فشار خون بالا و پرخوری

فشار خون بالا و پرخوری

وبسایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه فشار خون بالا و پرخوری را ببینید.

 herbs-to-lose-weight-fast-natural-herbs-for-weight-loss-4-638

 آیا می دانستید یکی از مهمترین عوامل افزایش فشارخون می تواند پرخوری و اشتهای زیاد باشد  محققثین و پزشکان مقصر اصلی در بروز فشار خون بالا را علاقه ببه میل کردن زیاد می دانند

سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی، طب اسلامی و مکمل گفت: پُر خوری یا تداخل در مصرف غذاهای نامناسب عامل اصلی بروز فشار خون بالاست؛ از بهترین راهکارها برای کاهش فشار خون، اصلاح هضم معدی, رعایت اصول و آداب صحیح غذاخوردن بر مبنای اصول طب سنتی می باشد.

 روشنک قدس اظهار داشت: فشار خون اولیه معمولاً ارثی می باشد و در نتیجه تعامل عوامل محیطی و ژنتیکی روی می‌دهد.
به گفته وی با هر فشار خون بالای ۸۰/۱۲۰، باید بر تغییرات در سبک زندگی تأکید شود. به استناد جدیدترین منابع طب داخلی اصلاح سبک زندگی به عنوان درمان مبتلایان به پره هیپرتانسیون و نیز به عنوان درمانی کمکی در کنار داروها برای مبتلایان به پر فشاری خون جایگاه ویژه‌ای دارد.

سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی، طب اسلامی و مکمل ادامه داد: بنا بر تحقیقات طب رایج، افزایش فشار خون به خوبی به اصلاح شیوه زندگی، کاهش وزن، تغییر دادن عادات غذایی، ورزش و کاهش استرس پاسخ می‌دهد.

قدس افزود:کاهش متوسط ۲/۹ کیلوگرم وزن سبب کاهش فشار خون سیستولیک به میزان ۳/۶ میلی متر جیوه و کاهش فشار خون دیاستولیک به میزان ۱/۳ میلی متر جیوه می‌شود.

وی اضافه کرد: پُر فشاری خون در طب کهن نیز همانند طب رایج دارای اسباب و علل گوناگون می باشد مانند, سفتی جدار رگ، سوء مزاج قلب, تغییرات کمی و کیفی خون یا درگیری اعضای مشارک.

سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی، طب اسلامی و مکمل بیان کرد: اگر تغییرات کمی خون به عنوان یکی از شایع‌ترین علل پُر فشاری خون مورد بررسی قرار گیرد مشخص می‌شود که پر فشاری خون در واقع از انواع بیماری‌های امتلائیه(پر شدن رگ‌ها از مواد زائد) می باشد که می‌تواند در نتیجه پُر خوری یا تداخل در مصرف غذاهای نامناسب در بدن ایجاد شود.

قدس عنوان کرد: بنا به تعریف، امتلا زمانی پدید می‌آید که فضولات در بدن بیش از آنچه که تحلیل برود در بدن تجمع پیدا می‌کند.
وی افزود: فساد غذاها و فضولات (پس مانده‌های غذایی) همان امتلای معدی می باشد که منشاء انواع امراض امتلاییه می باشد.
سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی، طب اسلامی و مکمل یادآور شد: در نتیجه یکی از بهترین راه‌کارها برای کاهش فشار خون، اصلاح هضم معدی و به عبارتی رعایت اصول و آداب صحیح غذاخوردن بر اساس اصول و مبانی طب سنتی می باشد.

تسنیم

فشار خون بالا و پرخوری

منبع : وبسایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره فشار خون بالا و پرخوری با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن