ماند و آن‌ها را باهم متعادل‌سازی کنید. مثلاً به جای ماهی سرخ شده، ماهی کبابی را انتخاب کنید، یا به جای سیب زمینی سرخ کرده یک سالاد بگیرید.

متهم ردیف پنجم: شکر، غلات تصفیه شده

جرم: ایجاد گرسنگی

شیرینی و هرآنچه که مواد قندی دارد؛ اولا که هیچ کمکی به حفظ سلامت شما نمی‌کند و دوما اینکه دقیقا می‌رود و به کمر شما آویزان می‌شود. خودن قند ممکن است تا دقایق اول به شما احساس سیری بدهند اما خیلی زود باعث گرسنه شدن شما می‌شود.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

پس اگر می‌خواهید وزن کم کنید، به دنبال چیزی سیرکننده بروید، مانند جو دوسر! این خوراک که می‌توانید در شیر بریزید؛ باعث سیری بیشتر و گرسنگی کمتر می‌شود و کالری کمی هم دارد.

متهم ردیف ششم: نوشیدنی‌های شیرین شده

جرم: چاقی ۱۰۰ در ۱۰۰

بسیاری از نوشابه‌ها با شربت ذرتی که فروکتوز (شیرین‌کننده در صنایع مختلف غذایی و دارویی) بالا دارد؛ تولید می‌شوند که می‌تواند به اندازه قند معمولی باعث افزایش وزن شود. در یک مطالعه حیوانی، ۱۰۰ درصد موش‌هایی که از این ترکیب خوردند؛ چاق شدند، نتیجه‌ای که در سایر آزمایش‌های رژیم غذایی دیده نشد.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

راه حل این است که جای نوشابه را با آب، اسموتی، و نوشیدنی‌های خانگی که درست می‌کنید؛ عوض کنید! این را هم بدانید که آب با سم‌زدایی از بدن شما و هیدراتاسیون راه جانبی برای کم شدن وزن است.

هیدراتاسیون اما چیست؟ این عملکرد به معنی توانایی بدن برای جذب آب مورد نیازش است. شما وقتی به اندازه کافی آب می‌خورید؛ آب برای مرطوب کردن غذا (بزاق)، هضم غذا (ترشحات معده)؛ انتقال مواد مغذی و تشکیل سلول (خون)، دفع مواد زائد (ادرار)، و برطرف کردن گرما (عرق) در بدن دارید که هم حال بهتری را برای شما ایجاد می‌کند و هم کمک به هضم غذا می‌کند.

متهم ردیف هفتم: نوشابه رژیمی

جرم: دروغگویی و ایجاد چربی شکمی

بیشتر نوشابه‌های رژیمی از شیرین‌کننده‌های مصنوعی استفاده می‌کنند که در بدن ما واکنشی مانند شیرین کننده طبیعی دارند. این شیرین کننده‌های مصنوعی با افزایش وزن بیش از حد مرتبط هستند.

مطالعه‌ای که در مجله انجمن سالمندان آمریکا منتشر شد نشان داد افرادی که به طور منظم نوشابه رژیمی می‌نوشند در یک دوره ۹ساله تقریباً سه برابر بیشتر از افرادی که نوشابه رژیمی مصرف نمی‌کردند چربی شکمی داشتند.

محققان بر این باورند که نوشیدن این شیرین‌کننده‌های بدون کالری بدن ما را گیج می‌کند و باعث می‌شود انتظار کالری‌هایی را که وجود ندارد داشته باشد. نتیجه چیزی است که پزشکان آن را «اختلال متابولیک» می‌نامند مانند پاسخ ضعیف به انسولین و افزایش سطح گلوکز، که می‌تواند منجر به ذخیره چربی و مجموعه‌ای از بیماری‌ها مانند سندرم متابولیک، دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی عروقی شود.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

متهم ردیف نهم: نان سفید

جرم: رسوب چربی در شکم

در حالی که برای از بین بردن چربی شکم خود کار می‌کنید، باید از نوش جان کردن نان سفید بسیار تصفیه شده به هر قیمتی اجتناب کنید. مطالعات نشان می‌دهد که نوش جان کردن غلات کامل می‌تواند رسوبات چربی در شکم شما را کاهش دهد، در حالی که نوش جان کردن غلات تصفیه شده منجر به افزایش بیشتر آن می‌شود. سعی کنید دستور العمل‌های غذایی مورد علاقه خود را با آرد گندم سبوس دار، اصلاح کنید.

متهم ردیف دهم: شکلات شیری و شیرین

جرم: کالری بالا و دوستی با چربی احشایی

شما نمی‌توانید شکلات بخورید و انتظار داشته باشید که چربی شکم را از بین ببرید، فکر می‌کنید این جمله درست است؟ اگر این طور است که در اشتباه هستید. همه شکلات‌ها شما را چاق نمی‌کنند. شکلات تلخ حتی فواید زیادی دارد که در واقع به کاهش وزن کمک می‌کند. از سوی دیگر، شکلات شیری یک مقصر رایج برای بزرگ شدن دور کمر ما است چون کالری بالایی دارد و قندهایی که به رشد چربی احشایی کمک می‌کند.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

چربی احشایی چیست؟ نوعی از چربی بدن که در حفره شکمی ذخیره می‌شود و از مضرترین چربی‌ها برای سلامت فرد است.

متهم ردیف یازدهم: چوب شور

جرم: وسوسه برای غذای چرب و چیلی

می‌توانم بگویم تقریبا تا قبل از رسیدن به این بخش از نوشته آدم شاد‌تری بودم؛ چون همیشه در مواقع رژیم یک بسته چوب شور توی کشوی میز می‌گذاشتم و به خودم دلداری می‌دادم که اگر شیرینی نیست؛ شورینی هست! امامطالعه‌هایی که در مجله تغذیه منتشر شده نشان می‌دهد نمک در واقع فرآیندهای بیولوژیکی را که به شما می‌گوید چه زمانی سیر هستید را به اشتباه می‌اندازد.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

چون بدن ما مکانیسم‌های بیولوژیکی دارد که به ما می‌گوید چه زمانی غذا نوش جان کردن را متوقف کنیم. اما زمانی که مواد چرب وارد بدن می‌شوند؛ طمع غذایی در ما پیدا می‌شود. نمک هم همین کار را انجان می‌دهد و میل شما به غذا را زیادتر می‌کند.حتی ذائقه را به سمت میل به غذای چرب می‌برد. زمان هم که می‌گذرد؛ بدن شما به چربی سازگار شده یا حساسیت کمتری نسیت به آن پیدا می‌کند و شما عادت پرخوری پیدا می‌کنید.

متهم ردیف دوازدهم: میوه خشک شده

جرم: خوشمزگی و سبکی

واقعا روزگاری بدی شده است؛ وقتی که می‌شنوید حتی میوه خشک شده هم شما را چاق می‌کند. میوه‌های خشک ممکن است یک انتخاب درست و اصولی برای میان وعده باشد، اما بیشتر میوه‌های خشک؛ به دلیل تبخیر آب‌شان شکر بیشتری دارند.

از طرفی نوش جان کردن میوه خشک بسیار ساده است و ممکن است ده دقیقه زمان ببرد شما یک سیب را بخورید اما همان میزان اگر خشک شود ممکن است در عرض ۳ یا ۴ دقیقه از گلوی شما پایین برود.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

متهم ردیف سیزدهم: کروسان

جرم: جا به جایی قند

خیلی از ما وقتی به کافه می‌رویم و می‌خواهیم هم رژیم باشیم و هم روی اعصاب دیگران و خودمان با رژیم راه نرویم؛ کروسان برای کنار چای یا قهوه‌مان سفارش می‌دهیم. هرچند کروسان‌ها از خیلی شیرینی‌های دیگر انتخاب بهتری هستند اما به هر حال شکر سفید و آرد دارند.

در نتیجه، قند خون شما اول حسابی بالا می‌رود و سپس پایین می‌آید و باعث گرسنگی شما می‌شود. پس اگر هم میل به نوش جان کردن کروسان دارید یا داد رژیم بودن سر ندهید و یا کروسانی با آرد تیره انتخاب کنید.

متهم ردیف چهاردهم: اسموتی‌های صنعتی

جرم:فعال کردن ژن‌های مسابقه کننده با چربی

اسموتی‌هایی که از میوه درست شده‌اند و در بیرون و کافه‌ها فروخته می‌شوند هم مانند کروسان بالا تنها یک راه فرار از رژیم است. چراکه بسیاری از آن‌ها حاوی محتوای قند فوق‌العاده بالایی هستند تا جایی که برخی‌شان ۵۲ گرم شکر در هر بطری دارند.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

اما خبر خوب اینکه اسموتی‌هایی که در خانه درست می‌کنید با استفاده از موادی که متابولیسم شما را به سرعت بالا می‌برد؛ ژن‌های مسابقه کننده با چربی شما را فعال می‌کند.

متهم ردیف پانزدهم: ماکارونی تصفیه شده

جرم: سس طلبی

ممکن است زیاد شنیده باشید که اگر رژیم هستید حتما ماکارونی بخورید چون شما را دیرتر گرسنه می‌کند. این باور خیلی اشتباه نیست اما درست هم نیست. ماکارونی تنها در صورتی که تصفیه نشده باشد می‌تواند در کاهش وزن کمک شما کند.

این خوراکی‌ها را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

اما در ماکارونی تصفیه شده بیشتر مواد مغذی و فیبر حذف شده و بدن شما آن را مانند سایر قندها پردازش می‌کند و ذخایر چربی را به شکم شما می‌فرستد.عامل دوم هم در رابطه با خودن ماکارونی؛ سسی است که مردم تمایل دارند از فروشگاه‌ها بخرند و به خیال‌شان با این غذای خوش کالری بخورند. در صورتیکه سس‌ها مملو از قند و سدیم اضافی هستند و به بزرگ شدن دور کمر شما کمک می‌کنند.

 

فقط همین چند خوراکی‌ را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره فقط همین چند خوراکی‌ را نخورید تا برای همیشه لاغر بمانید! با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید!

۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید! را ببینید. مجله دلتا: انتخاب نوع غذا در برنامه غذایی روزانه از اهمیت خاصی برخوردار است. …

سلامت
زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید

زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید را ببینید. زیباترین بانوان سیاستمدار جهان خبرنامه: سیاستمداران افرادی هستند که به داشتن برنامه های زیاد و زندگی شلوغ و پر از کار و گرفتاری شهرت دارند. گاه تصور می‌شود …

سلامت
با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید!

با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید! را ببینید. چشمک: رشد مجدد موهای نازک: نازک شدن مو یکی از مشکلات رایجی است که هر فردی صرف نظر از سن …